Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czujnik G62 dziwne zjawisko


adam1277

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym opisać dziwne zjawisko: na desce nie miałem wskazania temperatury cieczy chłodzącej podpiąłem vaga i: 16500.P0116,czujnik temperatury płynu chłodzącego - usterka zakresu działania-G62. wymieniłem czujnik na nowy i nic przed wymianą usunąłem błąd, ale pojawił się na nowo, a temperatury nadal nie wskazuje, wymontowałem go podpiąłem do wtyczki zanurzyłem w gotowanej wodzie włączyłem zapłon i wskazówka ruszyła a w samochodzie nie chce na starym czujniku,ten sam zabieg, w wodzie działa a w aucie błąd, skazówka leży,o co tu chodzi? bo ja nie mam żadnych pomysłów, proszę o pomoc, bo to ma wpływ także na prace silnika tak podejrzewam bo zaczął ostatnio więcej palić, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką temperaturę pokazywał Ci VAG (sekcja 001 Engine i 017 Instruments) jak samochód pracował?? Jak te dwa odczyty różnią się od siebie to czujnik do wymiany. Wydaje mi się, że problem może tkwić po prostu w termostacie. Rozgrzej auto i sprawdź czy dolna rura wychodząca z chłodnicy jest letnia, jak tak to termo do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem małą przejażdżkę na testerze temperatura doszła do 60 stopni skazówka leżała wystąpił błąd rura pod termostatem niebyła bardzo letnia ale nie była tak gorąca jak rura u góry po kilku minutach na postoju dolna rura także się rozgrzała skasowałem błąd i skazówka poszła na 80 stopni, czy jeżeli jest błąd to wskazanie na zegarze nie będzie? i czy to właśnie termostat za późno się otwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem. Ten sam błąd. Wymieniłem czujnik i nic. Wymień termostat na np Wahlera i płyn u mnie to pomogło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat. Miałem to samo. Wczoraj wymieniałem termostat, z braku pesos na Wahler'a + płyn G12 (najlepiej koncentrat FEBI) i temperatura zarówno na blacie jak i klimatroniku dochdzi po ok. 5 KM do 90 stopni i tak trzyma. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...