Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pęknięta siatka, plecionka (rura kolektorowa)


Sebastian25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zniszczoną siatkę na rurze kolektora i autko specyficznie "pierdzi" podczas odpalania i wyższych obrotach.

Słyszałem, że mogę wymienić samą siatkę (wytną i wspawają nową koszt około 200 zł) lub kupić nowy element oryginalny BOSAL (element 753-307 Front Pipe) kosztuje około 500zł:

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_select_order_list.php?query_nr=20&sysnr=01200020

(znalazłem zamiennik na allegro za 149 zł):

http://moto.allegro.pl/item993849913_audi_a4_vw_passat_b5_1_6_1_8_20v_rura_kolektorowa.html

Wymiana elementu na nowy moim zdaniem ma większy sens, ale czy ten zamiennik jest dobry?

Proszę o pomoc i radę w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik wygląda dość solidnie, więc chyba nie ma sensu pakować się w większe koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik nie odbiega od oryginału ale spójrz na kolor materiału jest wykonany z materiału aluminiowanego nie lepiej dołożyć 25 zł więcej i kupić z kwa sówki innego producenta i żywotność dwa lata więcej

[mod]dział reklam za zgodą Zarządu i w innym dziale :wink4:[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik nie odbiega od oryginału ale spójrz na kolor materiału jest wykonany z materiału aluminiowanego nie lepiej dołożyć 25 zł więcej i kupić z kwa sówki innego producenta i żywotność dwa lata więcej

znaczy twoj wyrob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja zamiast plecionki mam wspawaną rurę na stałe :wallbash:

autko mam od 3 miesięcy i właśnie teraz to zauważyłem,

i z jednego spawu czuć jak wieje spalinami,

czy dziura w spawie w tym miejscu ( za lambdą ADP) ma wpływ na spalanie ? chyb coś ostatnio mi wzrosło :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znak czy pomogło. :wink4:

Drogo za wymianę całej rury??

Ja wymieniałem samą plecionkę koszt 40zł plus 50zł robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze trzesie buda moze byc ze poduszki pod silnikiem poszly. A to bardzo skraca zywotnosc plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci trzęsie cały czas to na pewno wpływa na żywotność plecionki.

Ps- ciężko rozczytać twój post.Dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem w zeszłym tygodniu plecionkę zapłaciłem 138 zl. (robota + plecionka) trafiłem na naciągaczy bo faktycznie plecionkę można dostać za 40 do 50 zl. robote to kolejne 50 zł. a dodatkowo w czasie odpalania serwisant przekręcił mi klucz w stacyjce tak zgrabnie że pękła kostka w stacyjce (imadło w paluszkach) -[ { Biłgorja - serwis ŁATA ul. Krzeszowska} Z DALEKA OD TAKICH SERWISÓW ] to kolejne 60 zl. plecinkę migomatem pospawa do 2-rurki i musiał dodać jakieś 6 cm ruru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...są różne plecionki i różne ceny.Sądzę ze te 138zł to nie tak źle.Co innego jak by z 250zł zawołał. No ale ta stacyjka to rzeczywiście :wallbash:- ja bym ich obciążył kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...