Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z centralnym zamkiem - zamyka wszystkie lub jedne drzwi.


broda1725

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem z centralnym zamkiem (najdziwniejsze jest jednak to, że problem nie występuje zawsze zazwyczaj po kilkukrotnym otwarciu i zamknięciu drzwi lub po otwarciu tylnych drzwi (kombi) i zamknięciu:

po otwarciu drzwi z kluczyka (tylko tak, nie mam centralnego z pilota) otwierają się wszystkie, otwieram drzwi bagażnika zamykam chce zamknąć samochód od strony kierowcy, przekręcam a tu zamykają się tylko te a reszta nie, otwieram je i próbuje ponownie i nic. Robię znów to samo przekręcam kluczyk, zamykają się od kierowcy, wiec przy zamkniętych tych drzwiach otwieram drzwi pasażera tylne, nagle zamyka się cały samochód.

Co jest grane mam tak raz na parę zamknięć.

Przy otwieraniu mam podobnie, samochód jest zamknięty otwieram drzwi z kluczyka, rygiel tylko u mnie się podnosi ciągnę za drzwi a tu nagle się podnoszą wszystkie.

Proszę o pomoc. Od strony pasażera jest to samo, w klapie tylnej kluczyk mi nie wejdzie syf zablokował wkładkę, ogólnie to mam też problem ze światłem w tyle bagażnika, otwieram drzwi i raz się zaświeci raz nie, słychać jak coś tam przelatuje jak jakaś przeciwwaga czy coś i wtedy się zaświeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś plaga normalnie u mnie to samo, raz na pare zamknięć identyczny problem jak kolegi z pierwszego postu :wallbash: :wallbash: :wallbash: o co z tym chodzi?? wiosna czy jaki grom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu mam podobnie, samochód jest zamknięty otwieram drzwi z kluczyka, rygiel tylko u mnie się podnosi ciągnę za drzwi a tu nagle się podnoszą wszystkie.

No raczej jakiś grom bo u mnie też tak się dzieje. A jak chce zamknąć auto poprzez przękręcenie kluczyka w klapie bagaznika to zamknie się tylko klapa a reszta drzwi otwarta.

Teraz jak zamykam auto od strony kierowcy to sprawdzam czy wszystkie rygle się schowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu mam podobnie, samochód jest zamknięty otwieram drzwi z kluczyka, rygiel tylko u mnie się podnosi ciągnę za drzwi a tu nagle się podnoszą wszystkie.

No raczej jakiś grom bo u mnie też tak się dzieje. A jak chce zamknąć auto poprzez przękręcenie kluczyka w klapie bagaznika to zamknie się tylko klapa a reszta drzwi otwarta.

Teraz jak zamykam auto od strony kierowcy to sprawdzam czy wszystkie rygle się schowały.

no tak ale to coś podejżane jest że tyle osób tak ma i to nagle zaczęło sie dziać, wątpię w to że pomka jest zajechna bo to 1 góra 2 przypadki a tu wychodzi jakaś plaga :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w audi Dzieje sie to samo, wczoraj rozebralem boczek i doszedlem do pompki centralnego zamka i wyglada na to jakby sie przywieszala. Wtedy kiedy zamyka 1 drzwi po lekkim jej szarpnieciu czy uderzeniu wtedy zamyka wszystko, tak samo z otwieraniem. Po rozkreceniu jej i przesmarowaniu jej spreyem do instalacji elektrycznych jak narazie odpukac i dziala prawidlowo caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w momęcie kiedy nie działa zamykanie u mnie pompka nie pracuje wcale, musze odczekać z 5 min i potem już normalnie moge zamknąć, więc wirnik by odpadał bo jak by sie posypał to całkiem bym nie zamykał :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów poczytalem wasze wypowiedi na tem central zamka { mialem tez dziwne zachowania z central zamkiem ,raz otwozyl raz nie albo z amknol a puzniej niechcial otorzyc , wymienilem sterownik ito samo myslale ze mnie trafi cos, wyjolem cala pompke ktora znajduje sie w sedanie mysle ze w combi tez tak bedzie , patzrac od tylu po prawej stronie zaraz za tylną lampą pod calą tapicerką na dole wypiolem poszedlem do domu rozebtalem i lupa do garsci okazalo sie ze byl tgz. zimny lut na skrzynce poprawilem luty podejrzane i jakby reką odjoł] popatrzcie czy niebedzie to samo , kolega mi podpowiedzial ze po pewnym uplywie czasu cyna sie utlenia i jak jest slaby lut tak moze sie dziac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze byl tgz. zimny lut na skrzynce poprawilem luty podejrzane i jakby reką odjoł

typowa przypadłość elektroniki w pompkach- zimny lut :wink4: ,druga to wysypanie się wirnika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...