Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Duży ubytek oleju


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu dolałem olej do silnika, wczoraj robiłem logi dynamiczne, dzisiaj sprawdzam i juz brakowało kilku milimetrów na miarce :blink: Zajrzałem pod silnik i przy śrubie do spustu oleju było trochę mokre, sprawdziłem, była dokręcona. Wymieniona była ok 13 000 km temu. Dla pewności odkręciłem gumową rurę intercooler -> pas przedni (kolanko), a po wyjęciu ciurkiem wylał się olej.

Czy w tym miejscu może się od tak zebrać olej, czy turbo mi tyle zaczęło chlać?

Zastanawiam się też nad pierścieniami czy nie puszczają. Zmierzone ciśnienie na cylindrach po 15 MPa (dziwne ciśnienie i każdy cylinder takie samo...) - innego warsztatu, który mi w dieslu sprawdzi ciśnienie i próbę olejową nie mogę znaleźć, więc nie mogę potwierdzić :angry: Jeśli ktoś zna kogoś, co to robi lublin, okolice lublina lub grudziądz - proszę o kontakt :wink4:

Logi poza przepływomierzem i kątem wtrysku są ok (na moje oko :kox: )

LOGI

Poradzcie coś, bo już nie wiem za co się zabrać... A koszta duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ciśnienie jest nie realne ponieważ przy tak niskim ciśnieniu w dieslu auto nie chciało by odpalać . Nie wiem dokładnie jakie powinno być ale minimalne około 20 poniżej to tylko remont. Możliwe ze masz zawory lub pierścienie do wymiany można to sprawdzić robiąc próbę olejowa. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek1807, znasz kogoś kto taką próbę olejową może zrobić? Świdnik lub Lublin, okolice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnio znalazłem, na jutro jestem umówiony. W każdym bądź razie dzięki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...