Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż osłon komory silnika A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mocowanie przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy: 4D0 959 477, 078 129 734 A, 078 129 669, N 011 695 4, N 010 349 5

mocowanie na pasie przednim: 8E0 899 803, N 909 766 01, 8E0 103 541, 078 129 669, 078 129 734 A, N 105 538 01

jeden element a kilka nr???o co chodzi??

Opublikowano

kilka numerów bo mocowania składają się z kilku elementów, popatrz wyżej na zdjęcie kolegi z mocowaniami :decayed:

Opublikowano

panowie a osłonka kryjąca wystającego egr z osłony silnika ma jakiś numer, można to dostać? do 1.9TDI w B7 ? :)

Opublikowano

Ja założyłem osłone na uchwyt własnej konstrukcji. Nie bawiłem sie w Ori elementy :) A trzyma sie mocno.

Opublikowano

a masz jakieś foto i z czego zrobiłeś?? :)

PS:

właśnie zakupiłem sobie tą duża osłone używkę na zbiorniczki z kompletem śrubek... mała teoretycznie też już w drodze... :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
powinny pasować i też się nad nimi zastanawiałem :decayed:

Sa na allegro w dobrej cenie duza 79 mala 39

Z tego co się orientuję to są zamienniki a nie orginały.

ceny takie jak w ASO a z przesyłką drożej

---------- Post dopisany 25-02-2014 at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany 27-01-2014 at 14:02 ----------

ktoś zakladał mocowania do osłon inne iż z aso??? pewnie cześci można bez problemu kupić w sklepie metalowym typu śrubki podkładki za grosze!!!

Opublikowano

Ja mam tak i koszt całej zabawy 2-3zł

c9i9.jpg

gvol.jpg

i7gb.jpg

Opublikowano

to może ja się pochwalę :kox:

yfleLFE.jpg?1

XqNEY6O.jpg?1

SJXwVq6.jpg?1

mklfwcn.jpg?1

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Próbował ktoś z 2.0 TFSI? Czy numery części są takie same jak dla diesel'?

Edytowane przez PMRudy

Opublikowano

Przymierzam się do tego moda i jakież moje było zdziwienie rozbieżności cen ...piszecie tu o kwocie rzędu 200 zł a tyle same plastiki w okolicach mego aso :facepalm: o śrubkach niewspomne

ehhh trzeba będzie 3x zbiorniczek wyrównawczy zmieniać...


Pisałem do gościa z prośbą o podanie numeru tego zbiorniczka (chciałem kupić w ASO).
Nie odpisał... :disgust:


Nr. tego zbiorniczka to >>> 8E0 121 403 A ( koszt w ASO ~ 65 złoty ) ... "zwykły" jest bez "A" na końcu i kosztuje tyle samo :wink4:

Czy zbiorniczek o tych numerach też będzie miał ten plastik do mocowania oraz to 3 wyjście które będzie trzeba zaspawać??

Opublikowano

Pytałem dzisiaj w ASO w Niemczech:

8E0121403A: zbiorniczek wyrównawczy z uchwytem

8E181944701C: osłona (na filtr kab., akumulator, płyn ham.)
8E1819422A01C: dekiel na aku

8E0103928C: osłona silnika mała
8E0103109: śruba motylkowa

8E0103927C: osłona duża
8L0805596A: mocowanie na zbiorniczek wyrównawczy
078129669, 4D0959477A, 078129734A, N0116954, N0103495: mocowanie przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy
078129669, 8E0899803, 078129734A, N90976601, 8E0103541, N10553801: mocowanie na pasie przednim

Za te elementy wyszło: 96,72 euro + 19% VAT = 115,09 euro.

Dla porównania w sklepie getem.pl, dzisiaj (bo ceny ruchome) wyszło 452,18 zł z VAT

PS. Dla zainteresowanych blenda zasłaniająca tablice rej. z przodu o numerze: 8E0807287C3FZ = 45,55 euro + 19% VAT

Edytowane przez PMRudy

Opublikowano

Pytałem dzisiaj w ASO w Niemczech:

8E0121403A: zbiorniczek wyrównawczy z uchwytem

8E181944701C: osłona (na filtr kab., akumulator, płyn ham.)

8E1819422A01C: dekiel na aku

8E0103928C: osłona silnika mała

8E0103109: śruba motylkowa

8E0103927C: osłona duża

8L0805596A: mocowanie na zbiorniczek wyrównawczy

078129669, 4D0959477A, 078129734A, N0116954, N0103495: mocowanie przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy

078129669, 8E0899803, 078129734A, N90976601, 8E0103541, N10553801: mocowanie na pasie przednim

Za te elementy wyszło: 96,72 euro + 19% VAT = 115,09 euro.

