Skocz do zawartości

tomwi

Pasjonat
  • Postów

    83
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomwi

  1. Nie mogą znaleźć źródła problemu przy odpalaniu na zimno to twierdzą, że ten typ tak ma. Mam doświadczenie z takim samym silnikiem w automacie i żadnych niepokojących objawów na zimno nie zauważyłem. Auto jest tak ciche, że ledwie słychać, że pracuje (przynajmniej w środku). Myślę, że sam powinieneś porównać z innym egzemplarzem i sprawdzić czy zauważasz dziwne zachowanie przy odpalaniu na zimnym silniku. Jeżeli tak to znaczy, że coś jest nie do końca prawidłowo (może to jakaś pierdoła). Reasumując, jeżeli wszystko inne jest w porządku to możesz pomyśleć o renegocjowaniu ceny z tytułu tych wszystkich "drobiazgów", o których zapomnieli Ci wspomnieć. To nie jest łatwa decyzja. Powodzenia.
  2. Cześć. Proszę o wycenę: Motul Specific 504.00/507.00 5W30 5L + 1L (na dolewki) + filtry oleju, powietrza i kabinowy Masz coś do płukania Castrola? Auto: A4 B7 2.0 TFSI BGB Czy będziesz miał mechanizm wycieraczki tylnej do Avanta? Ile przesyłka?
  3. Cześć. Proszę o wycenę: Motul Specific 504.00/507.00 5W30 5L + 1L (na dolewki) + filtry oleju, powietrza i kabinowy Auto: A4 B7 2.0 TFSI BGB Czy będziesz miał mechanizm wycieraczki tylnej do Avanta? Ile przesyłka? Jeszcze coś do płukania.
  4. Jeżeli masz ograniczony budżet to poprzestań na programie. Sama poprawka w programie i tak pozwoli Ci poczuć duuużą różnicę. Zabawy z wydechem to niewielki przyrost mocy, a koszty duże.
  5. Poproszę o cenę za komplet: Motul Specific 504.00-507.00 5W-30 5L Knecht OX 379D Knecht LX 819
  6. tomwi

    Zalety i wady 2.0TFSI

    Ja zalewam tylko Pb98, oczywiście jak Kolega IroN_87 napisał producent dopuszcza Pb95, ale zastrzega, że na tym paliwie auto może nie osiągać deklarowanych parametrów. Zdaje się, że dokładnie taka informacja jest w instrukcji obsługi.
  7. tomwi

    Zalety i wady 2.0TFSI

    Jestem użytkownikiem 2.0TFSI BGB od 6 lat, auto ma przejechane 150 tys. km i od wymiany do wymiany (15000km) dolewam mniej więcej 0.25-0.5L więc uważam, że to nie jest problem. Powiedziałbym nawet, że to rzecz normalna w silniku z turbo. Jeżeli ktoś rozważa zakup 2.0TFSI A4 B7 to brać śmiało, jeżeli auto będzie zadbane to z silnikiem/olejem nie będzie problemów. Proponuję szukać wersji z oznaczeniem BWE lub BUL (wersja DTM).
  8. tomwi

