Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne zachowanie ABS


Daro-2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z ABS-em w końcowej fazie hamowania czyli jak prawie auto stoi czy jest ślisko czy nie bez różnicy odzywa się ABS i odcina hamulce przez co auto się jeszcze trochę potoczy boję się tak jezdzić żeby całkiem nie ześwirował po podłączeniu VAG-iem błędów brak czy może ktoś mi w tym temacie pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zbyt duża odległość któregoś z czujników ABS-u od pierścienia impulsatora i przy małej prędkości obrotowej koła, amplituda sygnału generowanego przez czujnik jest zbyt niska do poprawnego zinterpretowania przez sterownik ( "myśli" on że koło się przestało obracać i uruchamia system).

Powodem niskiego sygnału z czujnika może być też jego zanieczyszczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę sie do tematu, u mnie było podobnie więc demontaż, czyszczenie i ponowne założenie, teraz jest ok, zastanawia mnie tylko wygląd lewego czujnika, wytarty i widać czarny rdzeń, na razie założyłem i śmiga, tylko pytanie czy da się za głęboko wpić czujnik, tak aby wadził o przegub? Czy nie powinienem wymienić lewego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę sie do tematu, u mnie było podobnie więc demontaż, czyszczenie i ponowne założenie, teraz jest ok, zastanawia mnie tylko wygląd lewego czujnika, wytarty i widać czarny rdzeń, na razie założyłem i śmiga, tylko pytanie czy da się za głęboko wpić czujnik, tak aby wadził o przegub? Czy nie powinienem wymienić lewego czujnika?

da się go głębiej wbić :cool1: dlatego jest przytarty jak wszystko działa to nie ruszaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie wcześniej ktoś go wbił, bo dopiero teraz zabrałem się za te czujniki, pytanie czy nie uszkodzą mi przegubów, albo czy ten lewy już mi bałaganu nie narobił bo dziwnie mi trajkoce przegub tylko co dziwniejsze że nie przy ruszaniu tylko jak drugi bieg włączę przy skręcaniu w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie troszkę mi się to przeciągneło sprawdziłem okazało się że ktoś kiedyś przy wymianie pewnie łożyska przywalił w czujnik i go uszkodził przez co słabiej czytał prędkość koła po wymianie wszystko ok więc temat zamykam i dzięki wszystkim za porady pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...