Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Trzesie się auto - klimatronic :/?


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mowicie plecionka, poduchy a napisze wam co dzis mi pokazal vag a wiec tak: najpierw zrobilem diagnostyke samej klimatyzacji wyswietlilo mi blad..za duzo bledow komunikacji aby kontynuowac...potem zrobilem autoscan calego auta i w adress 08 wyswietlilo mi taki komunikat:

Address 08

Protocol: KW1281

Controller:

Uwaga: Uszkodzony Port COM

Teraz moje pytanie czy moze to byc wina luznej wtyczki przy module albo uszkodzenie modulu?? bo zauwazylem dzis przy nizszych temperaturach ze problem ten wystepuje duzo zadziej nieraz prawie ze wcale?? nieraz podjezdzam do krzyzowki wciskam sprzeglo silnik chodzi rowniutenko ani drgnie a nieraz podjezdzam wciskam sprzeglo i szarpie jak glupi...[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 21:58_________________________________________________To panowie jak da mi ktos odpowiedz na moje pytanko? co moze powodowac ten blad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki... A jaką temperaturę masz ustawiona na klimatroniku ? Maksymalne chłodzenie czy jakaś konkretna? Z tego co wiem regulacja temperatury w przypadku klimatronika polega na odpowiednio częstym włączaniu i wyłączaniu kompresora. NIe ma innej magicznej możliwości "dozowania zimna" jak sterowanie cyklem pracy kompresora. A że raczej tryb jest jeden - działa/nie działa, i to przy ustawieniu utrzymywania jakiejś założonej temperatury np. 22*C może owocować odpalaniem kompresora co jakiś interwał czasu i wrażeniem szarpania silnikiem co jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego standardowo jezdze z temperatura ustawiona na 21 stopni i to nie jest tylko szarpniecie kompresora przy zalaczeniu tylko obroty skacza caly czas na vagu obserwowalem to z 863 jakie mam standardowo spadaja momentami nawet na 600 i najlepsze ze nieraz jezdze po miescie i sie nic nie dzieje a nieraz szarpie jak glupie sam juz nie wiem co to narazie olalem ze tak powiem sprawe wazne ze chlodno jest bo klima ogolnie chlodzi super tylko jak zaczyna szarpac to az czarny dymek sie wydobywa z rury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...