Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czy to nieszczelna pompa wtryskowa ?


wozniak_4

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam pytanie czy przy nieszczelnej pompie wtryskowej będzie odczuwalny spadek mocy???? czasem auto jedzie jak szalone a czasem to przyśpiesza jak bym ciągną przyczepę z cegłami. wycieka ropa z pod nastawnika i z pod tego dekielka z góry (oczywiście nie leje jak z kranu ale pompa jest cały czas mokra) a przy obrotach tak jakoś 1700-1900 coś burczy jak by tłumik czy tu możliwe przez te mrozy???? ile kosztuje uszczelnienie pompy wtryskowej???? i co może być przyczyna słabego przyśpieszania??? - może być filtr paliwa bo jeszcze go nie zmieniałem a kupiłem auto rok temu. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG błędy,ewentualnie LOGI, i gadamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne pytanie, rowniez dziwnie z mocą niby cały czas ok ale są momenty, że auto w ogóle nie ma odejścia. I też dziwne buczenie koło 1800.

Ale u mnie właśnie auto jest na regeneracji pompy bo lało się już nieźle z niej i w poniedziałek już je odbieram i dam znać czy jest ok.

Ja miałem błąd akurat na Vas-ie kąta początku wtrysku natomiast na Vag-u błąd zaworu początku wtrysku i okazało się ze pompa do regeneracji jest. Zobaczymy jak to będzie po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy falowaniu mocy winowajcą może być przepływomierz, ale VAG prawdę ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dam znać, natomiast u mnie regeneracja niestety jest kosztowna i wyniesie to 700 zł ale musiałem bo silnik był zalany ropą od spodu więc nie miałem wyboru.

Aha jeszcze pytanie zadawałeś co do filtra paliwa. Ja wymieniłem w zeszłym tygodniu i nic nie miałem poprawy, jeśli chodzi o buczenie a o spadek mocy to nie miałem okazji sprawdzenia bo prawie od razu z pompą jechałem.

Jutro dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie ma teraz bardzo dużo osób w 1z ciekawe czym to może być, ja mam to samo, nastawnik jest ok, będę mieć nowego chipa tak że się okaże może to program coś w h... leci :mysli: bo wszystkie opcje już sprawdzone i nie potwierdziły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego kolegi to od kiedy kupił a4 to jak pod górkę gdzieś jechał i troszkę przydusił to aż warczało coś w środku ale jemu to nie przeszkadzało. może na wiosnę to przejdzie jak się troszkę ociepli bo wydaje mi się że to tłumik musi dotykać czegoś i przez to te drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać czy coś lepiej dopiero jutro bo jeszcze na dziś auto zostało bo jest robione całe zawieszenie i jeszcze termostacik do wymiany. Wiec jutro odbiore auto potestuje i zobacze czy inaczej silnik chodzi i nie buczy tak po naprawie pompy.[br]Dopisany: 15 Marzec 2010, 15:32_________________________________________________ok więc tak :)

Odebrałem auto pojezdzilem chwile i i tak musialem odstawic bo niestety wezyk wspomagania firma zewnetrzna schrzanila ale co do pompy....

Wiec tak auto chodzi zupelnie ale to zupelnie inaczej. Po naprawie pompy jest o wiele ciszej, okolo 1800 obrotow slychac teraz piekny klekot slychac zawory wczesniej bylo buczenie, nie trzesie buda. Auto sie plynniej wkreca na obroty nie szarpie tak. I o dziwo hmmmm slychac leciutko turbinke w kabinie a wczesniej nie bylo slychac zapewne od tego ze buczało albo po prostu teraz silnik pracuje jak powinien.

Zatem przy okazyjnej regeneracji pompy dopiero zobaczylem jak auto powinno chodzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak że wszystko jasne jak się cieplej zrobi to tez jade do pompiaża. dzięki za wszystko. niech ci autko hula jak najdlurzej. fajny z ciebie gość. pozdrawiam[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 19:59_________________________________________________chciałem tylko dokończyć temat- a więc tak. pompiarz uszczelnił i przeglądną mi pompę za 250pln.auto idzie jak burza niech się niejedna 110tka schowa brakuje 6 biegu. ale mówił ze jest troszkę głowi czka w pompie podrysowana i może przez to ciężej na ciepłym pali ale mówił że pewnie trzeba zmienić na komputerze dawkę startową paliwa na gorącym silniku. a buczenie rury dalej zostało kupiłem nowe gumy do podwieszania tłumika morze to coś pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki to koszt 18zł ori bosch

wymiana 10-15min regulacja nastepne 10min

wiec skasowali was że ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...