Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

b2 quattro V8 - filmik st. 22

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

chciałem Wam przedstawić mój projekt,

jest to Audi 80 B2 quattro z 1985r.

auto seryjnie występowało z silnikiem 1.8 DZ 112 KM

i nawet całkiem fajnie jeździło

53044397.jpg

wszystko pewnie zostałoby jak oryginał, gdyby nie kolega, który namówił mnie na przejechanie się na tor w Wyrazowie tak sobie pojeździć w sprincie i od tego się zaczęło :)

wyszło tyle "niedoróbek" podczas jazdy po torze, więc postanowiłem coś z tym zrobić

zaczęło się od wywalenia wnętrza i wspawania klatki bezpieczeństwa

67696107.jpg

26948556.jpg

- zamówiłem też nowe zawieszenie kit weitec'a -35 mm ( obecnie wiem że jest za miękki )

- zamontowane zostały też dzielone kolumny Mc z Audi B4

- dwa kubełki i pasy szelkowe

- kierownica momo na nowo obszyta w perforowaną skórę

35249957.jpg

takim samochodem wybrałem się na tor Kielce -> Puchar Jesieni

prowadzenie i moc : dramat ;)

zabawa fajna, ale czułem że muszę coś z tym zrobić

miał być wsadzany silnik 1.8T ze wględu na to żeby wszedł bez problemu, plusem była też jego waga, ale w końcu wybór padł na 4.2 V8 ABZ z Audi A8

silnik kupiony, trzeba zacząć go wsadzać

ale koła zamachowego od manuala ani widu ani słychu, tzn. były ale za chore pieniądze

szukałem i szukałem, aż w końcu po 3msc znalazłem

miałem już praktycznie wszystko, więc można było aplikować silniczek ;)

swapem + odpaleniem zajeli się chłopaki z quattro-Service'u

pierwsze przymiarki:

sil3w.jpg

sil2v.jpg

kołyska ze sztywnymi tulejami + wzmocnienie jej

sil5.jpg

z racji małej ilości miejsca z przodu i chęci zostawienia chłodnicy w oryginalnym miejscu musiałem kupić dwa cienkie wiatraki

53663200.jpg

silnik i skrzynia z Audi B3 2.3 już złożone:

20110210153.jpg

Artur z QS zrobił też wydech

p1000433.jpg

przymiarka chłodnicy, miejsca za dużo nie ma:

p1000446f.jpg

dla poprawy prowadzenie się auta został zamontowany dyfer z B3 + torsen z Audi V8, czyli auto ma dwa torseny

p1000456lc.jpg

silnik ożył :D

w między czasie doszły też poliuretanowe gumki w zawieszenie

kolejne odpalenie + marchewy ;)

Audi zostało poskładane do kupy i obecnie wygląda mniej więcej tak:

dsc08963x.jpg

dsc08957t.jpg

a jeździ tak:

zakupione większe 4-co tłoczkowe hamulce do których trzeba wykonać adaptery

spowb2.jpg

pod tarczę 312 mm

oczywiście jak przy takich projektach zawsze jest coś do roboty, więc obecnie zbieram graty i działam dalej ;)

pozdrawiam

Opublikowano

piękne... to już praktycznie klasyk.... nie zepsuj duszy auta ;)

Opublikowano

kozak :evil:

Opublikowano
  • Autor
socz.jpg
Opublikowano

Fajna klasyka gratki :good:

Opublikowano

socz.jpg

co to ?
Opublikowano

Terminator :decayed: Soczekwa wersja próbna zapewne

Opublikowano

Sokol furka zacna, mnie nosi na 125p, odjebanego :naughty:, powiedz mi gdzie Ty cykasz te fotki :gwizdanie:

Opublikowano

sokolnh :kox:

a ta soczewka to Bix? :wink4::kox: Sprzedaj to biłemdabelju i rezaj tego wspaniałego woza :kox: masz pojęcie więc nie spieprzysz :cool1: Będzie kox :good:

