Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dzwięk (pisk, świst)


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj podczas jazdy w aucie pojawil sie dziwny dzwiek cos jakby pisk (gwizd) trwal on moze ok 3 km jazdy autem i pozniej ucichlo. W niedziele mialem tez taki sam przypadek, przez caly tydzien tego pisku nie slyszalem az do wczoraj. Mam wrazenie ze ten dziwek wystepuje jak samochod jest zagrzany i jade gdzies dalej ok 30 km bo tak to na codznien pokonuje trase do pracy 15 km. Poza tym dziwnym dzwiekiem wszystko z autem jest w porzadku, nie odczulem utraty mocy a samochod zbiera sie dobrze. Co moze powodowac ten pisk?

P.S. Przepraszam jesli napisalem ten post w zlym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś odpowiedź na pytanie? Bo chyba mam to samo i też nie wiem co to. Tyle, że u mnie się pojawia na zimnym silniku (conajmniej 4-5 godzin stania) trwa jakieś 30 sekund, zaraz po przekręceniu kluczyków. Wyłączone wszystko, bieg jałowy, nie wciskam gazu, nic, tylko zapłon. Dźwięk jest tak głośny, że jak otworze maskę i stane pod nią to idzie prawie ogłuchnąć...

Musze jechać do jakiegoś mechanika, ale jak pisałem wcześniej problem się pojawia tylko na zimnym silniku i to przez 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle klimatronika nie używam, tzn czasami jak jest bardzo gorąco, tak to mam otwarte okna. Dzwięk pojawia się i z klimatronikiem i bez ...

dobrze chociaż raz na kilka dni wyłączyć econ zeby sprężarka pochodziła i układ sie przesmarował inaczej pewnego dnia jak bedzie ciepło to zostanie opcja chłodzenia tylko po przez opuszczone szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz sie uspokoilo. Od jakiegos czasu nie slysze tego pisku. Ja mialem ten pisk tak jak pisalem podczas jazdy autem na wolnych obrotach tego nie slyszalem i za kazdym razem silnik byl zagrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...