Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie amortyzatory na TYŁ do B5 ???


karor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :hi:

Zabieram się do wymiany tylnych amortyzatorów a że nie mam o tym zielonego pojęcia (a na forum nie znalazłem dokładnej odpowiedzi) to postanowiłem zapytać tych co się znają lub mają to już za sobą.

Pytania:

1. Orientujecie się jakie amortyzatory montowane są oryginalnie i czy szukać takich samych?

2. Jeśli postawić na inne niż oryginały to na jakie? Widzę np. na allegro wiele firm (KYB, SACHS,MONROE, AL-KO i inne ...) co możecie polecić?

3. Nie będę zadawał pytania olejowe czy gazowe, bo na ten temat akurat trochę udało mi się wyczytać i postawię raczej na gazowe (olejowo-gazowe).

Być może istotny będzie fakt, że bagażnik zazwyczaj wozi zapasówkę i powietrze :)

Z góry dzięki za każdą wskazówkę, bo wolę zapytać i wybrać to co polecicie niż, żeby ktoś wcisnął mi szajs :notworthy: :notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Sachsa i są ok, polecam :good:

Dzięki Miszka82 :good:

Ktoś napisze coś jeszcze ? Wierzę, że jest wśród Was wiele osób, które naprawdę się na tym znają!

Z góry dzięki ;)

[br]Dopisany: 25 Marzec 2010, 23:06_________________________________________________Koledzy pomoże ktoś jeszcze ?

Dzisiaj rano usłyszałem jakieś "chrobotanie" na tyłach i doszedłem do wniosku, że z wymianą amorów muszę trochę przyspieszyć!

Proszę napiszcie swoje opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam sachs, a jak kupisz od kolegi TOM77 to możesz być pewny jakości :hi:

Dzięki Daimos - do kolegi TOM'a już napisałem na pw ;)

Ktoś może wrzucić jakiegoś posta jakie amory poleca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na bilsteinach nie narzekam ale ostanio gadalem gosciem co tym sie zajmuje i powiedzial ze juz sie troche zepsuly i polecil mi wlasnie sachsy :good: febi z tego co wiem sa w podobnej cenie co sachs ale glowy nie dam sobie obciac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na bilsteinach nie narzekam ale ostanio gadalem gosciem co tym sie zajmuje i powiedzial ze juz sie troche zepsuly i polecil mi wlasnie sachsy :good: febi z tego co wiem sa w podobnej cenie co sachs ale glowy nie dam sobie obciac :tongue4:

dzięki wielkie za konkret i opinie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez muszę wymienić tył . Z tego co piszecie wnioskuję ze SACHS i tyle. :mysli: Może i warto przy okazji wymienić tuleje z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez muszę wymienić tył . Z tego co piszecie wnioskuję ze SACHS i tyle. :mysli: Może i warto przy okazji wymienić tuleje z tyłu?

Ja też się zastanawiam czy nie wymienić czegoś jeszcze, bo na każdej dziurze słyszę takie dziwne skrzypienie - ktoś może to jednoznacznie zdiagnozować czy powodów może być wiele ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również chciałem się wypowiedzieć bo niedawno przerabiałem ten temat , czyli wymiana tylnych amorków . I tak po przejrzeniu całego rynku i poznaniu wszystkich firm wreszcie zakupiłem takie "coś" firmy OPTIMAL :wallbash:(dokładnie nr. katalog. A-1510G).Coś takiego typu : ....nie dość że tanie to jeszcze dobre.... . Jak to określił sprzedawca :sick3:.No i rzeczywiście za oba zapłaciłem 272 zł . :mysli:

Ale teraz mogę z cała pewnościom powiedzieć że to był tak trafny zakup jak by łysemu kopić grzebień .Co prawda gwarancja jest na 2 lata i technicznie są bez zarzutu jak na razie ale są za miękkie ,a na pewno miększe od poprzednich KYB . ;(

I niestety auto pływa znacznie na zakrętach a na wybojach buja jak w amerykańskim krążowniku szos :shocked:. W sumie już podczas instalacji wydawały się jakieś miękkie bo dość łatwo udawało się je ściskać ręcznie . :confused4:

No więc podsumowując :

Drugi raz tego nie kupię na pewno , tylko coś z odp. marką np Sasch ,KYB . :notworthy:

No ale jak się akurat kasy nie ma a trzeba jeździć to przecież oka sobie nie wyjmiesz .

to tyle dzięki za uwagę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam amorki Sachs, Bilstein, KYB :good:

ps: gdyby jeszcze ktos wymienial amorki to ja mam na zbyciu nowki Bilstein'y za bardzo dobre pieniazki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam również Bilstein, Sachsa i KYB. Jeździłem w A4 na seryjnym zawiasie po kupnie na Sachs Super Touring i nie miałem żadnych zastreżeń :wink4: W poprzednim aucie miałem Bilstein B4 i były trochę lepsze jak dla mnie bo ciut twardsze i lepiej się auto prowadziło :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te amortyzatory firmy SACHS to są gazowe czy gazowe-olejowe. Doradźcie jakie kupić na jazdę po mieście i dość dziurawych drogach.

Czy mówicie o takich amorach:

http://www.allegro.pl/item995117018_amortyzatory_sachs_tyl_audi_a4_a4_avant.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to amortyzatory gazowo-olejowe zamienniki ori amortyzatorów :wink4:

Czy mówisz o tych z tego linku - AMORTYZATOR (tył)

SACHS

nr kat. 170 814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to amortyzatory gazowo-olejowe zamienniki ori amortyzatorów :wink4:

Czy mówisz o tych z tego linku - AMORTYZATOR (tył)

SACHS

nr kat. 170 814

Tak a numer najlepiej sprawdzić w katalogu intercarsa :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Avanta z 98 roku jakie polecacie?

Poproszę o dokładny numer katalogowy.

Dodatkowo widzę, że tam z niego jakieś gumy mi się posypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem niedawno do mojego Avanta BILSTEIN-y i jestem zadowolony. Rozmawiałem z kumplem co ma sklep z częściami i nie polecał mi SACHS-ów ponieważ dużo ma reklamacji z tymi amorami. Ale to już wybór należy do każdego.

Do twojej Audi z 98r powinny podejść BILSTEIN BNE-2920. Ja założyłem BNE-A347.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...