Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Unieruchomienie pompy centralnego zamka.


Slot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczow,

Sytuacja jest nastepujaca- pompa centralnego przestala otwierac drzwi, ale slychac ze sie wlacza i buczy... Dlugo nie czekajac zmienilem sie w malego mechanika i zajrzalem do niej... po zdjeciu plyty z obwodami rozebralem jeszcze jedna oslone a tam ujrzalem rozsypana w mak przeciwwage wirnika (nie wiem czy dobrze nazwalem ta czesc).

http://img361.imageshack.us/img361/4471/pompa.jpg

Fakt faktem pompa jest rozsypana lecz pytanie jest.

Pytanie jest nastepujace- do pompy dochodza trzy kostki, ktora rozlaczyc by pompa nie dzialala (nie buczala) przy kazdorazowym otwarciu/zamknieciu drzwi kluczykiem . Wystarczy jedna ? Wszystkie?

Z gory dziekuje za odpowiedz,

pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozłączyć wszystkie, a najlepiej kup jakąś uszkodzoną pompkę z dobrym wirnikiem podmień go i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozbierania jak rozlaczylem wszystkie kostki to zauwazylem ze zgaslo mi swiatelko w bagazniku... podlaczylem spowrotem to sie zapalilo.... dlatego pytam czy nic innego mi sie nie porozlacza albo nie wylapie mi jakis bledow na fisie ( bo go posiadam) gdy rozlacze wszystkie...

tak naprawde chce odlaczyc sama pompe by nie buczala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wywalić błąd na fisie i możesz nie otworzyć szyb bo to ten sam układ tym steruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi kiedys siadl silnik i podebral od kopresatorka powietrza z tesco za 20 zl :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slot

Rozbierz kompresorek na części i odlutuj zasilanie silniczka. Przy "regeneracji" i tak pewnie wymienisz komplet silniczek + wirnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś pojawił się u mnie identyczny problem. Po rozkręceniu pompki mam taki sam widok jak kolega na zdjęciu powyżej. Pytanie teraz, czy można dokupić sam silnik z tymi połamanymi elementami w jakimś sklepie? może ASO? i jesli tak to jaka cena tego badziestwa ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...