Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Awaryjne uruchamianie na gazie Sequent 24


tranzystor

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku posiadam instalacje gazową Sequenet 24 BRC(sterowanie to okrągły pulpit z diodami LED dookoła i przycisk w środku) . Wszystko było ok do czasu gdy podczas podróży uszkodzeniu uległa pompa paliwa, po zatrzymaniu na parkingu nie mogłem uruchomić ponownie silnika ponieważ uruchamianie zawsze jest na benzynie.Słyszałem coś o awaryjnym uruchamianiu na gazie, ale wszystkie próby przyciskania przełącznika i jednoczesnego uruchomienia nie pomogły.Dzwoniłem do instalatora, ale najpierw powiedział, że nie ma możliwości takiego uruchomienia, a potem żeby spróbować przyciskając przycisk w środku uruchomić silnik.Nic to nie dało ponieważ do domu miałem 300km, skończyło się na lawecie, a w najbliższym warsztacie po stwierdzeniu awarii pompy paliwa uruchomili przy pomocy Plaka w aerozolu wtryskując go do wlotu powietrza, aż silnik przełączył się na gaz.

Może ktoś zna sposób awaryjnego uruchamiania takiej instalacji.Na forum nie znalazłem takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostales od gazownika ksiazeczki z instrukcja obslugi? Ja taka posiadam i mam wszystko ladnie opisane, co robic w jakichh sytuacjach. Widze, ze twoj instalator sam nie wie co zalozona przez niego instalka moze a czego nie :mysli: Moze na stronie producenta cos znajdziesz albo jakis numer do serwisu to moze Ci wszystko wytlumacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostales od gazownika ksiazeczki z instrukcja obslugi? Ja taka posiadam i mam wszystko ladnie opisane, co robic w jakichh sytuacjach. Widze, ze twoj instalator sam nie wie co zalozona przez niego instalka moze a czego nie :mysli: Moze na stronie producenta cos znajdziesz albo jakis numer do serwisu to moze Ci wszystko wytlumacza.

zamiast sie chwalic napisalbys co zrobic. no chyba ze to wiedza tajemna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC SQ24 nie ma funkcji odpalania awaryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC SQ24 nie ma funkcji odpalania awaryjnego

Kolega musiał by napisać konkretnie co ma. Bo jeżeli ma sterownik SQ24 MY07 i w sterowniku wgrany program P&D to jest możliwość odpalenia awaryjnego.

Przy wyłączonym zapłonie wciskamy przycisk gazu i przekręcamy na zapłon. Czekamy aż na przełączniku zapali się zielona dioda, wtedy puszczamy przycisk i odpalamy samochód na gazie.

Taką czynność można robić tylko 5 razy, później trzeba tą funkcje zresetować za pomocą komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sterownik oraz program można się pewnie dowiedzieć wchodząc w niego przy pomocy komputera, takich możliwości nie mam , może podczas przeglądu. Dochodzę do wniosku, że jednak nie ma u mnie takiej opcji, w razie czego pozostaje samostart w aerozolu.Z drugiej strony dziwie się trochę konstruktorom, ze tak blokują możliwość uruchomienie silnika na gazie, przecież nic by się nie stało jak w sytuacji awaryjnej była taka możliwość.A jak ktoś by nadużywał tego w imię( pozornej) oszczędności benzyny to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to by w baku paliwa chcieli mieć pustkę albo najlepiej całkiem go wywalili.

A takie odpalanie od razu na gazie nie jest dobre dla silnika jak i dla instalacji. Pożniej na gwarancji by musieli wszystko wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...