Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poważny wyciek oleju!


ovider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj miałem poważną awarię na trasie. Zapaliła się kontrolka oleju i natychmiast sie zatrzymałem. Otworzyłem maskę i zobaczyłem całą turbinę w oleju i kałużę pod samochodem.

Uruchomiłem na sek silnik i widać było jak "strzyka" olej z metalowej rurki, która łączy się z turbiną. Dodam, że 2 tyg wczesniej miałem problem z uszczelką chłodniczki oleju i tam był wyciek. Co za pech. Czy mam za duże ciśnienie i rozsadza wszystko po kolei? Mechanik coś mówił o odmie.

Teraz moje pytanie. Czy taki objaw (wyciek z tej rurki) to uszkodzenie tylko rurki, czy łączania czy coś poważniejszego np. turbina itp?

Olej leci praktycznie jak ze strzykawki.

Liczę na Waszą pomoc bo od wczoraj jestem w nerwach:)

Pozdrawiam

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka ta potrafi przy samej nakrętce przy turbinie zardzewieć i strzelić rozkręć i zobacz w jakim jest stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina rurki , w ASO około 150zł

tylko dziwne że strzeliła sama z siebie :mysli: nie miałeś jej odkręcanej przy na przykład jakimś czyszczeniu turbiny czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka niestety jest delikatna i przy nieumiejętnym dokręcaniu/odkręcaniu można ją łatwo uszkodzić. Niestety do odkręcenia trzeba założyć kontrę, klucz niestety musiałem sobie dostosować na szlifierce bo bardzo mało tam jest miejsca i żaden typowy klucz nie wejdzie. Nie uruchamiej silnika do momentu naprawienia bo turbin pójdzie na śmietnik w dieslach olej chłodzi turbinę i bez tego bardzo szybko się skończy ... nawet krótkotrwały brak smarowania i chłodzenia może doprowadzić do uszkodzenia :confused4:

Życzę powodzenia i całej turbiny. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej napisane - rurka mogla po prostu być źle dokręcana lub przerdzewieć. Co do ciśnienia to może być za duże z kilku powodów np. przez uszkodzoną chlodniczke oleju. Odma to raczej byś widział wycieki spod pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...