Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dlaczego padła druga turbina?


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem;

jakiś czas temu podła mi orginalna turbina ( wywaliło caly olej w komin)

wstawiona wstawiono nowa turbine za slone pieniadze i po 2 tys km to samo olej w tlumin a w turbinie ukrecona oska.

i tu pytanie co moze byc przyczyna padających turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem;

jakiś czas temu podła mi orginalna turbina ( wywaliło caly olej w komin)

wstawiona wstawiono nowa turbine za slone pieniadze i po 2 tys km to samo olej w tlumin a w turbinie ukrecona oska.

i tu pytanie co moze byc przyczyna padających turbin.

wiele czynników, elementy które steruja turbina N75, zły mappsensor nie w 100% ale przełądowanie może być dla turbiny masakryczne

nie szczelny dolot ale to byś pewnie słyszał i widział

brak odpowiedniego smarowania turbiny-zatkany przewód olejowy lub gdzieś załamany

skąd ta turbina??

kto ją montował-możliwy błąd przy zakładaniu

[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 15:48_________________________________________________słabe smarowanie turbiny

ktoś diagnozował silnik przed montarzem kolejnej turbiny??

jakie objawy usłyszałeś przed całkowitym wywaleniem oleju w wydech??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Cristoforo,

najprawdopodobniej uszkodzone smarowanie turbiny lub mechanik do du...y

jezeli nie zdjagnozowal co bylo przyczyna pierwszego uszkodzenia tylko podmienil suszare na nowa to jest on tego winien w 100%. Kosztow rowniez

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montował mi warsztat znajacy sie za sprawie maja dobra opinie, turbo bylo nowe GARRETT od TurboDS autko było vagowane i zadnych bledów nie bylo, na mocy tez nic nie stracilo za pierwszym razem tylko zaczeło kopcic. tym razem moc stracilo bo ukrecilo oske.

ale przed wstawieniem turbiny mechaniory stwierdzili ze z silnikiem wszystko ok. a teraz to ja juz niewiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montował mi warsztat znajacy sie za sprawie maja dobra opinie, turbo bylo nowe GARRETT od TurboDS autko było vagowane i zadnych bledów nie bylo, na mocy tez nic nie stracilo za pierwszym razem tylko zaczeło kopcic. tym razem moc stracilo bo ukrecilo oske.

ale przed wstawieniem turbiny mechaniory stwierdzili ze z silnikiem wszystko ok. a teraz to ja juz niewiem co robic

dziwny przypadek że rozsypało się tak szybko skoro wszystko było sprawdzone.

Przez 2000km mogło by uszkodzic szuszare tylko jezeli nie miala smarowania (zatkana rurka lub walnieta pompa oleju), cos dostalo sie w lopatki wirnika lub jezeli bylaby chinska podrobką.

wiecej koncepcji brak :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie:)

a najlepsze jest to za auto znam od nowosc i ma 180tys i taki cyrk:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym popatrzył na smarowanie turbiny skoro nie było przeładowania to w sumie tylko to może być :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak by było przeladowanie to po to jest notlauf -tryb awaryjny- zeby oski nie urwalo , trzeba sprawdzic droznosc przewodu doprowadzajacego olej do turbo , odkrecic go od turbiny i krecic rozrusznikiem -powinien walic olejem , albo pompa oleju ale malo prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik seria. zadnego programu.

dzis poszla turbina do expertyzy, zobaczymy co stwierdza. jaka byla przyczna uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz tym bzdurnym ekspertyzom. U mnie po regeneracji padla turbina po 4000km, przyczyna z ekspertyzy byla zapchana odma, przez co turbina nie byla dobrze smarowana. Gdzie u mnie w silniku jest nowy typ odmy, bo mam silnik z konca 2001r. , a oni walneli taka ekspertyze bo bude im podalem czyli 98r. Do dzisiaj jezdze na uzywce z allegro czyli juz jakies 10 miesiecy bez zadnego problemu, a regenerowana lezy w szafie. Oczywiscie wymienili mi na nowa ale bez przedluzenia gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...