Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wentylator klimy


zyga100

Rekomendowane odpowiedzi

I już po robocie.Szczotki wymienione i wentylator szaleje...Skorzystałem z podpowiedzi zamieszczonych w tych linkach,z jedną różnicą,że trzeba lepiej rozgiąć te niby "zaczepy" nie od strony sciągniętego wentylatora a z drugiej strony.Wtedy jest lepsze dojście do wsadzenia szczotek i umieszczenia wirnika w szczotkotrzymaczu.Koszt naprawy 18 złotych(szczotki) i poświęcony na naprawę czas(2,5h).Oczywiście czas liczony łącznie z wyciągnięciem wentylatora z auta.W warsztacie chcieli mnie skroić 250złotych,bo niby trzeba przód rozbierać.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za podpowiedz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy 18 złotych(szczotki) :good:

Ja Kolego dałem 50 zł za 4szczotki, wspominałem do czego mi są potrzebne :confused4: hm jesteś pewnien że dobre szczotki CI dali? chodzi mi o wytrzymałość , albo ja przepłaciłem , albo chodzi że 18 za sztukę :gwizdanie:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kolego dałem 50 zł za 4szczotki, wspominałem do czego mi są potrzebne :confused4: hm jesteś pewnien że dobre szczotki CI dali? chodzi mi o wytrzymałość , albo ja przepłaciłem , albo chodzi że 18 za sztukę :gwizdanie:

pozdro

Właśnie kolego ... przepłaciłeś :wink4: Ja dałem 4 złote za sztukę i wentylator śmigał dwa lata .. potem sprzedałem B5 ( przypuszczam , że wentylator jeszcze dziś działa nowemu nabywcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie chodził,po rozebraniu okazało się że szczotki się zawiesiły,postukałem i git,postanowiłem jeszcze stoczyć komtator(tak to chyba się zwie) i pękła jedna z tych blaszek :wallbash: i kupiłem używkę za 80zł gwarancja rozruchowa 2tyg. i śmiga --wentylator ,klima nie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie auto elektryk płaciłem po 3,50 za sztuke, dobrałem odpowiednia twardość do wentylatorów.Szczotki od rozruszników są za twarde przez co szybciej zużyciu ulega komutator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...