Skocz do zawartości
IGNOROWANY

reflektory przednie z gładkimi szkłami


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymienić lampy przednie. Dobrze aby były zespolone z kierunkami. Jakie polecacie? Jesli z ringami to jakie, jesli bez - też prosze o konkrety. A może takie aby docelowo zamontować ksenony? co najlepiej swieci? Od razu mówię iż na ori valeo nie mogę sobie pozwolić. z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pisalem ze nie moge sobie pozwolic na ori valeo a dzisiaj na szczecinskiej gieldzie spotkałem typka, który ma mnsotwo czesci do aut po wypadkach. ma sporo lamp valeo xenonowych kompletnych z naderwanymi uszami. moze mi sprzedac po 650 /szt. no i sie napalilem. oczywiscie robocizna uszu w cenie. wydaje mi sie to oplacalne, zważywszy iz na allegro takie kosztują najmniej 1400 a najwiecej 1800 PLN. czy takie lampy z preparowanymi uszami zdaja egzamin w codziennym uzytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest co? I to jest komplet, z calymi uchwytami.. Nie baw sie w jakies klejone tylko lepiej poszukaj na allegro..

Co jakis czas sie pojawiaja cale..

http://allegro.pl/item211374676_lampy_audi_a4_xenon_xenony_1996_2000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te tez sa cale- tylko te uchwyty.... no i zaoszczedze 3 stówki. ponawiam pytanie: czy ktos ma reflektory z dorabianymi uszami - jak to sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobić uszy można - kolega ma tak zrobione w swoim aucie - zrobione ma to profesjonalnie.

Ty chcesz ksenony - a spryskiwacze w zderzaku ? Musisz zmienić też i sam zderzak.

później dochodzi do tego podpiecie instalacji pod same spryski.

Na Śląsku policja wreszcie sie zabrała - podobno - za ksenony - zatrzymują wyrywkowo i sprawdzają poprawność instalacji.

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech wskaza konkretny paragraf ktory mowi o obowiazku posiadania spryskow.. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej ze xenony to nie jest wymysl sprzed 3 lat... kiedys w xenonach nie bylo spryskow i te auta nadal jezdza po drogach...

Cytat ze strony http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/:

Jeżeli auto fabrycznie montowane ma reflektory xenonowe, to aby przejść proces homologacji powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe spryskiwacze lub wycieraczki, i posiadać system samopoziomowania. Dotyczy to jednak homologacji, czyli zatwierdzenia do sprzedaży nowego samochodu. W przypadku przeróbek przepisy nie mówią nic na temat specjalnych wymagań co do lamp xenonowych. Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania). O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierający się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych), to system samopoziomowania jest bardzo drogi i trudny do zrealizowania. Większość samochodów wyposażonych jest w elektryczny korektor ustawienia świateł w kabinie kierowcy, więc mając świadomość posiadania bardzo silnych świateł, dobrze jest korygować ustawienie w przypadku obciążenia tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zakonczyc (zamknac) temat w tym miejscu. Dalsza dyskusja nic nowego juz nie wniesie, poniewaz temat ten byl wielokrotnie przerabiany na forum.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiane mocowania długo nie posłużą,brak poziomowania będzie przyczyną oślepiania innych uczestników ruchu drogowego a nieposiadanie spryskiwaczy też jest mankamentem.Nie warto!!!zrobisz ulepek :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja tez kupilem lampy z naderwanymi uszami i posklejalem je faktem jest ze mialem te uszy ktore zostaly urwane i wpasowalem je dokladnie jak byly wczesniej! uzywlem kleju dwu skladnikowego i po ok 2godzinach byly juz stabilne ( producent podaje ze po 24godzinach klej osiaga max wytrzymalosc) mowicie o oslepianiu innych kierowcow, a czy "inni" sie tym przejmuja? ile razy po wielu godzinach jazdu na swiatlach moje oczy o malo nie chcialy wyskoczyc bo caly czas switala w oczy pomimo tego ze nie bylo xenonow! tak wiec nalezy to zostawiac wlasnemu sumieniu, i poziomowac jak wie sie ze cos ciezkiego na tyle (tesciowa?? :tongue4:) a co do sprywskow to radze wydrukowac artykol z postu wyzej i wozic ze soba! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wymienić lampy przednie. Dobrze aby były zespolone z kierunkami. Jakie polecacie? Jesli z ringami to jakie, jesli bez - też prosze o konkrety. A może takie aby docelowo zamontować ksenony? co najlepiej swieci? Od razu mówię iż na ori valeo nie mogę sobie pozwolić. z gory thx

endriuu,

piszesz ze nie mozesz pozwolic sobie na ori valeo, a pozniej dajesz haslo o komplecie ksenonow za ponad kawalka ;) moja rada- kup ori valeo na soczewce, po drugim lifcie, wsadz dobre zarowki (np. Philips blue vision) i smigaj. uzbierasz kaske, to wtedy kupujesz zestaw HID, w miedzyczasie poluj na uzywany zderzak juz ze spryskami, i masz po sprawie.

Nie kupuj zadnych ringow, zespolonych depo czy innych wynalazkow. Tylko ori valeo.

ps- ja swoje kupilem bardzo okazyjnie na aukcji na niemieckim ibeju. moze masz kogos, kto moze Ci odebrac paczke w niemczech a pozniej podeslac do sz-na?

powodzenia!

ps.

o ile nie znasz niemieckiego- lampa przednia to "Scheinwerfer" Warto czasem zajzec na ebay.de niemcy wystawiaja sporo rzeczy od 1 EUR bez ceny minimalnej, ale z doswiadczenia moge powiedziec, ze ustawiaja aukcje tak, aby konczyly sie w weekend, najczesciej w niedziele, w godzinach wieczornych. Wtedy mozna niemilo sie zdziwic, kiedy w ostatniej minucie cena idzie w gore o kilkadziesiat/kilkaset! euro ;)

proponuje poobserwowac ta auckje:

http://cgi.ebay.de/Scheinwerfer-kein-Xenon-Audi-A4-ab-1999-2001_W0QQitemZ260133529911QQihZ016QQcategoryZ66453QQrdZ1QQcmdZViewItem

niby po wypadku, ale pisze ze zaczepy sa wporzadku, jest tylko male pekniecie na kloszu pod kierunkiem, ale tragedii nie ma. zobacz za ile sie skonczy. jest to sama lampa, bez silniczka, ani zarowek ;)

mi udalo sie wyrwac jedna nowke! za 32!! euro plus przesylka 8- 40 euro za ori nowa valeo w kartoniku z papierami. ustawilem snipa, aukcja konczyla sie w srodku tygodnia jakos z ranca, no i sie udalo :)) z druga nie bylo tak latwo, bo srednio chodza tam po 60-70 euro, a to juz zadna okazja. Ostatecznie wygralem na aukcji uzywke za bodajze 36 EUR plus przesylka, ale w bdb stanie i mam juz komplet ;)

good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...