Treść opublikowana przez rh.rally
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
Hehe a to racja :> co do wiarygodności ASO to też jakoś nie do końca mam przekonanie jednak ASO to ASO więc serwisując u nich pojazd masz gwarancje. swoje kupiłem z przebiegiem 163tyś km , ostatnio zapiąłem vaga i z sterownika silnika (EDC15 mileage) wyszło że ma 213tyś km co do mocy to hamownia by się przydała ale bez problemu łykam bmw 320d (150KM) i A4 b7 2.0 tdi (140KM) Heh to ciesz się, że tylko tyle ukręcili 50 tys. do tyłu to nic Słyszałem samochodach, które miały ponad 500 tys. po przekroczeniu granicy PL (jak to nasza tradycja nakazuje, nie więcej niż 200 tys. km) nagle wyskakiwało 179, 185 itp przebiegi. Oczywiście sprzedający zapewniali, że przebieg jest prawdziwy i potwierdzony książką serwisową. Osobiście jeszcze się nie spotkałem z aż taką anomalią. Jedynie dobrze, że producenci coraz nowszych aut zapisują przebieg w większej ilości sterownikw niż tylko 2, cz kiedyś tylko licznik.
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
To w takim razie się nie zrozumieliśmy Co innego samochód nowy (nie wiem czy masz na myśli nowy model czy nowy w sensie nie całe 2-3 lata), a co innego samochód starszy z przebiegiem i dawno utracną gwarancją. Za pośrednictwem ASO też można samochód zachipować i się nie traci gwarancji.
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
Tak wątek czytałem cały, bo miałem "zaległości" widziałem podany przez Ciebie link. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem, by na stronie było coś o gwaracji na silnik po chipie Proponuje zapytać wprost objętnie którego tunera, który daje gwarancje. Czy w przypadku uszkodzenia silnika, czy osprzętu elementy te podlegają gwarancji Chipuje się auta, które mają nawet grubo ponad 300 tys. km, (licznik nie zawsze prawdę mówi). Mimo, że turbo daje dobre ciśnienie, ciężko jest przewidzieć ile ono wytrzyma Stąd też gwarancja jest na usługę! a nie na sinik czy osprzęt
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
niestety troche jestes w bledzie kolego... Kolego to pokaż mi tunera, który daje Ci gwarancję na silnik. Dokładnie chodzi mi o to, że jak Ci coś padnie (fabryce zdarzają się wpadki czy buble), to tuner sfinansuje Ci nowy silnik czy naprawę???
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
Żaden tuner nie daje gwarancji na silnik, czy skrzynie, czy półosie, czy przeguby napędowe! Bo też dlaczego ma dawać skoro ten samochód dawno utracił gwarancje. Tuner może dać gwarancję na usługę, którą wykonał. Czyli na to, że z jego winy nic się nie wysra programowo. Czy też w przypadku (jeśli chodzi o starsze sterowniki), gdzie trzeba lutować, że jest to dobrze wykonane. Biorąc samochód należy zrobić diagnostykę i ocenić czy samochód się nadaje do tuningu. Jeśli nie, naprawiać. Jeśli tak, chipować. Podnosząc moc poprzez zmianę programu należy mieć odpowiednią wiedze, na niej bazować i wtedy nic się nie stanie. Oczywiście zajechać można również seryjne auto, dlatego wiedza o użytkowaniu również jest potrzebna właścicielowi bądź użytkownikowi TDI. Do kolegi Miruk, można zrobić jeszcze mocniejszy program. Wg mnie na Twoim będzie coś ok. 15x-16x KM, moment jak podałeś coś ok. tego 360 Nm, ale tu prawdę powie hamownia, bo każde auto inaczej reaguje, oraz nie wiadomo ile miałeś na serii
-
[ALL] Problem z turbem audi a4
Do sprawdzenia gruszka lub elektrozawór N75, raczej innych opcji przy tej turbinie nie ma
-
[B6 AVF] Jak sprawdzić ,czy był "dłubany"?
Jest seria Fakt mocno ładuje, jednak jest w stanie to zbić i potem utrzymywać (dlatego nie dochodzi do not lauf'a), możesz sprawdzić sztange i gruszke, czy nic się nie przycina.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić program ?
Hamownia lub jak koledzy wyżej napisali logi wrzuć logi to zobaczymy co tam siedzi, przynajmniej 8, i 11 kanał
-
2.0 20V 130 KM Multitronic 2001r - chip?
Samym zachipowaniem z atmosferycznego silnika benzynowego za wiele nie wyciągnie się nie tylke co z TDI czy Turbo benzyny. Jeśli chcesz podnieść znacznie moc, trzeba zainwestować; filtr, wałki, wydech, pompka paliwa, wtryskiwacze, zestrojenie tego wszystkiego i... wizyta na hamowni można rozważyć założenie turbosprężarki. Tylko koszty tego wszystkiego są dość wysokie.
