Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy silnik 2.0 bi TDI


Rekomendowane odpowiedzi

bedzie w nowym A8 ... kto by pomyslal R4 TDI pod maska flagowej limuzyny

http://www.automotorblog.com/the-new-audi-a8-will-have-a-20-tdi-biturbo-engine/ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie w nowym A8 ... kto by pomyslal R4 TDI pod maska flagowej limuzyny

mozna sie tylko załamać - tylko patrzec jak wsadza do A8 Voltonapęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jeszcze tragedii bo np we flagowym Volvo S80 będzie 1.6 td 108KM, taki sam jak np w C30 :decayed:

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/238387/

takie czasy jak widać nastały...dla traktorzystów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kupować lux auto z dieslem? masz pół mln na auto - masz kase na benzynę. nie ma problemu. za dieslem oprocz mniejszego spalania nie przemawia nic. są

bardziej skomplikowane w budowie,

drozsze w eksploatacji (czesci),

drozsze w naprawie,

większy hałas i ciężar,

ograniczona maksymalna prędkość obrotowa, spowodowana opóźnieniem zapłonu,

zawsze maja moment zawahania po naglym wcisnieciu pedalu gazu,

w zimie problemy z odpalaniem,

bardziej zanieczyszczaja środowisko (nawet z DPFem)

:decayed: uu no to pojechałem - lepiej mi sie zrobiło od razu :decayed:

dla mnie przyszłościa sa beznyniaki z dwiema turbinami

BUH motor w RS6 jest ideałem - od 1200 do 6200 płaski przebieg momentu. ciagnie zawsze.

rs6buh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wkleiles wykres na malowany w paincie na potrzeby marketingu Audi ? i co z tego wynika? w sumie nic.

wrzuc cos z hamowni to sie mozna jakos odniesc. wykres na pewno bedzie robil wrazenie bo trudno zeby silnik z lambo o takiej pojemnosci mial jakies slabe punkty. ale wrzuce moze wykres np 6.0 v12 tdi... myslisz ze bedzie gorszy?

nie ejstem jakims wielkim fanem diesli, ale naprawde sie zapedziles troche w tym. argumentu ze masz auto za pol miliona to stac Cie na paliwo wogle nie komentuje. rozumowanie na poziomie gimnazjum. zapewne sasiad ktory ma poloneza opowiada o Tobie takie same rzeczy... eee - ten ma audi to na pewno spi na forsie :wallbash:

ale nie o tym chcialem , bo tu sa fajne kwiatki:

bardziej skomplikowane w budowie, wymien elementy ktore sa bardziej skomplikowane w dieslu common rail niz w turbo benzynie z bezposrednim wtryskiem .... :kox: jakis mit sie robi . tak jak do niedawna opowiesci o neizawodnosci diesla ( pozostalosc z czasow mercedesa beczi) tak teraz demonizuje sie budowe TDI , chocia silniki benzynowe upodobnily sie praktycznie w 100% do diesli.

drozsze w eksploatacji (czesci), hmm a co jst drozsze konkretnie? bo nie wiem... olej???? filtry? kolejny mit.

drozsze w naprawie, ale od czego ? od Twojego 1.8 bez trubo . to na pewno. ale czy od np 2.0TFSI////nie sadze. bo niby czemu?

e

większy hałas i ciężar, fakt i to ejst wada ktora od zawsze mnie wkurza. auto sie rpzez to gorzej prowadza. ale akurat w duzych . luksusowych autach nie czuc tego tak bardzo jak np w a4

ograniczona maksymalna prędkość obrotowa, spowodowana opóźnieniem zapłonu, - fakt ze maja waski zakres obrotow. jest to ajaks wada, w dobie automatycznych skrzyn malo zwracajaca uwage...

zawsze maja moment zawahania po naglym wcisnieciu pedalu gazu, ???????? jechales kiedys SPRAWNYM dieslem? jezeli masz na mysli turbo dziure to bedzie ona identyczna w turboPB jak i TDI..

w zimie problemy z odpalaniem, :polew: :polew: :polew: LOL bez komentarza...

bardziej zanieczyszczaja środowisko (nawet z DPFem), nie spie przez to po nocach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahahahahahaha. ale sie usmialem. :polew:

ulegles prowokacji. tylko czekałem, ktory "cfaniak" sie zlapie. i oto jest. cud - mniód :hi:

teraz mi sie dobrze dopiero zrobilo. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja czy nie, mniejsza z tym. Pytasz po co ludzie kupują ultra drogie diesle skoro mogą kupić ultra drogą benzynę bo z pewnością stać ich na paliwo? Akurat jakiś czas temu widziałem w TV program w którym zadali dokładnie to samo pytanie co Ty - otóż kupują te diesle bo taka jest teraz moda. Bardziej "trendy" jest jeździć V10 TDI niż V10 w benzynie. A dlaczego to bardziej "trendy" ? Bo ekologia jest w modzie a najnowsze diesle są podobno bardziej ekologiczne niż benzyny. To że czasem puszczą czarnego bąka o niczym jeszcze nie świadczy - podobno w ich spalinach jest mniej szkodliwych substancji a czarne bąki są podobno nieszkodliwe.[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 20:34_________________________________________________A co do samych silników bi-tri-quattro :decayed: turbo - nie podoba mi się to, teraz nikomu to nie przeszkadza ale jak te auta się zestarzeją i będą w zasięgu "normalnych" ludzi to wyobraźcie sobie co będzie się działo na forum technicznym :polew: "obie turbiny wchodzą mi w tryb awaryjny - co robic?" albo "dzisiaj oddałem auto do mechanika, będzie czyścił wszystkie 3 turbiny" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja czy nie, mniejsza z tym. Pytasz po co ludzie kupują ultra drogie diesle skoro mogą kupić ultra drogą benzynę bo z pewnością stać ich na paliwo? Akurat jakiś czas temu widziałem w TV program w którym zadali dokładnie to samo pytanie co Ty - otóż kupują te diesle bo taka jest teraz moda. Bardziej "trendy" jest jeździć V10 TDI niż V10 w benzynie. A dlaczego to bardziej "trendy" ? Bo ekologia jest w modzie a najnowsze diesle są podobno bardziej ekologiczne niż benzyny. To że czasem puszczą czarnego bąka o niczym jeszcze nie świadczy - podobno w ich spalinach jest mniej szkodliwych substancji a czarne bąki są podobno nieszkodliwe.

Podobno to chłop w szpitalu umarł.

http://www.gazeo.pl/poczatek_konca_diesla.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahahahahahaha. ale sie usmialem. :polew:

ulegles prowokacji. tylko czekałem, ktory "cfaniak" sie zlapie. i oto jest. cud - mniód :hi:

teraz mi sie dobrze dopiero zrobilo. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum czy jakies przedszkole? bo mi sie zaczyna mylic :gwizdanie:

a ja bez prowokacji powiem ze moim zdaniem diesle nie maja przyszlosci takiej ajk nam sie wydaje. glownie dlatego ze spalanie turbobenzyn zbliza sie do turbodiesli a jednym argumentem zostanie tansze paliwo.

niestety ropa jest w sumie "odpadem" w produkcji benzyny... wiec jak bedzie coraz wieksza konsumpcja ropy to i tak trzeba bedzie wyprodukowac wiecej benzyny. wiec to ona zacznie taniec. wtedy calkiem straci to sens.

chyba ze nie ma sensu tu pisac bo macie tylko zabawe w podchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę R5 Transporterze/Multivanie/Caraweli :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...