    2.0fsi

    Polecam 2.0 TFSI w audi A4 B7, silnik praktycznie bez wad, lać Pb i jeździć. Jeżeli będziesz szukał tego silnika to z oznaczeniem BWE lub BUL. Silniki z oznaczeniem BGB są z początku produkcji i mogą go trapić choroby wieku dziecięcego.
  9. Żeby robić 100-200 poniżej 13s to trzeba mieć 300+ i grubo powyżej 400Nm, chyba że jest mega odchudzony.
  10. Dawno tu nie zaglądałem, a tu sie okazuje, że sąsiad program zrobił i nawet się nie pochwalił.
  11. co to znaczy "seria dość słaba jak na serię" to jest benzyna......a benzyny nie posiadały bonusów z fabryki........ Konrad, to jest benzyna poniżej 2000rpm nie mamy tam czego szukać...........ale żebyś spał spokojnie zrób logi dynamiczne z pomiarem przepływki, ciśnień turbo, być może masz gdzieś nieszczelność ucieka powietrze.....a może ktoś nie oszczędzał turbiny i po prostu kończy swój żywot...... zajrzyj tu :Diagnostyka VAG Zdrowe B7 2.0 TFSI ma około 10-20KM i 20-40NM więcej niż podaje producent. Moc 200KM osiągana jest w przedziale 5100-6000 obr/min, a moment 280Nm od 1800 do 5000 obr/min Na jakim paliwie auto było hamowane? Może to jest przyczyną.
  12. No to chyba mamy najszybszego killera Ale popitala
  13. U mnie seria wyszła 220KM i 330Nm na Pb98. Bajk miał chyba jakoś podobnie. Ale 230KM w serii to jeszcze nie widziałem. Może to skutek dobrego paliwa 99+
  14. 230KM w serii to rewelacja, to dlatego była taka niewielka różnica pomiedzy naszymi autami w czasach przyśpieszeń
  15. Myślałem, że moc na silniku jest podana jako punkt odniesienia, bo akurat dla RS4 podają 420KM czyli serię
  16. A czy to nie jest tak, że oni podają moc na kołach? Jak doliczysz 50-70KM na straty w napędzie wtedy będą to normalne wyniki.
  17. No, można powiedzieć wrzeszcie Dobrze widzę, że wychodzi jakieś 15,5s? Jednak do S4 jeszcze trochę brakuje. To jeszcze dla pełnego obrazu mozliwości poszczególnych jednostek potrzebujemy B8 2.0TFSI seria. I tu Turdzi został wywołany do tablicy :>
  18. Widzę, że Twoja zawiść nie pozwala Ci prowadzić merytorycznej dyskusji. W naszych rozważaniach nie podałeś nawet jednego argumentu na poparcie swojej teorii. Skąd u Ciebie wiedza jakie artykuły czytam? To, że ty gustujesz w świerszczykach nie znaczy, że inni też to lubią. Na jakie podstawie oceniasz moje przygotowanie teoretyczne i praktyczne? Wiesz jakie szkoły kończyłem i czym zajmuję się zawodowo? Czy obrażanie innych sprawia, że czujesz się bardziej męski? Potraktuj to jako pytania retoryczne. I przepraszam Kolegów za odejście od tematu wątku.
  19. Uważam, że dla silników 2.0TFSI w B7 najlepszym paliwem jest Pb98 i podany przeze mnie argument, zgrabnie przemilczany przez Panton-a, to potwierdza. Żaden producent nie pisałby czegość takiego jeżeli nie byłoby to prawdą, bo takie stwierdzenie działa na jego niekorzyść. I dotyczy to liczby oktanowej paliwa (np. zwykła 98 na stacji Bliska, Neste), a nie przynależności do grupy tzw. paliw Premium (Verva, Ultimate, itp.), które oprócz liczby oktanów 98 mają różnego rodzaju dodatki. Dla silników seryjnych, dla których producent zaleca Pb95 nie ma sensu stosować paliw o większej liczbie oktanowej. Jeżeli ktoś ma ochotę, to proponuje poczytać w sieci fachowe publikacje na temat silników 2.0TFSI (o tej serii, która była w B7). Niestety większość fajnych opracowań jest w języku niemieckim.
  20. Zgadzam się, że na wlepce jest min Pb95 ale jak zajrzysz do instrukcji to małym druczkiem jest napisane, że stosowanie paliwa o liczbie oktanowej 95 powoduje obniżenie mocy. 2.0T nie musi być super sportowcem, żeby musiało stosować 98, wystarczy, że tak producent napisał soft sterownika Nie twierdzę, że na 95 auto może nie trzymać seryjnej (deklarowanej) mocy, bo na seryjnym programie na 98 wyjdzie np. 220KM a na 95 wyjdzie np. 200KM. Czy to znaczy, że jest dobrze bo trzyma deklarowaną przez producenta moc? Nawet jeżeli osiągnie 200KM, ale niekoniecznie może to być w deklarowanym zakresie obrotów 5100-6000 dla 2.0TFSI B7. Wyższa moc wymaga stosowania paliwa o wyższej liczbie oktanowej. Zatankuj bak 95 i sprawdź na hamowni ile wyjdzie
