Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Irytujące elementy wnętrza.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam pytanie, może głupie, a jednak ciąży mi na sercu. Strasznie, ale to bardzo strasznie irytuje mnie trzeszcząco-skrzypiący dźwięk wydawany przez mój podłokietnik w momencie opierania na nim ręki. Ma ktoś jakieś patenty na wyciszenie tego ustrojstwa?

Druga sprawa to podobny dźwięk płynący z tyłu auta. Z tym, że ten nie trzeszczy. Co to może być? Czytałem, że roleta odgradzająca część ładunkową od kabiny ma te skłonności, ale coś mi się nie wydaje .. Tym bardziej, że ciągle jest złożona.

Opublikowano

to z tyłu to oparcie tylnej kanapy...

a podłokietnik oryginał czy dokładany?

Opublikowano

to z tyłu to oparcie tylnej kanapy...

a podłokietnik oryginał czy dokładany?

Dobre pytanie. :naughty: Właśnie miałem o to spytać czy sam dokładałeś podłokietnik? Tu może być problem jak ktoś kiepsko to zrobił. Choć ja dokładałem i nic nie skrzypi. :kox:
Opublikowano

na allegro jest sporo podróbek wyglądających jak oryginały i trzeszczą niemiłosiernie...

Opublikowano

na allegro jest sporo podróbek wyglądających jak oryginały i trzeszczą niemiłosiernie...

No chyba, że nie ORI to bym się z tym zgodził. :hi:
Opublikowano
  • Autor

wszystko oryginał nic nie dokładałem jeszcze do swojego.

a to oparcie tylnej kanapy to można jakoś wyciszyć?

Opublikowano

Ja mam podłokietnik ori i też niestety trzeszczy jak się kładzie rękę

Opublikowano

ja swój popsikałem "gumą w sprayu czy smarem w spray jakieś takie gówno) bezbarwne jest i wchodzi w każdą szczelinę na długi czas miałem spokój teraz znowu muszę powtórzyć zabieg, jutro sprawdzę jak to cholerstwo się nazywa i napiszę. warto też wywalić roletę w avancie bo lubi pohałasować czasem...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

jak z ta guma ;)

Opublikowano

jak z ta guma ;)

:doh1: zapomniałem, wątek gdzieś mi uciekł

firma ORAPI produkt 803 silicone. krótki opis z ulotki:

"Silikon w areozolu - płynny silikon do smarowania, zapobiega przyleganiu materiałów z gumy, plastiku, metalu, idealny do uszczelek gumowych. drzwi zamków, części trących-zapobiega ich zamarzaniu i sklejaniu. Niweluje skrzypienie plastików. Konserwuje gumę utrzymując jej miękkość i elastyczność. Odporny na temp -50*C do +230*C"

do kupienia w marketach ten chyba był kupiony w makro bądź castoramie/praktikerze

pozdrawiam

ps na prawdę świetnie działa!nie pozostawia zacieków ani śladów.

Opublikowano

a mi coś w lewym uchu trzeszczy :( jakby słupek po stronie kierowcy albo cuś :> znacie coś trzeszczące w tamtych rejonach?

Opublikowano

...ciach...

Druga sprawa to podobny dźwięk płynący z tyłu auta. Z tym, że ten nie trzeszczy. Co to może być? Czytałem, że roleta odgradzająca część ładunkową od kabiny ma te skłonności, ale coś mi się nie wydaje .. Tym bardziej, że ciągle jest złożona.

Ja mam z tyłu to samo, u mnie trzeszczy na 100% roleta bagażnika. Audi spaprało totalnie tą roletę - Octavia z tego samego rocznika ma roletę z prowadnicą na całej długości a sama roleta jest dużo bardziej sztywna dzięki czemu nie skrzypi. Ja osobiście wyciąłem z wężyka gumowego tulejki i założyłem na końcówki które trzymają roletę po jej rozłożeniu. Końcówka rolety się nie ugina i piszczenie ustało.

...ciach...

warto też wywalić roletę w avancie bo lubi pohałasować czasem...

Wywalenie rolety to nie głupi pomysł ale co w zamian? Wstawiłeś coś ciekawego? Chętnie bym wymienił ją na coś bardziej statycznego ;)

Opublikowano
Wywalenie rolety to nie głupi pomysł ale co w zamian? Wstawiłeś coś ciekawego? Chętnie bym wymienił ją na coś bardziej statycznego

ściema szyb :wink4:

Opublikowano
Wywalenie rolety to nie głupi pomysł ale co w zamian? Wstawiłeś coś ciekawego? Chętnie bym wymienił ją na coś bardziej statycznego

ściema szyb :wink4:

Hehe nie no, to totalnie nie w moim guście ;) ściemniany kombiak wygląda jak karawan ;P

Myślałem że czymś można roletę zastąpić ;)

Ja chętnie wziął bym tą z Octavii niestety nie spasują boczki bagażnika w których jest prowadnica do rolety ;P

Opublikowano

mnie szlag już trafia. Z tuły dochodzą odgłosy jakbym jechał miejskim Ikarusem...

Jakoś jak się ociepli to rozłoże to całe ustrojstwo (bagażnik plus tylna kanapa), podobkecam, pouzupełniam spinki (znając siebie na pewno wielu już nie ma- pare razy rozbierałem tył ze względu na różnego rodzaju rezanie :))

Zastanawiam sie tylko jak wyeliminować skrzypienie tylnej kanapy... W którym ona miejscu dokładnie skrzypi?

Opublikowano

mnie szlag już trafia. Z tuły dochodzą odgłosy jakbym jechał miejskim Ikarusem...

Jakoś jak się ociepli to rozłoże to całe ustrojstwo (bagażnik plus tylna kanapa), podobkecam, pouzupełniam spinki (znając siebie na pewno wielu już nie ma- pare razy rozbierałem tył ze względu na różnego rodzaju rezanie :))

Zastanawiam sie tylko jak wyeliminować skrzypienie tylnej kanapy... W którym ona miejscu dokładnie skrzypi?

pokaże Ci na spocie
Opublikowano

kurcze tylko pewnie nie będe prędko na spocie po zmianie terminu na wtorkowy bo bywam w Krk w weekedny.

Ale jakby co to przedzwonie do Ciebie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@siemian: miałem podobny problem z tylną kanapą, skrzypiała na dołkach, zakupiłem taki biały smar w sprayu i po rozłożeniu tylnej kanapy spryskałem ten metalowy bolec i zamek od zawiasu ( oczywiście nie brudząc przy tym całej kanapy). Muszę przyznać że po tym zabiegu skrzypienie ustało, zobaczymy tylko na jak długo :wink4: , pozdro :)

Opublikowano

ja podokręcałem te bolce i jest duuużo leiej ale dalej troszke skrzypi... Musze je jakoś lepiej dopasować...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.