Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Otwieranie szyb z pilota


kiwi123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników audi!

Chcę podzielić się z wami cudeńkiem jaki sobie zrobiłem w swojej niuni.

Otóż kilka tygodni temu zamontowałem sobie alarm by była możliwość otwierania auta z pilota. Oczywiście z funkcją domykania szyb z pilota, dużo jest na ten temat na forum. Dzięki temu sam sobie to zamontowałem, mimo że jestem laikiem :notworthy:. Jednak jeżeli można zamknąć szyby to dlaczego by nie otwierać. A tu troszkę gorzej. Przeszukałem forum ale nic na ten temat :thumbdown:. oczywiście są centralki z taką funkcją, ale moja akurat nie ma :wallbash:. Więc wymyśliłem sobie to tak.

Niemal każda centralka ma dodatkowe wyjście na otwieranie bagażnika, który zostaje nie wykorzystany, bo w b5 przed liwtem nie ma siłownika elektromagnetycznego w klapie który jest odpowiedzialny za jej otwieranie, więc postanowiłem coś z nim zrobić. Na tym przewodzie po włączeniu funkcji otwarcia klapy załączana jest masa, która powinna nam otworzyć szyby, jednak pokazuje się ona tylko na około 0,5 sekundy a to stanowczo za krótko. Więc tu trzeba zamontować jeszcze taki układzik do podtrzymywania masy, ciężko jest go dostać, ale elektronik zmontował mi go za 40zł. I podłączamy przewód który, powinien iść do bagażnika do tego układu z układu do przewodu do sterowania zamka i gotowe. Jeszcze tylko jedno, by nam autko nie zamknęło się po kilku sekundach musimy do masy, która wychodzi z układu podłączyć przewód od krańcówki drzwi, oczywiście przez diodę prostowniczą by masa się nie cofała i możemy się cieszyć kolejnym bajerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koro podłączyłeś sam sterownik to mam pytanie: do jakiego przewodu i kostki( kolor) trzeba się wpiąć w krańcówki drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wpinałem w dwa przewody. pierwszy jest odpowiedzialny za drzwi kierowcy, a drugi z resztę, czyli przednie i tylne prawe, i tylne lewe. jest to bo. Drzwi kierowcy to w górnej kostce brązowy z żółtym paskiem, natomiast od reszty to przewód idzie po za nią, i musiałem go dobrze poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wpinałem w dwa przewody. pierwszy jest odpowiedzialny za drzwi kierowcy, a drugi z resztę, czyli przednie i tylne prawe, i tylne lewe. jest to bo. Drzwi kierowcy to w górnej kostce brązowy z żółtym paskiem, natomiast od reszty to przewód idzie po za nią, i musiałem go dobrze poszukać.

jakbyś wrzucił fotki byłoby łatwiej to zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,ja zauwazylem bo kupilem centralke Scyzoryk.I zdaje mi sie ze jak trzymam przycisk otwierania to ciagle podaje mase bo pstryka cos.Czyli moze jakbym podlaczyl to by dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...