Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opony 18" - co wybrać?


grucha00

Rekomendowane odpowiedzi

a jeździł ktoś może na takich oponach:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-px4-205-40-r18-86-w ??

Miałem takie w b5 ... na suchym dość głośno a w deszcze tragedia :doh: auto ślizgało się jak by ktoś oliwą pomalował wszystkie zakręty :kox: polecam :polew:

tak też myślałem, że cena tutaj akurat ma znaczenie i nie będzie to rewelacja, ale tak wolałem zapytać ;)

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexeny na suchym jako tako ale na mokrym dla mnie porazka ,kupilem nowki i bardzo szczybko sie konczyly chyba po dwoch sezonach . Wolal bym kupic jakies markowe uzywki , w cenie nowych nexenow dostaniesz uzywki na ktorych polatasz dluzej i bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Nexeny N3000 (225/45/17) (jodełka) u siebie w poprzedniej Audi A6. Oblatałem na nich 2 sezony. Przy sprzedaży auta (miały jeszcze 5 mm każda). Rocznie ok 12,000 km robiłem, więc nie widzę tragedii, biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę wówczas jak i dziś. Obecnie do A4 B7 zakupiłem Continental Sport Contact 3 (235/40/18) i zobaczymy jak będą się sprawowały. Generalnie Nexeny N3000 ja polecam :) Jedynym ich mankamentem jest może fakt, że są mocno podatne na "wbijanie" w siebie różnych napotkanych na ulicy śrubek, kamyków i innego badziewia między jodełkę. Trochę drażniące, ale są się wydłubać :D Chyba taki urok "jodełek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam continental Sport nie pamiętam dokładnego oznaczenia, a rozmiar to 235-45-18, super opony, polecam porządne używane, ale zwracaj uwagę na wiek opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegami. Nexen N3000 na mokrym jest kiepski. Jeżeli wybierać między Nexenami to lepiej 6000.

Sama budowa wskazuje, że na mokrym poradzą sobie dużo lepiej. Bezpieczeństwo ważniejsze od wyglądu:wink:

Dodam skromnie, że na forum spory czas temu jako "mewigum" załatwiałem klubowiczom opony w dobrych cenach. Do Nexena również mam dostęp, więc chętnie służę pomocą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegami. Nexen N3000 na mokrym jest kiepski. Jeżeli wybierać między Nexenami to lepiej 6000.

Sama budowa wskazuje, że na mokrym poradzą sobie dużo lepiej. Bezpieczeństwo ważniejsze od wyglądu:wink:

Dodam skromnie, że na forum spory czas temu jako "mewigum" załatwiałem klubowiczom opony w dobrych cenach. Do Nexena również mam dostęp, więc chętnie służę pomocą :decayed:

nexeny w kazdym rozmiarze? 3000 i 6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Barum Bravuris 2 245/45r18 kupowałem nowe za 2000tys komplet niby na mokrym nie miały być za dobre ale ja jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam opinię użytkowników w wyższych rozmiarach 17'',18'' i 6000 na mokrym będzie lepszy, w niższych według mnie logicznie myśląc pewnie jest podobnie:wink:

Maniu - a Ty nadal zajmujesz się oponami, czy już zaprzestałeś procederu?:decayed: EOT

Jeśli miałbym coś proponować z propozycji budżetowych, to już dołóż parę złotych i kup Nexen'a N8000 - bez porównania do dziadostwa N6000 (N3000 huczy jak stary kombajn) - 8000 nawet ładnie wypada w testach i na zagranicznych forach jest dość przyzwoicie oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działam działam, ale trochę na niższą skalę :decayed:

Tylko znajomi i tutejsze forum:wink:

PS: zapomniałem haseł do poprzedniego loginu "mewigum", dostęp do skrzynki również posiałem więc na nowo muszę budować zaufanie forumowiczów :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: zapomniałem haseł do poprzedniego loginu "mewigum", dostęp do skrzynki również posiałem więc na nowo muszę budować zaufanie forumowiczów :facepalm:

nie lepiej poprosić prezesa o zresetowanie hasła ?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...