Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak działa ten bezpiecznik i czy mogę go zastosować w moim aucie?


jarek3251

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mała zagwozdkę mam nadzieje ze admin nie wywali tego wątku przed odpowiedzą na jakiej zasadzie działa taki bezpiecznik z tej aukcji????

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=939112717

potrzebuje takiego bezpiecznika który jest "odnawialny" tz. jeśli będzie przeciążenie to sie rozłączy i po pewnym okresie znów załączy czy ten będzie dobry???jest on trochę dziwny bo zamknięty w metalowej jak by "kapsule" i nie wiem czy jest właśnie taki odnawialny stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpiecznik działa jako zabezpieczenie termiczne. Jeżeli przepływający prąd jest zbyt duży i bezpiecznik rozgrzeje się powyżej temperatury granicznej na jaką jest ustawiony, przerywa obwód a jak wystygnie załącza się z powrotem. Nie powinno się zastępować nim zwykłego bezpiecznika bo w przypadku zwarcia w obwodzie jego czas reakcji jest zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale do elektrycznych szyb powinien być ok jako przeciążeniowy??? mam wpięty w szyby taki zwykły i zastanawiam sie czy taki tez jako przeciążeniowy nie dołożyć żeby na przykład jak ktoś zamyka szybę ( mam szyby dokładanie nie ori.) i przytrzyma dłużej jak zamknięta z wciśniętym guzikiem to żeby ten bezpiecznik zareagował wyłączając sie a potem załączając sie z powrotem. co myslicie panowie nada sie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy przy jakim prądzie następuje wyłączenie tego bezpiecznika, a jaki prąd pobiera silnik w momencie gdy szyba jest już w skrajnym położeniu, po drugie jakie masz siłowniki niektóre mają już w sobie zabezpieczenie wbudowane w silnik ja tak miałem w cinquecento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy przy jakim prądzie następuje wyłączenie tego bezpiecznika, a jaki prąd pobiera silnik w momencie gdy szyba jest już w skrajnym położeniu, po drugie jakie masz siłowniki niektóre mają już w sobie zabezpieczenie wbudowane w silnik ja tak miałem w cinquecento.

ja mam jakieś uniwersalne właśnie i nie maja niczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...