-
[B6 BKE] Pytanie dotyczące rozrządu
Zarówno HEPU i DOLZ, jeśli chodzi o rozrządy, to robią chyba tylko pompy. SKF, przykładowo, całe zestawy. DOLZa do grupy VW też polecają Tak czy inaczej części firm, które zostały w tym wątku wyminione można polecić
-
[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr
Też na to stawiał mój mechanik, rozebrali turbo, przejrzeli, przeczyścili i dalej to samo. Może ciut lepiej idzie niż poprzednio, ale nie tak jak powinien jechać. Sam nie wiem co mu może dolegać... Żeby sprawdzić czy stanga pracuje w całym zakresie nie trzeba rwać turbiny. Ale swoją drogą przejrzenie jej i przeczyszczenie nie zaszkodzi. Jedź do kogoś i zrób jak radzi kolega Sztomel. Poproś tego kogoś żeby się wypowiedział na temat logów i Ci pomogł. Jeśli nadal będzie probelm weź logi na pendrive i wrzuć tutaj może uda się coś zaradzić :)
-
[B6 BKE] Pytanie dotyczące rozrządu
co to za pompa wody?? jeszcze takiej firmy nie słyszałem No jak, o pompach DOLZ nie słyszałeś Znani i dobre pompy robią
-
Zmiana hamulców A4[b5] na S4, RS4, A8
Dzięki koledzy, o to mi chodziło. Czyli na dzień dzisiejszy nie wchodzi w rachubę. Za duże koszta będą tej przyjemności pod warunkiem że rozstaw otworów w jarzmie i zwrotnicy są takie same No, tak to jest oczywiste. Właśnie o to mi chodzi, czy są te same otwory i wszystko się spasuje. Koledzy wyżej pisali, że pasuje Sprawdze to jeszcze dokładnie. dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem wszystkim
-
Zmiana hamulców A4[b5] na S4, RS4, A8
Dzięki koledzy za pomoc. Czyli to mam rozjaśnione. A orientuje się ktoś jak jest w przypadku założenia hamulców z eSy albo A8??? Ile zmian? Zależy mi na jak największej tarczy, ale jeśli będą koszty baaaardzo wysokie to będzie decyzja na 312nastki
-
Zmiana hamulców A4[b5] na S4, RS4, A8
Właśnie na szukajce przeglądałem zanim założyłem wątek, ale coś nie odnalzałem. Będę szukał dalej. Czyli mówisz, że 312mm podpasują bez przeszkód? dzięki za podpowiedź.
-
[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr
Diagnostyka dynamiczna to podstawa w takim przypadku. Dziwne jest, że nie wyskakują żadne błędy związane z przeładowaniem, lub zbyt niskim doładowaniem. Proponuje podjechać do kogoś kto zrobi porządną diagnostykę. Najlepiej dedykowanym sprzętem do gr. VW. Chociaż KTS to również bardzo dobry sprzę. Jeśli chodzi o przepływomierz to często się zdarza, że nie pokazuje błędu, a błęne masy podaje do ECU. Ciężko jest pomóc na odległość, ale po takich objawach ja bym stawiał na zapieczoną sztangę, albo uszkodzoną gruszkę
-
[B6 BKE] Pytanie dotyczące rozrządu
Przykładowo: 1) pasek: Gates lub ContiTech 2) rolki: SKF lub Ina 3) pompa: DOLZ albo zadzwoń do pobliskiego ASO i spytaj o ich części, które sami zakładają. Często tak bywa, że wychodzi podobnie lub nawet taniej. Dają gwarancje nawet jak nie u nich to zmienisz, pod warunkiem prawidłowego postępowania podczas zmiany
-
Zmiana hamulców A4[b5] na S4, RS4, A8
Mam pytanie do kogoś, kto przerabiał temat lub jest w stanie stwierdzić bez wahania. Czy jest możliwe, bez przeszkód, założenie hamulców (jarzmo, zacisk, tarcze, klocki) do Audi A4 B5 z S4 lub RS4, A6/S6 lub A8/S8. Chodzi mi o to czy zestaw podpasuje pod oryginalną zwrotnice. Z tego co udało mi się ustalić to chyba jest problem. I jeszcze mam pytanie czy zestaw z A6, z tarczą 312mm by pasował. Generalnie chodzi mi o to, żeby założyć jak największą tarcze (obecnie jest ori 288mmx25mm), możliwe małym kosztem. Proszę o jakieś sugestię, podpowiedzi, pomoc. z góry dziękuje
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam forumowiczów Jestem z woj. opolskiego. Od zawsze na codzień z autami z grupy VW , obecnie mam okazje poruszać się A4 2.5 TDI, w której w krótce będzie (myślę) ok. 200 KM i ok. 400 Nm pozdrawiam Rafał