Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z wycieraczkami


azev17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, problem pojawił się wczoraj, a chodzi o to, że wycieraczki zatrzymują sie na środku szyby, chodzą na wszystkich trybach, ale niestety nie schodzą po wyłączeniu na dół. Podejrzewam przerywacz-przekaźnik.

Mam problem ze zlokalizowaniem tego przekaźnika, czy ktoś wie jaki jest numer tego przekaźnika?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być także mechanizm wycieraczek zapieczony na forum też jest jak to zrobić http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t42514.0.html;highlight=mechanizm+wycieraczek

Wiesz wątpie w to że mógłby byc zapieczony mechanizm, rok temu był nowy zakładany, wycieraczki ładnie chodzą od dołu po górę, tylko jak chce je wyłaczyc to zatrzymuja sie na srodku szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie włączałeś wycieraczek gdy były przmarznięte do szyby? Ja tak zrobiłem i miałem identyczne objawy jak u Ciebie.

Wystarczyła wizyta u mechanika znającego się na rzeczy, 10min pracy , poluzowanie odpowiedniej śrubki, sprowadzenie wycieraczek do poziomu podstawowego, dokręcenie śruby i wszystko ok. Koszt 20 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie włączałeś wycieraczek gdy były przmarznięte do szyby? Ja tak zrobiłem i miałem identyczne objawy jak u Ciebie.

Wystarczyła wizyta u mechanika znającego się na rzeczy, 10min pracy , poluzowanie odpowiedniej śrubki, sprowadzenie wycieraczek do poziomu podstawowego, dokręcenie śruby i wszystko ok. Koszt 20 PLN

Wiesz nie mialem takiej sytuacji, zawsze staram się oczyścic pióro z lodu, ona lata ładnie po szybie ale jak manetka przełącze aby sie wyłączyła to zawsze zatrzymuje sie w pozycji połowy szyby, sprawdzilem przekaznik wycieraczek nr.370, wziąlem od brata z audi - ma taki sam samochod, i nic to samo, umówiłem sie z mechanikiem, będą rozbierac i patrzec, oby czegos niepotrzebnego nie wymyślił :evil:, . Jedyne co pamiętam a może miec z tym zwiazek, to mialem taką sytyacje, w sumie dwa razy, a mianowicie, snieg zalegał na dole szyby-przy podszybiu i jak wlaczylem wycieraczki to one nie dochodzily do samego dolu tylko tak jakby sie odbijały i wogole nie moglem ich wyłaczyc, zgasilem auto , usunalem zalegający snieg i potem juz grało wszystko, mialem taki przypadek dwa razy, mozliwe ze to cos popsuło, ale co :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w mojej Niuni. U mnie felerny był sterownik modułu Audi 8E0 907 279. Z tego co sie orientuje B6 też ma taki moduł ,może inny nr.

mnjjJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Usterka usunięta w czasie 15 min, koszt 20zł, przestawiły się te ramiona wycieraczek, tak mi mechanik mówił, ledwo co wyjechałem z zakładu a po 15 minutach gościu kazał mi po auto przyjechac.

Pozdro dla wszytskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sposób żeby wycieraczki podczas mrozu i opadów śniegu dobrze zbierały tzn. żeby na ramieniach wycieraczek w częściach ruchomych nie przyklejał się lód ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sposób żeby wycieraczki podczas mrozu i opadów śniegu dobrze zbierały tzn. żeby na ramieniach wycieraczek w częściach ruchomych nie przyklejał się lód ??

Mam taki sam problem, ale myślę, że każdy tak ma. Najgorzej jest chyba w wycieraczkach aero. Mi strasznie głośno szorują po szybie jak sa zmarźnięte. Spróbuje użyć odmrażacza, może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wycieraczką zatarły sie przeczysciłem i chodza tylko teraz załanczja sie po przekręceniu kluczyka pochodza tak z 30 sekund i zatrzymują sie gdzie popadnie pomocy nie wiem co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...