Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Felgi 17 cali. Czy warto kupić, komfort, cena, wygląd.


DDESPERADOO

Rekomendowane odpowiedzi

Przyspieszenie i spalanie jak dla mnie to róznicy nie widze no a jeździ sie o wiele pewniej niż na kołach od rowera wink4

Pewniej może i tak, ale na równej drodze :cool1:

U nas na koleinach to pływasz od lewej do prawej na takich 235 :gwizdanie:

na 225 też już zamiata na koleinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem bo jak wjade do PL to kiere trzeba trzymać mocno zeby rąk nie powykręcała :wink4: a najgorsze jest mijanie jak sie wpadnie z jednej do drugiej koleiny :wallbash: ale jak to sie mówi komfort albo wygląd.

17" to tak najmniejsza felga jaka powinna byc montowana do A4 B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" to dobry kompromis. Ja caly czas jezdze na takim rozmiarze latem i jestem zadwolony. Polecam obiznienie auta bo jednak na seryjnym setapie auto troche za bardzo sterczy. JA u siebie wrzucilem -30 i jest super:) Co do rozmiaru opon to 215/24, 225/45 albo 235/45. Na koleinach trzeba uwazac ale na normalnej drodze jedzie sie jak po szynach :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiecie jaki jest zamiennik to w googlach proponuje wpisać kalkulator opon.

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Jeśli chodzi o rozmiar to już sie wypowiedziałem wcześniej. Mam 225/45/17.

Natomiast jeśli chodzi o przyspieszanie to auto musi stracić na dynamice.

Ja mam teraz ponad 165KM i czuje że mu ciężej ruszyć niż na oponach zimowych 195/65/15. Fakt że nie zerwie tak łatwo przyczepności ale nie ma tej lekkości ruszania. No i bujnąć się na takich walcach ponad 22cm jedna, co sama opona bez felgi waży 12 kg to mocy trzeba mieć troche :D

Ale za to jak już się toczy to przyjemnie się jedzie w zakrętach, fakt że w koleinach trzeba uważać, ale gdzie teraz nie trzeba uważać :D

Spalanie musi wzrosnąć ale ja akurat tego aż tak nie odczuwam. Można to odczuć jak ktoś dużo razy rusza z miejsca i sie zatrzymuje. Na trasach nie ma różnicy. Do tego należy doliczyć klime w lecie :D

Myśle że na to samo wyjdzie przy klimie i dynamicznej jeździe co jazda w zimie 7.5L u mnie.

A przy normalnej jeździe mam nadzieje nie przekraczać 6.5L

Narazie średnie spalanie po zmienie opon wychodzi mi gdzies około 7,2 - 7,3L po mieście.

Na wąskich zimówkach pewnie bym bił rekordy minimalne :D bo pod koniec zimy miałem nawet 5- 5,5L na Fisie.

Mimo wszystko namawiam do zmiany na 225/45/17 lub przynajmniej 205/55/16

Podobno już 225/45/17 czy 225/40/18 to nie ma różnicy. Więc jak ktos teraz zmienia i planuje zakup to może od razu 18 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że wpadłem na ten temat, bo właśnie jestem na etapie wyboru felg i opon.

Zastanawiam się nad 17 i 18" ET35 do A4 E8 Avant TDI i mam duży dylemat, które wybrać. Dodam, że jeszcze mam fabryczne zawieszenie.

Oponki 215/45/R17 lub 225/45/R17 dla 17 cali oraz 225/40/R18 lub 235/40/R18 dla 18 cali. Oponki Continental ContiSportContact2 lub GoodYear EffincientGrip.

Poniżej linki do felg jakie mnie się podobają (oczywiście proszę o Wasze opinie):

http://moto.allegro.pl/item969497102_17_5x112_audi_s_line_alufelgi_5x100_a3_a4_q5_a6_a8.html

http://www.felgi.pl/felga/250,2198/felgi_drag_racing_mi707_mb.htmlx

http://www.felgi.pl/felga/250,2206/felgi_drag_racing_331_mb.htmlx

Od tygodnia nie potrafię podjąć decyzji :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz taki opon założyć 215/45/17 bo róznica średnic między nimi a 245/45/17 to 9 mm

a różnica wskazań prędkościomierza: minus 1.4 %

215/45/17 mają mniejszą średnice i obracają się szybciej, będzie ci licznik przekłamywać.

Jeśli chcesz koniecznie 17'' ale chcesz węższe kapcie to 205/50/17 musisz założyć.

A jeśli chodzi o felgi to ja preferuje tylko i wyłącznie ORY Audi :D

Jak już zmieniać to na jakieś s-line 17 czy 18 albo od RS4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację myślałem o 225 i źle mi sie wklepało na klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezdzi ktos aktualnie na 225/40/R18 ?? Bo zastanawiam sie nad takimi i do felg RS8 czy jakos tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój kolega z forum A3 na takich jeździ a wcześniej miał 225/45/17 i mówi że nie widzi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...