Opublikowano

Kamil...PIĘKNA :notworthy:

może za rok uda mi się kupić takie cacko :)

rezaj rezaj, a najlepiej będzie jak do Bukowiny wpadniesz właśnie tym B2 :good:

Opublikowano

Macha była malowana czy to Twoja koncepcja ? :naughty:

Piękna :kox:

Opublikowano
  • Autor

socz.jpg

co to ?

soczewka :)

Sokol furka zacna, mnie nosi na 125p, odjebanego :naughty:, powiedz mi gdzie Ty cykasz te fotki :gwizdanie:

jak bedziesz w Krakowie to Ci pokaże :)

sokolnh :kox:

a ta soczewka to Bix? :wink4::kox: Sprzedaj to biłemdabelju i rezaj tego wspaniałego woza :kox: masz pojęcie więc nie spieprzysz :cool1: Będzie kox :good:

nie na razie zwykła H7, to jest wersja testowa, bo i tak soczewek nie założę przed zmianą silnika bo puszka filtra nie pozwoli

Kamil...PIĘKNA :notworthy:

może za rok uda mi się kupić takie cacko :)

rezaj rezaj, a najlepiej będzie jak do Bukowiny wpadniesz właśnie tym B2 :good:

nie da rady, moja nie wsiada o tego auta :decayed:

nie lubi go bo zamiast przyjechać do niej wolałem jechać ją kupić :>

Macha była malowana czy to Twoja koncepcja ? :naughty:

Piękna :kox:

maska będzie czerwona, ale najpierw muszę znaleść taką, która bedzie się nadawała do pomalowania

a o to teraz ciężko

to karbon jest :decayed: fajna furka :decayed: rób swapa bo bedzie smigac za***iście :good:

sam się nie mogę doczekać,

jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu jade po anglika

Opublikowano

ładny ten dziadziuś :tongue4::kox:

Opublikowano

w planach zmiana silnika na 1.8T + przeróbki

eee tam jakas 1,8 , 2.2T wsadzaj tylko i wylacznie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

w planach zmiana silnika na 1.8T + przeróbki

eee tam jakas 1,8 , 2.2T wsadzaj tylko i wylacznie :wink4:

nie chce 2.2T z paru przyczyn:

- praktycznie każdy nadaje się już do kompletnego remontu

- musiałbym mieć inną skrzynie, bo z 4-ro cylindrówki nie pasuje

- musiałbym przerobić pas przedni i mocowania silnika z kołyski na podłużnice

- jest cięższy, a ja chciałbym rozłożyć tak masę żeby Q nie wyjeżdżało przodem

- późniejsze problemy ze strojeniem na seryjnym ECU -> pewnie trzeba by zakupić Vemsa

na plus oczywiście dźwięk :)

Opublikowano

Kamil, ja jestem w kraku codziennie :naughty:, ale możemy się kiedyś na weekend ustawić :naughty:

Opublikowano
  • Autor

będę odświeżał felgi i zastanawiam się nad koncepcją :

1. białe

felgi1.jpg

2. czarne

felgi2e.jpg

3. grafitowe

felgi3.jpg

4. ori kolor + polerka rantu

felgi4.jpg

5. czarne + polerka rantu

felgi5.jpg

jak myslicie ? mi sie najbardziej podobają całe czarne :decayed:

Opublikowano

Całe czarne :gwizdanie:

Opublikowano

Całe czarne :gwizdanie:

dokładnie, tylko całe czarne :decayed:

Opublikowano

- praktycznie każdy nadaje się już do kompletnego remontu

- musiałbym mieć inną skrzynie, bo z 4-ro cylindrówki nie pasuje

- musiałbym przerobić pas przedni i mocowania silnika z kołyski na podłużnice

- jest cięższy, a ja chciałbym rozłożyć tak masę żeby Q nie wyjeżdżało przodem

- późniejsze problemy ze strojeniem na seryjnym ECU -> pewnie trzeba by zakupić Vemsa

szczerze ? ..... sklamal bym jak bym sie nie zgodzil z tym co napisales.Powodzenia , bo projekt zapowiada sie ciekawie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.