Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Myśle że bardzo ważne są zmiany biegów z 1-2 i 2-3.

Z 1-2 jest o tyle kłopot że nie ma quattro i bardzo cięzko utrzymać auto na granicy trakcji, przy 2-3 jeśli zmienisz bieg minimalnie za wolno to go na moment przymuli...

Mój bedzie chodził pewnie porównywalnie do auta Piero.

[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2010, 10:28_________________________________________________z tego co zauważyłem jeszcze to 2.0 traci własnie w okolicach prędkości 50-60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi duze opony moga mi tak zmulic auto? bo na 4 biegu 60-100 wyszlo mi ok.6,5s....mam kola 19' opona 235/35 mam wirusa na 166ps i mam o ok.1,5 s gorszy czas niz seria AVF ??

Grazny na jakich oponach robiles pomiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi duze opony moga mi tak zmulic auto? bo na 4 biegu 60-100 wyszlo mi ok.6,5s....mam kola 19' opona 235/35 mam wirusa na 166ps i mam o ok.1,5 s gorszy czas niz seria AVF ??

Grazny na jakich oponach robiles pomiar?

AVF ma inne przełożenie na 4 biegu niż AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi duze opony moga mi tak zmulic auto? bo na 4 biegu 60-100 wyszlo mi ok.6,5s....mam kola 19' opona 235/35 mam wirusa na 166ps i mam o ok.1,5 s gorszy czas niz seria AVF ??

Grazny na jakich oponach robiles pomiar?

AVF ma inne przełożenie na 4 biegu niż AWX

no zdecydowanie bo ma ich 6 a ty masz 5 wiec bedzie znaczna roznica w elastycznosci na tym samym biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada z przyspieszeniem 0-100 ? awx vs avf tez bedzie znaczaca roznica? wiem ze avf ma wiekszy moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis troszke pomierzylem oto wyniki , niestety bez filmikow.

60-100 km/h:

3 bieg - 3,9 s dla porownania moje STI robi 3,7 tyle ze na 4 biegu :naughty:

4 bieg - 5,8 s

60-120 km/h:

4 bieg - 9,3 s

na kazdy wynik byly 3 pomiary i wyciagnieta srednia.[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2010, 14:40_________________________________________________tu jest fajan stronka tunera szweckiego , co wazniejsze podaje czasy mierzone na biegach:

http://en.bsr.se/products/t1168/

oto moje czasy :

80-120 km/h:

4 bieg - 5,2 s

80-140 km/h:

4 bieg - 9,1 s

80-140 km/h:

5 bieg - 13,5 s

100-150 km/h:

4 bieg - 8,7 s

100-150 km/h:

5 bieg - 11,1 s

Po programie u Witka widac ze auto jezdzi jak seryjne B7 3.0TDI 233KM :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czym mierzycie prędkość w czasie jazdy pomiarowej?

Pytam, bo sprawdzałem u siebie przekłamania prędkościomierza z użyciem GPS i wychodzi mi około 10% większa prędkość na desce niż na GPS.

Koła/opony mam seryjne 15 cali.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko pytanie czy od 100 i stoper on przy wciskaniu gazu czy od 95 i stoper on przy 100 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko pytanie czy od 100 i stoper on przy wciskaniu gazu czy od 95 i stoper on przy 100 :mysli:

pomiary wykonywalem tak jak tu:

http://en.bsr.se/faq/258/

oczywiscie sa porwizoryczne i pewnieobarczone sa beldem 0.5 sek lub lepiej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają telefon z symbianem i GPS polecam programik Tempes GTx http://www.tempes.com - można robić pomiary w wybranym przez siebie zakresie prędkości, daje moim zdaniem całkiem dokładne wyniki - mierzyłem już kilka autek i zazwyczaj pomiary w granicach danych technicznych pojazdu lub gorsze - jedynie moja a4 z testowanych aut wypadła jak na razie zdecydowanie lepiej niż dane katalogowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają telefon z symbianem i GPS polecam programik Tempes GTx http://www.tempes.com - można robić pomiary w wybranym przez siebie zakresie prędkości, daje moim zdaniem całkiem dokładne wyniki - mierzyłem już kilka autek i zazwyczaj pomiary w granicach danych technicznych pojazdu lub gorsze - jedynie moja a4 z testowanych aut wypadła jak na razie zdecydowanie lepiej niż dane katalogowe ;).

Programik całkiem ciekawe. Ale w wersji demo, chyba nie można skorzystać z pomiaru przyśpieszenia. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ;)

Wyszperałem gdzieś jeszcze jeden filmik 0-100 jak moje 90 kucyków sobie radzi ;).

audi a4 b5 1.9 tdi AHU 90 ps 0-100 km/h seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...