Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Co to za tykanie??


lango

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od nie dawna zauważyłem że z pod maski wydobywa się dziwny dźwięk "tykanie".

Co to może być: zawory czy też wtryskiwacz się kończy?

0ceaae6c212d46ac.gif

Przepraszam że czarny obraz ale było to robione w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na szklanki, podobnie miałem co prawda w Mazdzie 323. Czasami wystarczyło, że mocniej przygazowałem pukanie ustępowało, albo wyłączałem silnik i ponownie odpalałem. Czy tak by głośno "tłukł" zawór? Eeee.. chyba nie.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 20:29_________________________________________________Jaki masz poziom oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innych objawów nie ma?Mi jak padła pompa oleju to tak miałem.Po wymianie pompy,oleju i filtra wszystko ucichło.Smok był zasyfiony jakimiś opiłkami teflonowymi-jak stwierdził mechanik,mogły być z napinacza hydraulicznego zmiany faz rozrządu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na szklanki, podobnie miałem co prawda w Mazdzie 323. Czasami wystarczyło, że mocniej przygazowałem pukanie ustępowało, albo wyłączałem silnik i ponownie odpalałem. Czy tak by głośno "tłukł" zawór? Eeee.. chyba nie.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 20:29_________________________________________________Jaki masz poziom oleju?

Eeee no a dlaczego nie. Jak popychacz jest już na resztkach to też może go być głośno słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodaje więcej gazu to zaczynają głośno tykać, ale jak jeżdżę spokojnie to jest cisza.

A stan oleju jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz LPG??

Jak nie to poziom i cisnienie oleju do sprawdzenia. Jak dobre to szklanki/popychacze do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę ci powiedzieć miałem to samo identyczny dziwek 1 popychacz miękki stawiam na wydechowe ściągnij pokrywę i sprawdź który jest miękki , jak znajdziesz juz go wymień jeżeli będzie nadal to samo zmierz ciśnienie oleju mi tak stukalo jak spadalo poniżej 0.8 bara zaraz po uruchomieni cieplego silnika teraz nie spada mi mniej niż 2 bary przy oleju 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem niemalże identyczne tykanie w moim wozidle i też nie wiedziałem co to jest, do czasu, aż wyrwało świece... okazało się ze jedna ze świec nie była dokręcona i ją wyrwało. Regeneracja troszke kosztowała :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu głowica nie ma smarowania.

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia oleju, a przede wszystkim nie jeździj tym autem bo możesz załatwić turbinę :wallbash:. Jak nie będzie ciśnienia to miska olejowa w dół i sprawdź czy smok nie zatkany. Jak smok będzie czysty to trzeba sprawdzić zawór przelewowy w pompie olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...