Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Chrobotanie na wstecznym biegu - quattro


Sleepknot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Posiadam A4 Quattro w wersji avant z 1999 roku po lifcie. Jakiś czas temu w autku po ruszeniu na wstecznym z podwozia dobiega dziwny odgłos. Aby to opisac posłużę się zabawą z dzieciństwa ;-) kiedy to na koło w rowerku zakładało sie zgiętą tekturę tak aby podczas jazdy tekturka uderzała o szprychy i robiła hałas. Taki też odgłos (nazwę to chrobotaniem) dobiega z mojego autka. Dodam, że w momencie delikatnego puszczania sprzęgła i bardzo spokojnego przyspieszania w tył ten odgłos nie wystepuje. Dopiero po wciśnięciu gazu, a w związku z tym dociśnięciem przodu samochodu i podniesieniu tyłu zaczyna równomiernie chrobotać. Odgłos przypomina też kończący sie przegub tylko, że wystepuje on niezależnie od tego czy koła sa skręcone czy nie. Przy jeździe do przodu odgłos pojawia sie tylko w momencie redukcji i dośc ostrego hamowania silnikiem czyli analogicznie w momencie dociążenia kół przednich i odciążenia tylnych.

Czy ktos z Was spotkał się z czymś takim? Dodam, że kilka miesięcy temu miałem wymienione łożyska wszystkich 4 kół i zewnętrzne przeguby kół przednich.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko że w b6 1.9 AWX. Takie same są objawy a do tego pulsujący pedał sprzęgła. Może ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...