Dla porównania w sklepie getem.pl, dzisiaj (bo ceny ruchome) wyszło 452,18 zł z VAT

PS. Dla zainteresowanych blenda zasłaniająca tablice rej. z przodu o numerze: 8E0807287C3FZ = 45,55 euro + 19% VAT

Zbiorniczek wyrównawczy o nr 8E0 121 403 A można wybrać ,,kolor" ?? Bo interesuje mnie biały a wszędzie z uchwytem widziałem tylko ,,szare"

Opublikowano

Zbiorniczek wyrównawczy o nr 8E0 121 403 A można wybrać ,,kolor" ?? Bo interesuje mnie biały a wszędzie z uchwytem widziałem tylko ,,szare"

Niestety nie wiem. Wszystkie numery części, które podałem wyżej, pochodzą z tego wątku. Ja tylko pozbierałem je razem. Najlepiej pytaj u źródła.

Opublikowano

Dziś dostałem tą mniejszą osłonę i muszę sobie kupić śrubę motylkową. Ale okazuje się że do montażu tej obudowy potrzebny jest dukt powietrza z zaczepami do tej osłony, bo u mnie ich nie ma. Czy wy to wymienialiście? Przecież bez tego osłona może generować drgania. Ja już znalazłem na allegro odpowiedni dukt :wink: Nr chyba będzie 8E0 129 617 E (lub też bez E)

Fota:

dukt_bez.jpg

Opublikowano

No to ładnie. Widzę, że zamontowanie tych osłon wcale nie jest tanie.

Opublikowano

No to ładnie. Widzę, że zamontowanie tych osłon wcale nie jest tanie.

Właśnie widzę, a czaję się na to...

Swoją drogą, czy zmiana zbiorniczka jest naprawdę konieczna!? :huh:

Opublikowano

Dzisiaj byłem po raz drugi w ASO. Chciałem zamówić te wszystkie osłony i resztę potrzebnych rzeczy do tego moda. No i daję gościowi kartkę z numerami (tymi co wyżej pisałem), podaję model Audi i rok. Koleś wklepał to wszystko do ETKA i mówi mi, że on nie wie czy to będzie pasowało, bo to niby części do V6 i V8 ?!

Kurcze, czy możecie mi napisać czy jest jakaś różnica w tych osłonach? Czy te instalowane przez Was w B6 1,9 lub 2.0 TDI pasują do B7 2.0 TFSI czy do innych benzyniaków? Sądzę, że powinny pasować, bo miejsce na montaż tych osłon jest takie samo w każdym aucie. B6 czy B7 no prawie to samo. Oczywiście zaraz ktoś napisze, że PRAWIE, robi wielką różnicę. No ale tak poważnie czekam na Wasze odpowiedzi.

PS. Zamówiłem tylko:

8E1 819 447 01C: osłona (na filtr kab., akumulator, płyn ham.)
8E1 819 422 A 01C: dekiel na aku


Zagłębiłem się trochę w internet i znalazłem taki manual: http://www.audiction.com/audi-maintenance/audi-a4-engine-cover-kit-install/

Zwróćcie uwagę na KROK 4 i na to co gościu tam napisał.

8E0 103 927 F: osłona duża (od strony kierowcy) literka F jest dla B7.

Opublikowano

Bo to jest fabrycznie tylko w silnikach V6 I V8.

Prawie, ponieważ przedni pas w B6 jest inny niż w B7, temu do B7 duża osłona jest inna.

Temat do B7:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/75513-all-b7-obudowa-na-podszybie-i-jeszcze-2-oslony-w-komorze-silnikowej/?hl=%2Bobudowa+%2Bpodszybie

Edytowane przez MAT1000

Opublikowano
Prawie, ponieważ przedni pas w B6 jest inny niż w B7, temu do B7 duża osłona jest inna.

Masz na myśli osłonę tą przy szybie czy tą nad zbiorniczek spryskiwaczy?

PS. Już zamówiłem tą osłonę przy szybie i dekiel na aku, więc musztarda po obiedzie. Zobaczę w poniedziałek czy będzie pasowała P&P. Gościu z tego manuala też użył części o takich samych numerach i chyba montował to w B7. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez PMRudy

Opublikowano

Nie, chodzi mi o tą osłonę dużą na zbiorniczek płynu spryskiwaczy, wspomagania kiery.
Pas przedni a nie gródź jest inny i ta część słabo pasuje, miałem okazję przymierzyć z B6 u siebie i nie pasowało.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.