Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy, czy ktoś mi może podpowiedzieć co może dolegać mojej A4ce.

Otóż, auto słabo ciągnie, dochodzi do 3000-3200 obr i koniec przyspieszania, dodam, że czym wyższy bieg tym jeszcze wolniej to następuje. Od 2tys do 2,8 tys przyspiesza ładnie, potem spowalnia i od 3 tys prawie wogóle już nie ciągnie, wskazówka obrotomierza podnosi się powolutku.

Auto było sprawdzane KTSem i zero błędów, wyczyściliśmy turbo i dalej to samo. Nie dymi, oleju nie bierze, spalanie bez zmian. Myślałem, że może za tym stać przepływomierz ale mechanik stwierdził, że komputer by wykazał.

Jakieś sugestie?

Opublikowano

Pierwsza i podstawowa zasada: Wrzuc LOGI bez tego to i nawet jasnowidz nie pomoze :polew: a powaznie to moze auto lapac notlauf.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie nie łapie notlaufu, to jest najciekawsze. Zapomniałem o tym wspomnieć przy opisie.

Opublikowano

A po czym stwierdzasz ze nie lapie notlaufu? koniecznie wrzuc logi wtedy mozna cos powiedziec konkretniej.

Opublikowano

A po czym stwierdzasz ze nie lapie notlaufu? koniecznie wrzuc logi wtedy mozna cos powiedziec konkretniej.

Diagnostyka dynamiczna to podstawa w takim przypadku. Dziwne jest, że nie wyskakują żadne błędy związane z przeładowaniem, lub zbyt niskim doładowaniem.

Proponuje podjechać do kogoś kto zrobi porządną diagnostykę. Najlepiej dedykowanym sprzętem do gr. VW. Chociaż KTS to również bardzo dobry sprzę.

Jeśli chodzi o przepływomierz to często się zdarza, że nie pokazuje błędu, a błęne masy podaje do ECU.

Ciężko jest pomóc na odległość, ale po takich objawach ja bym stawiał na zapieczoną sztangę, albo uszkodzoną gruszkę :)

Opublikowano
  • Autor
Ciężko jest pomóc na odległość, ale po takich objawach ja bym stawiał na zapieczoną sztangę, albo uszkodzoną gruszkę

Też na to stawiał mój mechanik, rozebrali turbo, przejrzeli, przeczyścili i dalej to samo. Może ciut lepiej idzie niż poprzednio, ale nie tak jak powinien jechać. Sam nie wiem co mu może dolegać...

Opublikowano

logi dynamiczne grup 003, 008 i 011 pokażą przyczynę.

Opublikowano
Ciężko jest pomóc na odległość, ale po takich objawach ja bym stawiał na zapieczoną sztangę, albo uszkodzoną gruszkę

Też na to stawiał mój mechanik, rozebrali turbo, przejrzeli, przeczyścili i dalej to samo. Może ciut lepiej idzie niż poprzednio, ale nie tak jak powinien jechać. Sam nie wiem co mu może dolegać...

Żeby sprawdzić czy stanga pracuje w całym zakresie nie trzeba rwać turbiny. Ale swoją drogą przejrzenie jej i przeczyszczenie nie zaszkodzi.

Jedź do kogoś i zrób jak radzi kolega Sztomel. Poproś tego kogoś żeby się wypowiedział na temat logów i Ci pomogł. Jeśli nadal będzie probelm weź logi na pendrive i wrzuć tutaj może uda się coś zaradzić :) :)

Opublikowano

miałem kiedyś identyczne objawy w 1Z, błędów nie pokazywało żadnych a okazało się że przepływka była na wykończeniu, wyczyściłem ją i odrazu pomogło, ale na krótką metę :wink4: po 2 miesiacach znów to samo i trzeba było wymienić

Opublikowano
  • Autor

Auto już śmiga :)

Tak jak podejrzewałem, stała za tym przepływka. Wymieniłem na nową i po problemie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.