Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] stukot w prawym hamulcu


Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam taki problem, moze juz byl.

Kupilem moje autko ze trzy miesiace temu, niestety sprzedawca nie dal mi szpilek do alufelg. Chlopcy usuneli te szpilki, ale boje sie pomyslec w jaki sposob, podejrzewam, ze bardzo silowy.

Oo tamtej pory w prawym przednim kole, tym z ktorym bylo najwiecej problemow z usunieciem szpilki, zaczely sie na nierownosciach gloche metaliczne stukoty. Nie sa one zwiazane z praca zawieszenia, bo nie za kazdym razem stuka, a zawiecho bylo robione rok temu. o dziwo przy hamowaniu nic nie slychac.

jakas minute po hamowaniu tez, potem zaczynaja sie stuki.

Jak zatrzymam autko i dam mu kopniaka w kolo, to odzywa sie ten dzwiek, o dziwo jak ktos siadzie i zablokuje hamulce, to zadnego dzwieku nie slychac. Nie musze dodawac, ze mnie to doprowadza do szalu.

Jestem prawie pewien ze to cos przy hamulcu. Poradzcie prosze, moze ktos sie spotkal z takim problemem i ma rozwiazanie.

Z gory dzieki za kazda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny problem ze stukaniem. Wystarczyło przesmarować smarem miedzianym miejsca tam gdzie klocki przesuwają się po zacisku (prowadnice) Oraz rozgiąć mocniej blaszki na wewnętrznym klocku, tam gdzie wchodzą one do tłoczka (zaciski ATE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...