Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Gdzie jest odma?


laki83

Rekomendowane odpowiedzi

witam....chciałem zapytać czy w 1.8T AVJ jest filtr odmy?jeśli tak to gdzie on jest?z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma to ta metalowa rurka która poprzez czarny plastikowy zaworek wchodzi do gumowego dolotu

o ta

zeMs0.jpg

wydaje mi sie że nie ma ona filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki....aż dziwne że metalowa...wiesz pytam bo olej mi na którejś uszczelce wyciska a doczytałem że może to być powód zaciśniętej odmy...i szukałem ale nic nie znalazłem...a ten mądrala przed Tobą do szukajki mnie odsyła :angry:..nigdy posta nie pisze przed uprzednim przejrzeniu szukajki......a wracając do tematu to chyba powodem wyciskania oleju u mnie jest lekko zgnieciony gumowy trójnik do którego ta odma prowadzi..bo ostatnio to zauważyłem...dzięki za tą fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod tą odmę Oil Catch Tanka podpiętego i z tego co pamiętam to też sporo syfu z nie wyciągnołem , trójnik miałem czysty ale te dwie metalowe rurki które w nia wchodzą to tragedia była całe zasyfione były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod tą odmę Oil Catch Tanka podpiętego i z tego co pamiętam to też sporo syfu z nie wyciągnołem , trójnik miałem czysty ale te dwie metalowe rurki które w nia wchodzą to tragedia była całe zasyfione były

ten trójnik u mnie pękł od spodu i to,co się skraplało-skapywało na pokrywę i na kata-dymiło sie dosyć ostro i w środku tez było czuć olejem-zobacz ten trójnik :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten trojnik nie jest u mnie zniszczony tylko jakby lekko zgnieciony..ostanio tak na szybko to wsadzilem w niego sprezyne zeby sie tak nie zginal ale juz mam nowy trojnik to bede wymienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. To może ja odświeżę ten temat. Problem w tym, że u mnie też mam prawdopodobnie problem z odmą. Po otwarciu maski ewidentnie widać śmierdzący dymek, a w kabinie na postoju śmierdzi spalonym olejem. Odma wiem, ale problem polega na tym, nasz klubowy nadworny mechanik D-J :notworthy:stwierdził, że walnięta jest odma (pęknięta) w miejscu gdzie wchodzi ona do bloku silnika. Tam między blokiem a grodzią trochę niżej. Natomiast z etki nie wynika żeby był tam jaki kolwiek przewód wchodzący do bloku. Jest dekiel zaworów kolano gumowe i patrząc dalej w dól w prawo ( nie w lewo) rurka do dołu, kolejny trójnik z niego rura do uchwytu filtra a druga gdzieś tam (kończy się rysunek). No i za cholerę nie wiem nic mi się nie pokrywa z etka. I teraz albo źle patrzymy, albo hhmmmm już sam nie wiem co. Pomóżcie bo idzie zima a przy włączonym ogrzewaniu w kabinie tupie spalinami.

http://imageshack.us/photo/my-images/823/odma.png/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...