Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi rs4 by sportmile - naprawa + lekkie mody


2fast4you

Rekomendowane odpowiedzi

Auto znanego forumowicz Macka vel Sql poruszajacego sie po drogach Lublina kuszac niewinne malolatki najpiekniejszym i kultowym kolorem rs blau. Auto kupione w PL salonie zaraz po prezesie sss. Z biegiem lat niestety naprawiane przez osoby ktorym powinno sie powierzyc kosiarke do trawy a nie jedno z 6000 szt kultowych aut. Generalnie problemami tego auta byly rozne wycieki + uszkodzone kolektory wydechowe. Postanowilismy po rozmowie zrobic wersje lzejsza tych kolektorow a dokladnie kopie mtm gdyz Maciek nie przewiduje znaczacych modow w tym aucie. Oto lista mojej pracy

1. Uszczelnienie silnika , dekli

2. wymiana sprzegla na oem

3. wyspawanie kolektorow wydechowych - kopia mtm

4. remap

5. sportowe poduszki pod silnik

6. podpora skrzyni

7. wymiana lap skrzyni

8. przerobienie wydechu - wyciecie katow i srodkowego tlumika

9. usuniecie systemu sai

10.wymiana turbin

Po wyjeciu motoru zastalismy jeden wielki syf wiec zaczelismy od .... spa :) . Zaraz po tym okazalo sie ze turbosprezarki sa w fatalnym stanie wiec postanowilismy je troche zmodyfikowac a dokladnie powiekszyc wirniki o 2mm , oraz znalezlismy uszkodzenia w kolektorze wydechowym. O dziwo auto jezdzilo a luz wzdluzny byl najwiekszy jaki do tej pory widzialem w tych autach. Troche fotek

4faa5b49.jpg

fb994891.jpg

Maciek mial 2 dni przed przyjazdem do mnie wymieniane uszczelki pod deklami ... hmmm komus nie poszlo ?

a3c9a634.jpg

4f2c55e9.jpg

9d3fb7bd.jpg

7e6d4b36.jpg

877384bb.jpg

1f37073b.jpg

Motor po myjni :)

b3e75233.jpg

ca7e64b7.jpg

4f9b50f6.jpg

c49f8ebf.jpg

eccfb12c.jpg

e5a081f8.jpg

9416b67b.jpg

6efe2205.jpg

69769150.jpg

8d193f63.jpg

f463a9f2.jpg

A tak to wyszlo finalnie. Autmo mialo zryty program mtm ktory pokazal 394 hp . Na lato jak widac juz zapowiedzialem intercooler bo niestety 69 st w dolocie to jakas masakra. Jacek na chinolu ma 34 przy temp zew 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rejestracje chyba pominąłeś w wykresie... chyba że nie przeszkadza...

cóż pisać... piękne autko... piękny kolor... pozazdrościć...

a z tych turbinek to tak ciekło? że jakiś nalot na obu na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Adas wlasnie to autko zainspirowalo mnie do zakupu 2.7 BiT. Pamietam jak jeszcze do liceum chodzilem i z jezykiem na brodzie i ze slinotokiem obserwowalem na ulicach lublina wlasnie to niebieskie cudo :).

Fajny wykres profi robota po modach wydechu zacznie wkoncu ryczec jak moje:)

Widze ze koledzy z forum nie stoja w miejscu i coraz wiecej modza z autkami co cieszy i mobilizuje mnie do pogoni za moca :)

Bede musial jeszcze raz sie pojawic w piasecznie bo zaczyna mi sie juz nudzic :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...