Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbina ładuje ponad 2 bary...


Saritankian

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczów... mam pytanko , moja audiczka ma program napisany na 162 km i 350 Nm a turbina ograniczona do ładowania 1,5 bara...

od niedawna jednak ładuje ponad 2 bary , nie zatrzymuje się na 1,5 tylko w miare dodowania gazu przekracza te wartości, nie odczuwam jednak więkrzej mocy wręcz przeciwnie po przekroczeniu ok 1,8 bara następuje jakby odcięcie paliwa... zastanawia mnie ten problem ... co może być przyczyną takiej zmiany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb awaryjny prawdopodobnie zapieczone kierownice turbiny posprawdzaj również przewody do n75 a tak poza tym było już multum info na temat przeładowania :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest ciśnienie turbiny czy cisnienie turbiny + atmosferyczne ?

No chyba turbiny bo nie wpadał by w tryb awaryjny przy niedoładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest ciśnienie turbiny czy cisnienie turbiny + atmosferyczne ?

No chyba turbiny bo nie wpadał by w tryb awaryjny przy niedoładowaniu

czyżby ? :cool1:[br]Dopisany: 29 Styczeń 2010, 01:08_________________________________________________zapytałem bo zastanawia mnie jaka turbina tam jest, skoro pompuje 2bary

BRD ? zakładając ze rzeczywiscie tyle pompuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki to jest turbo arl hybryda , została ustawiona w dynosofcie na 1,5 bara do tego wtryski 216 więkrzy intercooler itd chodzi o to że nie ma problemu z jej użytkowaniem jeśli... nie ciśnie się od razu do dechy , czasem zatrzymuje się na tym 1,5 ale zazwyczaj po poszczuniu gazu i dodaniu ponownie przekracza te wartości, niestety nie mam jak zrobić logów bo nie mam na to czasu conajwyżej podłącze kompa i zobacze jakie są błędy... :confused4: kolega sugeruje właśnie zawór N75... kierowniczki żeby się zapiekły ??? dziwne turbo ma dopiero 6 miesięcy i uwieżcie mi dbam o nie, nie gonie gdy zimny i nie gasze gdy za ciepły mam zegary temp. oleju na słupku i zawsze je obserwuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki to jest turbo arl hybryda , została ustawiona w dynosofcie na 1,5 bara do tego wtryski 216 więkrzy intercooler itd chodzi o to że nie ma problemu z jej użytkowaniem jeśli... nie ciśnie się od razu do dechy , czasem zatrzymuje się na tym 1,5 ale zazwyczaj po poszczuniu gazu i dodaniu ponownie przekracza te wartości, niestety nie mam jak zrobić logów bo nie mam na to czasu conajwyżej podłącze kompa i zobacze jakie są błędy... :confused4: kolega sugeruje właśnie zawór N75... kierowniczki żeby się zapiekły ??? dziwne turbo ma dopiero 6 miesięcy i uwieżcie mi dbam o nie, nie gonie gdy zimny i nie gasze gdy za ciepły mam zegary temp. oleju na słupku i zawsze je obserwuje...

ale dbanie o kierownice nie tylko na tym polega, but but but to je rusza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zimowe.....ja w warszatacie teraz mam 2x wiecej turbin do czyszczenia niz w lecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zimowe.....ja w warszatacie teraz mam 2x wiecej turbin do czyszczenia niz w lecie...

Pewnie większy wpływ ma brak możliwości "przegonienia" auta, ze względu na warunki atmosferyczne.

Jak masz więcej szczegółów co do negatywnego wpływania paliwa zimowego na kierownice to rozwiń temat.

Czyżby sadze były bardziej kleiste?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie sorry że mnie tyle nie było ale miałem kilka spraw

ciąg dalszy tematu jest taki że turbina czasem się uspokaja czego wcześniej nie było i ładuje znowu 1,5 bara ale czasem po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo znowu 2,0 bara ....zauważyłem jeszcze pewną zależność ,jeśli cisne od jedynki na max 2 na max 3 na max to jest ok 1,5 tak jak ma być ale czasem przy 50 km/h na 3 biegu jak wcisne do dechy to znowu 2,0 :shocked:

sam już nie wiem... po jutrze wymienie zawór n75 i zobacze...[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 19:44_________________________________________________a propo ma ktoś dojśćie do tanich N75? na allegro są po około 130 zł :(

[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 19:45_________________________________________________hej a więc finałem tumatu okazuje sie jednak (na szczęście) zawór n75 :kox: po wymianie wszystko wróciło do normy :evil:

a jeśli chodzi o hybrydy to coprawda wymianili mi 4 ale na gwarancji a ta piąta śmiga super ''już'' prawie rok ale nie wiem czy wybrałbym ten sprzęt ponownie... pozdrawiam i dzięki za pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...