Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.9 TDI vs Bmw 320d fl


oolafeqq18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem gdzie umiescic ten temat, jak jesli jest to zle miejsce to prosze o przeniesienie go. Jak myslice ktore auto bedzie lepsze, dynamika itd ale nie z racji ze to jest forum audi to audi musi wygrac... chce o normalne opinie na temat tych aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wyborze wziolbym bmw.

1. Lepsza kultura pracy bmw :good: , nie slychac twardej pracy pompowtryskow bo ich tam nie ma :naughty:

2. 150 koni (oczywiscie jesli mowimy o po liftowej wersji -fl w temacie :) ) , naped na tyl a wiec lepsza trakcja.

3. Wnetrza podobaja mi sie tak samo , wykonanie na podobnym poziomie z wskazaniem na bmw.

4. e46 chyba troszke mniej miejsca z tylu (z racji napedu tez)

5. spalanie bardzo podobne

6. lepiej jezdzi bawarka co do tego nie ma watpliwosci , no chyba ze bedziesz bral 1.9 Q to wtedy Audi ma duzego plusa w trudnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed takim właśnie wyborem. BMW podoba mi się zewnątrz, ale jak dla mnie to środek ma dość nudny. Audi ma wzorowy środek i brzydkie nie jest zewnątrz. Ciężko się na coś zdecydować. Duży minus dla Audi za zawieszenie aluminiowe. Jestem też na forum BMW i tak chodzę trochę tu i trochę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b6 1.9TDI

ale jakie 1.9TDI ?

131KM ?

avf awx ?

czy jakies slabsze ?

1. wg mnie srednio lataja 320d, e46 2003 moj kuzyn ma po programie i ja mialem 1.9tdi po programie ;) i jakos odjechac mi nie mogl mimo ze mial w serii wiecej km niz ja po chipie.

2. wnetrze ladniejsze w audi jesli dobrze wyposazone ... lecz rude skory w m-pakiecie tez sa fajne :)

3. wykonanie wg mnie lepsez w audi

4. trakcja w bmw .... ;) no i tyl naped

5. spalanie wg mnie ciut lepsze bedzie w audi

6. jesli szukasz fajnego audi z dobrym wnetrzem i dieslem 1.9 i malym przebiegiem to kup od adamooo http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11501318

7. ps a jesli juz szukac e46 to wolalbym szukac 330d lub 330cd ( coupeta ) :).... b6 niestety nie mialo az tak fajnego diesla w tym czasie chocciaz 2.5tdi 180-163km bym nie pogardzil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed takim właśnie wyborem. BMW podoba mi się zewnątrz, ale jak dla mnie to środek ma dość nudny. Audi ma wzorowy środek i brzydkie nie jest zewnątrz. Ciężko się na coś zdecydować. Duży minus dla Audi za zawieszenie aluminiowe. Jestem też na forum BMW i tak chodzę trochę tu i trochę tam.

A E46 to jakie wahacze ma?? :cool1: Bo coś mi się wydaje że też alu i w technika M( czyli sportowy zawias, mniej więcej jak 1BE czy 1BV w Audi) kosztuje około 600zł... Za tyle masz praktycznie komplet do Audi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez stalem przed takim wyborem ale wybralem audi :> powiem Ci u mnie zadecydowalo m.in to ze bmw nie ma 2 strefowej klimy a ja co jakis czas jezdze do Polski 650 km w jedna strone,a wiadomo jak to z kobietami-wiecznie im zimno... :gwizdanie: a teraz jak mam 2 strefy ja 18-20 st a moja 22-24 st i kazdy zadowolony :decayed:

ogolnie silnik lepszy w bmw,jeszcze nie jezdzilem bmw 3 e46 ale na wiosne zagadam kuzynke i przejade sie 330d :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o 131k

