Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pasta "Tempo"-czy ktoś tego używał?


Arturo86r

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to ja jak poleruje autko a robię to systematycznie albo kiedy mam po prostu na to czas. Ale zawsze musi się to odbyć przed zimą! :) a po zimie :)

A co do pomocy, to ja jej unikam bo jak głosi przysłowie "Chcesz coś zrobić raz a dobrze, to zrób to sam" " :tongue4: :tongue4:

Wole się zmachać ale przynajmniej wiem że zrobiłem to dokładnie i efekt będzie genialny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Też jestem lakiernikiem i osobiście nie polecał bym tej pasty do częstszego stosowania rozumiem raz w roku ale im zadziej tym lepiej... po paście tempo może stać sie tak ze lakier zbladnie od zaczestego stosowania... generalnie jest tak ze im polerki mniej tym lepiej! ja polecam dobrze i systematycznie woskować auto a polerka raz na 2 latka i wystarczy

tak wiem teraz pewnie miłośnicy polerki mnie wyśmieją :mysli: ale wedle mnie nie ma tu nic do śmiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Też jestem lakiernikiem i osobiście nie polecał bym tej pasty do częstszego stosowania rozumiem raz w roku ale im zadziej tym lepiej... po paście tempo może stać sie tak ze lakier zbladnie od zaczestego stosowania... generalnie jest tak ze im polerki mniej tym lepiej! ja polecam dobrze i systematycznie woskować auto a polerka raz na 2 latka i wystarczy

tak wiem teraz pewnie miłośnicy polerki mnie wyśmieją :mysli: ale wedle mnie nie ma tu nic do śmiechu...

lakiernikiem nie jestem ale potwierdzam co napisał kolega :good: lepiej odpuścić sobie kilka tubek tempa i kupić jakiś przyzwoity wosk :wink4:

znajomy w swoim poprzednim aucie używał tempa praktycznie co mycie i po jakimś czasie (chyba 1,5 roku) lakier wypłowiał, stał się matowy, poszczególne elementy karoserii różniły się odcieniami...

Także polecam nie przesadzać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz na jakiś czas dokładnie ja proponuje tak co rok lub dwa i wtedy lepiej wydać troszkę więcej kasy na odpowiedni środek lub jechać do lakiernika który zrobi to za jakąś 100zł dobrymi środkami... a do ogólnego stosowania polecam wosk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempo jest dobre. tez polecam mleczka polerujace sonaxa, sa rewelacyjne i nie trzeba mocno trzec zeby je spolerowac a efekt jest bdb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to Tempo jest dobre na odnowienie starego lakieru..nada mu fajny połysk..ale to tylko na chwile..niezdziwiłbym sie jak ktoś po czestych polerowaniach tą pastą przetarłby lakier do podkładu heeheh...mam B6 i w życiu bym tej pasty nie użył na moje auto...nawet gdybym miał B5...wolałbym kupić jakąś porządną paste lub jakieś mleczka czy woski..lub wydać kase lakiernikowi na dobrą polerke a potem tylko woskować i tyle...ale to jest tylko moje skromne zdanie....a swoją drogą słyszałem też o takiej polerce składającej sie z 3 składników..M3 czy jakoś tak...widziałem efekty...troche to drogie ale przeglądasz sie w lakierze jak w lusterku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno iść zmyć go nitrem albo postaraj sie najpierw to podgrzać opalarką a potem szmatka i nitro! tylko sie nie podpal :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czym spolerowac asfalt z drzwi??

Terpentyna, masło (poważnie :) )

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to Tempo jest dobre na odnowienie starego lakieru..nada mu fajny połysk..ale to tylko na chwile..niezdziwiłbym sie jak ktoś po czestych polerowaniach tą pastą przetarłby lakier do podkładu heeheh...mam B6 i w życiu bym tej pasty nie użył na moje auto...nawet gdybym miał B5...wolałbym kupić jakąś porządną paste lub jakieś mleczka czy woski..lub wydać kase lakiernikowi na dobrą polerke a potem tylko woskować i tyle...ale to jest tylko moje skromne zdanie....a swoją drogą słyszałem też o takiej polerce składającej sie z 3 składników..M3 czy jakoś tak...widziałem efekty...troche to drogie ale przeglądasz sie w lakierze jak w lusterku...

Kolego M3 to jest firma produkująca produkty lakiernicze i nie tylko.Produkują również artykuły biurowe oraz sprzęt spawalniczy :shocked:.Ich oferta jest bardziej bogata niż ta o której wspomniałem.Jeśli chodzi o polerowanie pastą TEMPO to życzę sukcesu w przetarciu się do bazy.Profesionalna polerka polega na zmatowaniu lakieru bezbarwnego papierem ściernym np.2K. ,zeszlifowaniu rys,itp. i polerowaniu lakieru do uzyskania połysku.Myślę że byłoby ciężko tak trzeć tempem żeby dobrać się do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przetrzeć lakier pastą wiem to z doświadczenia a co do

Profesjonalna polerka polega na zmatowaniu lakieru bezbarwnego papierem ściernym np.2K. ,zeszlifowaniu rys,itp. i polerowaniu lakieru do uzyskania połysku.

to matują i polerują raczej po malowaniu, kiedy masz delikatnie porysany lakier to po prostu dobra pasta nie mam tu na myśli TEMPO i polerka mechaniczna a nie matowanie bo to bardzo zmniejsza powłokę lakieru co prowadzi do przetarć i osłabienia go na czym nam zbytnio nie zależy!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dobrych doświadczeń nie mam z tą pastą

ale to chyba przez to że są podróby tego

kiedyś z ciekawości chciałem zobaczyć co to warte i gdzieś w mało widocznym miejscu trochę tego nałożyłem i lakier tak jak by stracił swój połysk. Za to na samochodzie mamy (ibiza) użyłem też tempo tylko inna tubka na całym samochodzie, wcześniej robiąc oczywiście teścik mały i efekt był jak najbardziej pozytywny.

Także ja jestem wierny Auto Glym to mleczko daje rade i ja osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...