Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z diodą od alarmu


cayenne

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakładałem alarm.No i jak wiadomo w standardzie na wyposarzeniu jest dioda :tongue: Wszystko działało. Problem w tym,że ta,ktorą otrzymałem w zestawie umarła. Zakupiłem nową diodę bodajże 3V. Założyłem -działa. Za dwa dni znowu nie dziala.Zakupiłęm 12V- nie dziala,za chwile (15 min) działa. Na następny dzień znowu umarła. Wsadziłem spowrotem tą 3 V i o dziwo znowu świeci ,a raczej świeciłą do wczoraj. Dzis już żadna nie działą,ani 12 ani 3 V. W czym może tkwić problem( niby błąchy,ale problem). Alarm dziala bez problemu, kable podłączone poproawnie wg schematu.

O co "kaman"?? Wie ktoś

_________________________________________________

Teraz jeszcze zauważyłem,że dioda jak "pochodzi" to po pewnym czasie mruga bardzo słabym ,prawie niewidocznym światłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz ją przez rezystor tzn kup normalną diode podłącz prze rezystor i będzie normalnie może gdzieś centralka robi duże napięcie a jak podłączysz prze rezystor to na 100 % niepowinno jej spalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia nie sprawdzalem,bo nie mam jak narazie czym. Dziwi mnie tylko to,ze po załączeniu raz dziala a raz nie. I to zazwyczaj swiecąte same diody,kte uznałęm za spalone.... Wina alarmu? Moze raz podaje napięcie a raz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy centralka podaje napięcie na diode kilka razy bo jak mówisz że raz chodzi raz nie, jak chcesz to podłącz tak jak napisałem i będziesz miał spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem w czym jest problem,ale nie wiem jak go rozwiązać.Mianowicie,gdy autko nie ma załączonego alarmu przez dłuższy czas, np. 3,4 godz.,to po załączeniu dioda pali. Gdy załącze alarm,po upływie ok 2 godz.dioda pulsuje bardzo słabym światłem,prawie niewidocznym,a pożniej gaśnie zupełnie.Wystarczy,że rozbroje alarm na owe 2,3 godz i wszystko wraca do normy. W czym tkwi problem? Coś nie tak z zasilaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu lipny alarm i nie pracuje jak nalezy, ewentualnie coś spapranego przy podłączeniu go, dziwi mnie ze koleś który Ci go zakładał nie podłączył ci domykania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu lipny alarm i nie pracuje jak nalezy, ewentualnie coś spapranego przy podłączeniu go, dziwi mnie ze koleś który Ci go zakładał nie podłączył ci domykania szyb.

Chyba musisz ze mną jeździć,bo wtedy działa ;) A tak poważnie to zastanwaim się,bo moja kobieta ma taki sam i u niej mruga bez problemu za każdym załączeniem. A z tym domykaniem to musze rzeczywiście podjechać do elektryka niech mi to podłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak diody świecą Ci coraz słabszym światłem, to dostają za duży prąd lub sporo za duże napięcie.

Szukałbym problemu w centralce od alarmu (może rezystora zaopmnieli wpiąć w układ diody?).

Wymiana kolejnych diód nic nie da bo widzę że już ze 5 przerobiłeś i każda kolejna się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...