Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Lampy tylne do Audi A4 cabrio (2006)


Elrik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie lamp tylnych do audi A4 cabrio z 2006 r. Moje audi A4 jest jeszcze przed liftingiem, mam już założony nowy zderzak z dużym grilem hofele i ze względu na to, że tylne lampy po liftingu są o wiele ładniejsze od tych starszych, chciałbym je zmienić. I mam pytanie czy te lampy bez problemu wejdą w miejsce starych (po zdjęciach wydaje mi się że są identyczne i czy jeśli będą pasować to nie będzie jakiś problemów typu, wywalanie jakiś błędów w komputerze ?).

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejda. Ksztalt maja inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee to lipa straszna, rękę bym sobie dał uciąć, że spasują. A jest jakaś inna alternatywa na nowsze światła do mojego autka ?

PS. zamieściłem wątek w złym temacie proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Dziękuje i pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejda. Ksztalt maja inny.

po co pisac cos czego sie nie wie?

lampy wejda bo sa identyczne,

do lamp potrzebujesz specjalny adapter bo sa wtyczki inne (o ile niechce ciac oryginalow) oraz rezystor aby oszukac komp bo zarowki pozycje w nowych lampach sa 5W i wywalalby blad,

Elrik przeczytaj moj temat o moim cabrio ( http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bfb_a4_18t_cabrio_moje-t82916.15.html ) tam masz fotki ze zmiany lamp ktora zrobilem w zeszlym tygodniu,

jako ciekawostke moge ci napisac abys lewa lampe kupil od angola (jest duzo tansza) a prawa od EU, gdys byl zainteresowany rozwinieciem tej mysli daj znac.

ktos pytal czy lampy z UK beda OK :) wiec wyjasnilem o co mi chodzi z ta tania opcja, przeczytaj ten temat http://www.a4-klub.pl/smf/stylizacja_i_tuning_optyczny/all_b6_cabrio_lampy_tyl_od_anglika-t120177.0.html;new#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturro_A6

Wielkie dzięki za pomoc. Poszukałem już trochę na allegro tych lamp i za komplet trzeba zapłacić coś około 800 zł. Ja mam wersje z USA i zastanawiałem się także nad kupnem lamp z USA (bo widziałem jedno tańsze ogłoszenie z takimi lampami). Mógłbyś mi napisać więcej ile Cię to kosztowało tzn. (koszt lamp, rozumiem, że jedną (tą lewą ) masz od Anglika a prawą z UE, ile kosztował ten adapter oraz rezystor (mile widziane linki na allegro do tych rzeczy ). Napisz czy sam wymieniałeś, ile kosztowała wymiana, mnie interesuje wszystko, więc pisz ile wlezie. Chciałbym zorientować się ile to wszystko będzie mnie kosztować.

Na 90% byłem pewien, że komputer będzie wywalał jakieś błędy ale jak kolega mi napisał, że lampy nie będą pasowały to już nie pytałem.

Też jak Ty uważam, że te lampy bardzo poprawiają wizerunek tego samochodu są po prostu o wiele ładniejsze niż te z B6.

BTW. Bardzo ładny masz samochód :cool1:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec troche sie rozpisze (pozwolisz ze juz nie bede odpowiadal na PW)

wiec tak, ja kupilem swoje lampy komplet od angola za 120zl prawa i lewa tylko ze prawa byla zbita (na szczescie jak sie potem okazalo) bo lampy z UK od tych z EU roznia sie tym ze w UK po prawej jest przeciwmgielna (w lampie wtopione czerwone szkielko wiec nie do usuniecia) a po lewej swiatlo cofania (czyste szklo).

wiec prawa lampa z UK do niczego nam sie nie bedzie nadawac no chyba ze w instalacji pozmieniamy kable i puscimy odwrotnie ale mysle ze szkoda kasy i czasu.

dlatego jesli kupimy lewa z angola (duzo tansza) i prawa z EU bedziemy miec obie lampy z czystym szklem, wiec w lewa wstawiamy tylko czerwona zarowke, a prawa biala do cofania i mamy komplet zgodny z przepisami.

tak jak pisalem wyzej lampy sa identyczne i pasuja plug and play.

niestety nowe lampy maja inne kostki (mniejsze) i teraz zeby nie ciac oryginalnych kabli i przerabiac najlepiej kupic adaptery, dodatkowo w adapterach od razu jest rezystor oszukujacy fis o bledzie spalonej zarowki.

(gyby ktos chcial jednak sam przerabiac kostki to cena kostek w aso razem z pinami kosztuje prawie tyle co adapter)

acha jeszcze jak juz sie zdecydujemy na lewa z angola trzeba bedzie pozmieniac piny (bo ma instalacje taka jaka nasza prawa lampa) ale to naprawde nie problem.

ja za swoje adaptery zaplacilem 156zl, kupowalem je u tego kolesia adaptershop [email protected] - koles pisze po polsku bo jest polakiem wiec latwo mozna sie z nim dogadac (ja go znalazlem przez ebay.de)

link do przykladowej jego aukcji http://cgi.ebay.de/Rueckleuchten-Adapter-Audi-A4-8H-Cabrio-Facelift-S4-RS4_W0QQitemZ370307040241QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item56380503f1 (ale tak jak pisalem warto dogadac sie poza ebayem).

druga lampe kupilem na allegro za 250zl wiec komplet wyniosl mnie:

lewa UK 120zl

prawa EU 250zl

adapter 156zl

i zalozenie w aso 80zl (nie chcialo mi sie tego samemu robic choc zajmuje 10min).

zdjecie adapterow:

201501.th.jpg

oczywiscie mozna kupic od razu lampy obie z EU ale cena na allegro jest porazajaco wysoka - 300zl za szt wg mnie to :shocked:

na koniec wszystko ladnie swieci i nie wywala zadnych bledow na FIS

Elrik jesli masz auto z usa to nie wiem ale prawdopodobnie nie masz instalacji pod przeciwmgielna (lub w kostce brakuje pinow, najlepiej doweidziec sie u kogos bardziej oblatanego w tej kwesti) wiec spokojnie mozesz kupic lampy z USA lub tak jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak masz rozwiazane swiatlo przeciwmgielne jesli masz zewn to raczej nie powino byc problemu, pamietaj tylko ze adaptery i piny sa pod lampy ze swiatlem przeciwmgielnym i jak to wszystko sie zachowa w komplecie z lampami z US tego nie wiem, byc moze bedziesz musial z tym sie udac do jakiegos elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejda. Ksztalt maja inny.

Uwielbiam wypowiedzi ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym o czym piszą.

Człowieku, nie masz cabrio a się wypowiadasz...

Pasują idealnie. Tylko kostki trzeba wymienić.

I tak własnie funkcjonuje rzetelność tego forum.

Jako posiadacz cabrio pytam o pewne rzeczy a odpowiadają mi posiadacze kombi.

Skąd oni mają wiedzieć co się dzieje np. z mechanizmem dachu w cabrio??

Panie MODERATORZE, trochę więcej profesjonalizmu.

Pozdrawiam

Loozzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...