Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AWT] Wypadanie zapłonu na cylindrze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dziś jak sobie jechałem to w pewnym momęcie zaczął mi migać check i samochód zaczął cały dygotać i stracił moc.

Pojechałem na VAG'a i wykryło następujące błąd:

Wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze.

Jako że są właściwie już świeta mechanik nie chciał za to sie nawet brać. Tylko wspomniał że może wymiana świec pomoże. Więc pojechałem do sklepu, kupiłem, wymieniłem i nadal to samo.

Jaka może być tego przyczyna??

Można z tym jeździć??

Dam rade sam to naprawić?? Bo przydał by mi sie sprawny samochód na święta.

Dodam jeszcze że na gazie i na benzynie jest to samo.

Opublikowano

Może cewka ... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

No ale cewki są 4 a z vaga wynika że błędy są na 2 cylindrach. Więc jak to sprawdzić czy to cewka??

Może jutro udało by mi sie gdzieś to kupic.

Opublikowano

Zamień cewki miejscami (3><1 4><2) i sprawdź VAGiem czy będzie tym razem przerwa na 1 i 2 cylindrze

Opublikowano

Witam :hi:

Miałem podobny problem przy diagnozie silnika przed chipowaniem.Wypadały zapłony na cylindrze.Zalałem lepszego paliwa (Shell V-Power Racing) a zazwyczaj jeżdżę na 95 i po kolejnym zvagowaniu auta nie było problemów.Jak by to nie pomogło to bym się dopiero bawił z cewkami.Może to samo masz u siebie :mysli: Pozdr.

Opublikowano
  • Autor

raczej watpie niestety bo ja na codzień latam na LPG racing :wink4: To sie zaczeło dziać przy normalnej jeździe na LPG

Opublikowano

Spróbuj tego co napisałem w odpowiedzi #3

Opublikowano
  • Autor

no jutro się będe tak bawił.

Ciekawe czy uda mi sie jutro uda gdzieś to kupić.

Opublikowano

Najpierw sprawdź, potem kupuj ...

Opublikowano
  • Autor

Generalnie taki miałem plan decayed

przypomniało mi sie że jak dziś wyciągnołem cewki ze 3 i 4 cylindra to były na górze zaśniedziałe.

_________________________________________________

No i lipa. Vag mi dziś odmówił posłuszeństwa i nic nie sprawdziłem. Poprzekładałem cewki ale chodzi tak jak na początku.

Więc teraz jakie jest prawdopodobieństwo że to cewki?? Świece są wymienione i chodzi tak jak chodził. Jest jeszcze coś co mogło sie zepsuć??

Opublikowano

Zamień cewki miejscami i potem odczyt VAGiem czy przestał palić na 1 i 2 cylindrze

Opublikowano
  • Autor

Napisałem że VAG mi własnie przestał działać :wallbash:

I czy jest jakaś inna metoda żeby do tego dojść czy tylko vag?? Nie chce audiolki męczyć a na najbliższa diagnostyke mam ze 30 km i do dopiero w środe będzie otwarte.

Opublikowano

A co się stało z VAGiem ?

Opublikowano
  • Autor

Komputer nie wykrywa kabla. Żaden komputer... :wallbash:

Opublikowano

jeżeli zamieniałeś miejscami cewki i nic sie nie zmieniło, wniosek jest jeden

to nie wina cewek (ki)

na obudowie filtra powietrza jest jeden mały moduł

często przyczyną awarii jest uszkodzenie własnie tego modułu

VAG go nie wykryje, podmien element i sprawdz czy to cos zmieni

Opublikowano
  • Autor

Jednak wymiana cewek pomogła :>

Opublikowano

Kolego, miałem ten sam problem. Auto cały dzień stało w serwisie. Świece, cewki, ciśnienie sprężania, ciśnienie doładowania, cały czas podłączony do kompa, wszystko sprawdzili. Okazało się, że była nieszczelność gdzieś w układzie odmy silnika. Wymienili "pajączka" i jest OK. A gdyby okazało sie, że dodatkowo masz uszkodzony (może nie zwróciłeś na to uwagi) zawór (podciśnieniowy) 06A129101F to jestem wręcz przekonany, że silnik zaciąga lewe powietrze. Hm... kosztowało mnie to okrągły tysiączek. Może ta informacja w czymś Ci pomoże. :hi:

Opublikowano

Kolego, miałem ten sam problem. Auto cały dzień stało w serwisie. Świece, cewki, ciśnienie sprężania, ciśnienie doładowania, cały ...

Przecież masz napisane wyżej , że pomogła wymiana cewek :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.