Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem ze ściągnieciem fajek od świec żarowych


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W celu sprawdzenia świec żarowych chciałem ściągnąć z nich fajki i za nic nie mogę tego zrobić. Fajka obraca się na świecy ale nie chce zejść mimo że dość mocno ciągnę. Czy mam ciągnąć aż się uda, czy może jest jakiś "specjalny" sposób na ich ściągnięcie. Robiłem to na zimnym silniku.

Drugie pytanie też jest pokrewne do świec żarowych. Do mojego silnika (AWX) pasują dwa rodzaje świec żarowych: jedne są dla oznaczenia 8E-2-148-697 drugie dla 8E-2-148-698. Skąd mam wiedzieć które pasują do mojego auta skoro w moim numerze win zgadza się tylko 8E i żadna inna cyfra nie występuje. Gdzie mam odczytać czy mam pierwszy rodzaj świec czy drugi (oczywiście bez wykręcania świec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale tak samo jak autor wskazanego wątku, nie wiem jak porównać vin samochodu do symboli tych dwóch świec ? może jakiś przykład ?

Ps. Czy dobrze myślę, ze trzeba porównać trzy ostatnie cyfry VIN samochodu z cyframi 697 i 698 i jeżeli moje trzy ostatnie cyfry bedą niższe od 697 to biorę świecę pierwszą ajak będą większe niż 698 to biorę świecę drugą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale tak samo jak autor wskazanego wątku, nie wiem jak porównać vin samochodu do symboli tych dwóch świec ? może jakiś przykład ?

Ps. Czy dobrze myślę, ze trzeba porównać trzy ostatnie cyfry VIN samochodu z cyframi 697 i 698 i jeżeli moje trzy ostatnie cyfry bedą niższe od 697 to biorę świecę pierwszą ajak będą większe niż 698 to biorę świecę drugą ???

Na to by wychodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie , bierzesz długie szczypce i ciągniesz aż się odłączy od świecy, dbać tylko należy żeby przyłożona siła działała po linii osi obrotu świecy i uważać jak zejdzie żeby z rozpędu nie urwać przewodu od fajki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...