Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Urwane koło rozrządu


mircolada

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej a4 jest silnik AKN myślałem że pękł pasek. /tak mi powiedziano/ Zdjąłem cały przód, osłony, iprzeraziłem się. Oberwało się koło zębate na wałku rozrządu

po stronie kierowcy. Głowicy jeszcze nie zdejmowałem. Wałek został z nakrętką. Co mogło być powodem i jakie mogą być konsekwencje ....kosztowe.Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży bałagan w silniku.Zawory pokrzywione i oby nie był dziury w tłoku. Przyczyna -zmęczenie materiału ,nie wymienione koła zapewne od nowości :) ściągaj głowicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bałagan będzie niezły. Przychodzi mi do głowy jeszcze taka ewentualność, że wypadła dźwigienka i zablokowała wałek. Zatarcie wałka jest raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bałagan będzie niezły. Przychodzi mi do głowy jeszcze taka ewentualność, że wypadła dźwigienka i zablokowała wałek. Zatarcie wałka jest raczej mało prawdopodobne.

wtedy poszedl by tylko pasek.

przyczyna pekniecia kola, moglobyc zle dokrecenie srub mocujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce Cie przerazac ale kolego szykuj sie na remont calej gory silnika ... Obie glowice do planowania wszystkie zawory do wymiany hydropopychacze dzwigienki, jak miales szczescie to nie bedziesz musial walkow wymieniac.

Mialem podobna sytuacje strzelil pasek gatesa po 50k km i rozwalil kolo zebate na walku rozrzadu od strony kierowcy wlasnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelil pasek gatesa po 50k km

tylko czy to był Gates... bo Chińczycy zalali rynek swoimi... i allegro było pełne tego syfu...

sorki za OT ale nie siejmy paniki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jak i calosc czesci nie byla kupowana na allegro wszystko pochodzilo z hurtowni mysle ze nie bawili by sie w takie cos bo napewno w ten sposob by stracili dosc duza ilosc klientow, nie staram sie siac paniki bo po co? Pisze tylko koledze czego sie moze spodziewac po nieszczesliwym zdarzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wersja optymistyczna to 6000 zł. :confused4:

1. Kompletny rozrząd około 1200 zł.

2. Dźwigienki + popychacze + podkładki 1600 zł

3. zawory - około 30 zł/szt. x24

4. Koło wałka - ?

5. Wałki - regeneracja 1400zł

6. Robocizna

Dorzućcie coś,jeśli jakiś element pominąłem, bo aż się boję wymieniać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...