[B5 AFN] Zepsuty hamulec ręczny

Devon

Witam w mojej :a4fan: mam dziwny problem z rzecznym typu tego ze odbija sam nie można go zaciągnąć kola blokuje po zaciągnięciu czy jest to jakaś poważna usterka ciężko ja naprawić da rade samemu czy trzeba do mechaniora? :mysli:

Temat jest wielokrotnie opisywany na forum, wystarczy poszukać.

Załączam linki jak w prosty sposób usunąć usterkę.

czyli nie działa zapadka/blokada ręcznego? Niestety bez rozbierania tunelu się raczej nie obejdzie.

no cos w tym stylu sam naprawie? czy jak sciagne sama obudowe recznego bez tunelu to bedzie cos widac?

nie będzie, musisz wymontować całą dźwignię, żeby coś pokombinować.

no ale reczny czasem jest potrzebny wiec jak to moze byc nie warte zachodu? jak zaprowadze do mechaniora to duzo moze mnie wykasowac?[br]Dopisany: 21 Luty 2010, 13:52_________________________________________________czy mogl by ktos podeslac fotke gdzie jest ta sperezynka co niby sie urabala o ktorej wspominal kolega?

Podłącze się do tematu ale u mnie jest troche inaczej niż u reszty co czytalem na forum.

Mianowicie jak zaciągnę ręczny to działa ale jak opuszcze dzwignie to zaciski nie puszczają ;/ wcześniej działo sie tak czasami tylko ale teraz juz wogole nie zaciągam bo blokuje kola. Czy ta operacja opisana na forum pomoże?

Nie tez tak mam. Juz 1 zacisk zrobilem i działa. trzeba zrobic regeneracje zacisku. W dzwignii recznego przy zacisku jest rdza i nawet jak pipsikasz WD to wystarczy na tydzien.... Niestety moze byc jeszcze gorzej bo wada konstrukcyjną jest to ze nie ma tam tulejki i jak jest juz wyrobione to bedzie ciekł płyn. Wtedy najlepiej wymiana na nowy ok 330zł szt.

600 za dwa kola? oj nie... Mówisz ze jeden zrobiles ale jak z drugim to samo to kolejne 300zl. Nie wiem czy dawać do mechaniora czy samemu zdjąć i sprobować przeczyścic czy cos. Już jedno jarzmo zacisku wymieniłem bo sie śruba zapiekła w środku.

witam

az tak ten ręczny nie jest potrzebny żebym wydawał 6 stów. ;)

Skoro uważasz ze kwestia bezpieczenstwa jest mniej wazna od 600zł to twoja sprawa :) Narazie naprawilem 2 zaciski zestawem naprawczym i jest ok. Jak wytrzyma to ok jak nie to nawet 2 raz nie rozbieram i kupuje nowe zaciski. Są na allegro po 250zł zaciski regenerowane i daja gwarancje na rok czy 2 i w razie przyslania swoich starych oddają po 50zł za zacisk