ps; szukam dosyc oszczednego auta nie chce 3.0d bo tu juz sa wieksze koszta... z utrzymaniem oplaty itd , mysle ze silnik 131 lub 150 km spokojnie wystarcza do poruszania sie na drodze ;) i nie jest to znowu jakis mul wiec po co przeplacac?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy... jak sie przesiadalem z vectry ktora miala 125kucy to wlasnie sobie myslalem zeby mnie paliwo nie zabilo bo robie 30-40tys/rok ... teraz zaluje ze nie kupilem 3.0xd, no ale ... nie ma co narzekac audiola sie fajnie jezdzi. Jest jeszce jedna rzecz... ja rozwazalem tylko kombi a tu ... trzeba przyznac ze buda b6 wypada duzooo lepiej (lepiej niz b7 przy okazji :decayed: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy... jak sie przesiadalem z vectry ktora miala 125kucy to wlasnie sobie myslalem zeby mnie paliwo nie zabilo bo robie 30-40tys/rok ... teraz zaluje ze nie kupilem 3.0xd, no ale ... nie ma co narzekac audiola sie fajnie jezdzi. Jest jeszce jedna rzecz... ja rozwazalem tylko kombi a tu ... trzeba przyznac ze buda b6 wypada duzooo lepiej (lepiej niz b7 przy okazji :decayed: ) .

no to ja jezdze autem rodzicow (fiat palio weekend 1.2 "demon szybkosci) wiec napewno bede odczuwal duza roznice w jezdzie, jezeli dojdzie do zakupu audi 1,9tdi (131km) lub bmw 2.0d (150km), ale przyznaje Ci racje ze napewno pozniej bedzie brakowalo mi mocy w aucie ;) kazdy o tym wie ze apetyt rosnie w miare jedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom,to dwa zupełnie inne auta.

Wnętrze BMW da się porównać do B5,ale B6 to już zupełnie co innego.

1.9 z Audi mniej awaryjny, niższe spalanie i zdecydowanie bardziej elastyczny,za bemką przemawia kultura pracy i tylny napęd,chociaż dla większości kierowców to wada :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ode mnie 3.0 d bmw,a ja kupie od adamooo b6 :decayed:

i po klopocie :tongue4:

6. jesli szukasz fajnego audi z dobrym wnetrzem i dieslem 1.9 i malym przebiegiem to kup od adamooo http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11501318

nawet mnie nie denerwuj :decayed:

ja mam wzgledne porownanie jesli chodzi o e46 fl i b6... wnetrze- IMO na plus dla audi.. w bmw jest troche nudne.. i wyglada na starszego typu,takie sprawia wrazenie, m.in. przez wyglad klimatronika, przyciski,pokretla itp.

prowadzenie- plus dla bmw.

miejsca podobnie, choc z tylu troche mniej (ale ja mam coupe).

co do silnika- 2.0 pali tyle co 3.0 :decayed: no prawie,a roznica w osiagach spora,ale niestety tez i w cenie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na starszego typu

ale przeciez ono jest straszego typu , o 3 lata starszego.

Powiem tak, wnetrze to sprawa indywidualna mi sie podobaja oba :good: . Jakos jest na podobnym poziomie (chyba za wyjatkiem modeli 2001-2002 Audi, gdzie przyciski od ...prawie wszystkiego sie wycieraja jak cholera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, naped na tyl a wiec lepsza trakcja.

Ciekawe od kiedy?

2 wahacze lema do e46 z tulejami wychodzi jakieś 1000zl dokładamy 300 i mamy komplet do b6.nosc

Podatnosci na mody silnika e46 mala b6 wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest jest i moze dlatego tak wyglada,albo po prostu bmw ma taki urok,podobnie jak wyglad i podswietlenie zegarow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na starszego typu

ale przeciez ono jest straszego typu , o 3 lata starszego.

Powiem tak, wnetrze to sprawa indywidualna mi sie podobaja oba :good: . Jakos jest na podobnym poziomie (chyba za wyjatkiem modeli 2001-2002 Audi, gdzie przyciski od ...prawie wszystkiego sie wycieraja jak cholera).

no ale przecież rozmawiamy o aucie poliftowym więc chyba od 2000 roku. A to tylko pół roku różnicy od B6 :gwizdanie: Tas2die4

Bmka ma lepszą trakcję niż audi z quattro?? Miałeś może możliwość porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, naped na tyl a wiec lepsza trakcja.

Ciekawe od kiedy?

ale co Ty piszesz?? wyjasnij mi to ... Twierdzisz ze FWD jest lepsza od napedu na tyl :polew: :polew: :polew: :polew: tos mnie rozmieszyl dobrze... szkoda ze tego w F1 nie wiedza . A co do Q i RWD .. no to na suchym bym rwd nie skreslal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...