Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ukręcony gwint śrubek w oświetleniu tablicy rejestracyjnej


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Znany problem kazdego B6 Avant...

Juz od roku jezdze bez oswietlenia tablicy, bo niemiec ukrecil srubki w lampkach... ktos przewalczyl temat w inny sposob niz wymiana calej listwy poprzez wyrwanie jej?

Szkoda mi 150PLN na kawalek plastyku :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

- nawiercić otwory i nagwintować od nowa

- druga metoda nawiercić otwory posmarować wkręty smarem woskiem czymkolwiek żeby się klej nie przykleił, potem naładować kleju np poxipolu w nawiercone otwory i wkręcić wkręty poczekać aż zaschnie klej i wykręcić wkręty i masz "nowe" mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem takie lampki i przykleiłem je na elastyczny klej-stare rozwierciłem-SMD raczej się nie przepalą,a nawet jeśli,to klej można fajnie oderwać,można na silicon-też odejdzie,a samo na pewno nie odpadnie

tu masz linka do tych lampek,ewentualnie można dziurkę wypalić gwoździem i nowe przykręcić obok starej śrubki -pod spodem nie będzie i tak widać,a z wymianą żarówki będzie łatwiej

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140389409734&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć silikonu, on dobrze uszczelnia i nie klei zbyt mocno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczny klej? Czyli jaki np. ? :)

jakiś do gumy,żeby nie był sztywny po wyschnięciu

ja użyłem coś takiego

5a3a02c507df1b9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez tam nie ma gwintu to sa zwykle wkrety (no moze nie takie zwykle tylko ori ):) wiec zapodaj wiekszego wkreta lub mozesz wlozyc malego kolka rozporowego i po krzyku bez zadnego kleju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle nazwalem temat i problem... :cool1:

Nie chodzi o gwint srubek, ktore mocuja "lampki" (brakuje mi slowa :decayed: ), tylko o ich zniszczone "łepki" - nie da sie poprostu wykrecic srubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle nazwalem temat i problem... :cool1:

Nie chodzi o gwint srubek, ktore mocuja "lampki" (brakuje mi slowa :decayed: ), tylko o ich zniszczone "łepki" - nie da sie poprostu wykrecic srubek.

no to pozostaje rozwiercić łepek małym wiertłem i wykręcić wykrętakiem (http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=973973743 ) do urwanych śrub, bo jak sądzę podejścia żeby naciąć rowek pod płaski wkrętak, nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dałem rady,a wierciłem łeb sruby-nawet próbowałem złapać za gwint-nie wiem-ciężko,jak cholera-wyłamałem gwint i na klej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o ich zniszczone "łepki" - nie da sie poprostu wykrecic srubek.

najprościej jechac do ASO i poprosić o wymiane zarówek :naughty:

Ja tak zrobiłem odrazu z wymiana lampek na nowe :naughty: koszt 80 zł ( 2 szt ) i po kłopocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu rozwierciłem śrubki na tyle, że szkiełka lampek dały się wyjąć. Po złapaniu kombinerkami za pozostałość śrubki, bez problemu dało się to wykręcić. Potem tylko nowe śrubeczki i jest jak nówka :)

Listwę oświetlenia musiałem oczywiście wyjąć, ale to nie jest dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o ich zniszczone "łepki" - nie da sie poprostu wykrecic srubek.

najprościej jechac do ASO i poprosić o wymiane zarówek :naughty:

Ja tak zrobiłem odrazu z wymiana lampek na nowe :naughty: koszt 80 zł ( 2 szt ) i po kłopocie :wink4:

swego czasu tez tak zrobilem :wink4: jedna byla juz zgnita od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowe lampki, śrubki masz w komplecie

kolega umie czytać ze zrozumieniem? Jasno napisałem że kupiłem nowe bez dlatego chce dokupić

Piszę Ci że kupując nowe lampki, śrubki dostajesz w komplecie osobno ich nie kupisz, dałeś się zrobić w banie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...