  21. Dla naszych silników producent zaleca 98 oktanów. To skoro zaprojektowany jest na 98 to musi przesuwać zapłon na 95. Nie da się inaczej. Niby się zgadzasz w teorii projektowania silników, a jednak upierasz się, że na 95 nie będzie mniejszej mocy (i mówię tu tylko o silnikach przystosowanych do zasilania 98) Skoro nie ma różnicy to poco przepłacasz tankując 98
  22. Zdrowa seria 2.0TFSI B7 (a przynajmniej BGB) ma sporo więcej niż 200KM, więc to, że na 95 wyjdzie 200KM to niczego nie dowodzi. Cały świat projektuje silniki w ten sam sposób. Dla osiągnięcia zakładanej mocy należy użyć takiego, a takiego paliwa, tyle i tyle mieszanki paliwo/powietrze i zapłon ma występować wtedy i wtedy. W innym przypadku przy gorszej jakości paliwa zapłon ma być tak przestawiony, żeby uniknąć niekontrolowanego spalania (spalanie stukowe). Przy tej samej ilości mieszanki paliwo/powietrze a innym momencie zapłonu generowana moc będzie inna (i właśnie w ten sposób jest ograniczana). Obawiam się, ze kilka litrów to za mało, bo po dolewce to będziesz miał mieszankę paliw o wartości oktanowej z przedziału 95-98. Z Twoich wypowiedzi wnoszę, że jeździsz cały czas na Pb95?
  23. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i nie ma znaczenia co mówią producenci silników i ludzie ze świata sportów motorowych. Niektórzy i tak mają swoje zdanie. Na 95 może i auto "zapitala", ale na 98 robi to lepiej. Jak może być spalanie stukowe na 95 skoro producent tak oprogramował jednostkę sterującą silnikiem, żeby go nie było nawet tankując gorsze paliwo niż 95. Oczywiście kosztem ograniczenia osiągów. Co nazywasz serią w 2.0TFSI B7? Co chcesz udowodnić tą hamownią, że auto ma jednak 200KM jak deklaruje producent czy może na 98 jednak więcej? U mnie na hamowni seria wyszła coś około 220KM oczywiśnie na Pb98. Czy na Pb95 wyszłoby tyle samo skoro nawet sam producent podaje, że na Pb95 auto może nie osiągnąć deklarowanych 200KM? A może uznana firma ABT Cię przekona? Oni też deklarują , że po modyfikacji na paliwie o mniejszej liczbie oktanowej samochód nie osiągnie deklarowanych 240KM. http://www.abt-sportsline.pl/images_page/pdf/8E5_120_240_BUL_ISB_Front.pdf
  24. To odgrzeję kotleta i dorzucę 3 gr. Dla 2.0TFSI w B7 producent zaleca Pb98, ale dopuszcza Pb95 z zastrzeżeniem, że auto może nie osiągać deklarowanej mocy. Sterownik będzie przestawiał zapłon, żeby ograniczyć spalanie stukowe. Jeżeli na stacji nominalna PB95 będzie miała więcej oktanów np. 96 a PB98 nie osiągnie nominalnych 98 oktanów, a dajmy na to 97 to różnica w osiągach może być niezauważalna, jak to niektórzy deklarowali. U siebie mam program robiony u Rogala na paliwie PB98 i pamiętam, że mówił, żeby lać 98 bo inaczej koników ubędzie. Im silnik bardziej wysilony tym paliwo powinno być lepsze, bardziej odporne na spalanie stukowe. Podsumowując, jeżeli silnik przystosowany do zasilania 95 to od 98 mocy nie przybędzie, a jeżeli silnik przystosowany do Pb98 to należy takiego paliwka używać aby osiągnąc deklarowaną moc bezpiecznie dla silnika.
  25. Ja też jeździłem samochodami z automatyczną skrzynią i za każdym razem na biegu D bez gazu samochód poruszał się do przodu. Jak jeździłem audi A5 ze skrzynią S-tronic i funkcją audi hold assist to można było się zatrzymać np. na światłach i puścić hamulec a auto stało. Dopiero po dodaniu gazu autko zaczynało jechać. Jak jeździłem citroenem C5 z automatem bez takiej funkcji to po zatrzymaniu trzeba było załączyć hamulec ręczny, auto stało ale było czuć szarpanie tak jakby auto chciało jechać ale miało zbyt duże obciążenie a za niskie obroty. Więc takie rozwiązanie to jak dla mnie niebardzo . To co ma audi i VW jak najbardziej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...