Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] TMC w Polsce


trzyfx

Rekomendowane odpowiedzi

Wrocław centrum TMC nie skreslone wiec chyba wlaczyli ale czy działa nie wiem nic mi nie sugerowala a w korku stałem jak ta lala :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław centrum TMC nie skreslone wiec chyba wlaczyli ale czy działa nie wiem nic mi nie sugerowala a w korku stałem jak ta lala :good:

Sprawdź czy nie łapiesz czeskiego TMC bo w tych okolicach to sie zdarza.

Jeżeli natomiast dziala we Wrocku PL TMC to była by naprawde dobra wiadomość... sprawdź klawiszem INFO czy pokazuje ci listę utrudnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław centrum TMC nie skreslone wiec chyba wlaczyli ale czy działa nie wiem nic mi nie sugerowala a w korku stałem jak ta lala :good:

Sprawdź czy nie łapiesz czeskiego TMC bo w tych okolicach to sie zdarza.

Jeżeli natomiast dziala we Wrocku PL TMC to była by naprawde dobra wiadomość... sprawdź klawiszem INFO czy pokazuje ci listę utrudnień

dokladnie kolo wrocka lapie czeski tmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślasku w okolicach Katowic jeździłem wczoraj i o dziwo, TMC na zielono !

Ale żadnych komunikatów nie dostałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

Już jest TMC , dzisiaj jadąc sobie do domu i słuchając mp3 około godziny przed 11:00 w okolicach Cieszyna muzyka została przerwana i usłyszałem komunikat o ruchu drogowym na śląsku ( coś o zakorkowanym wjeździe do jakiegoś miasta ) a potem o warunkach na drogach w Polsce i na koniec pogoda dla kierowców . Informacje nadawało Polskie Radio Program I :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest TMC , dzisiaj jadąc sobie do domu i słuchając mp3 około godziny przed 11:00 w okolicach Cieszyna muzyka została przerwana i usłyszałem komunikat o ruchu drogowym na śląsku ( coś o zakorkowanym wjeździe do jakiegoś miasta ) a potem o warunkach na drogach w Polsce i na koniec pogoda dla kierowców . Informacje nadawało Polskie Radio Program I :>

Informacje głosowe to chyba nie TMC.

Nie pamiętam teraz jak opcja ta się nazywa w menu RNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest TMC.

Masz pewnie włączoną opcję TP - (Traffic Program) w radiu, dzięki czemu w radiu zadziałało wyszukiwanie stacji nadających komunikaty drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

NIE ROZUMIEM ;( od kiedy mam audi z rns-em czyli gdzieś od roku zawsze włączały mi sie komunikaty po czesku z racji tego że mieszkam blisko czeskiej granicy a dzisiaj pierwszy raz usłyszałem po polsku . Ikonka na wyświetlaczu TMC cała na zielono , jak słuchałem mp3 to w momencie pojawienia sie komunikatu muzyka mp3 ucichła a obraz na ekranie się zmienił na środku był napis "anuluj" czyli ze mogłem nacisnąć na kierownicy przycisk ( lewa rolka ) i przerwać komunikat i powróciła by muzyka z mp3 , a powyżej napisu "anuluj" wyświetla sie nazwa stacji która nadaje komunikat.

Jeśli to nie TMC to jak wygląda komunikat TMC ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone TMC mogłeś mieć z Czech

TP miałeś polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ROZUMIEM ;( od kiedy mam audi z rns-em czyli gdzieś od roku zawsze włączały mi sie komunikaty po czesku z racji tego że mieszkam blisko czeskiej granicy a dzisiaj pierwszy raz usłyszałem po polsku . Ikonka na wyświetlaczu TMC cała na zielono , jak słuchałem mp3 to w momencie pojawienia sie komunikatu muzyka mp3 ucichła a obraz na ekranie się zmienił na środku był napis "anuluj" czyli ze mogłem nacisnąć na kierownicy przycisk ( lewa rolka ) i przerwać komunikat i powróciła by muzyka z mp3 , a powyżej napisu "anuluj" wyświetla sie nazwa stacji która nadaje komunikat.

Jeśli to nie TMC to jak wygląda komunikat TMC ????

TMC to aktywne wplywanie na droge ktora wyznacza Ci navi a nie komuniakty glosowe. komuniakty glosowe sa w polsce od kilkunastu lat. a to ze ich wczesniej nie lapales moze wynikac z ustawien stacji radiowej...

co wiecej jak nacisniesz sobie ANULUJ tam gdzie miales taka mozliwosc to wrocisz do sluchania MP3 a komunikat mozesz sobie posluchac bo RNS je nagrywa . mozesz sobie w manu wybrac memory i zobaczyc czy masz zapamietane jakies komunikaty.

nie wiem tylko jak to sie dzieje ze czasami mi cos pamieta pomimo ze ich nie sluchalem. niestety chyba tylko program 1 polskego radia nadaje sygnal w zgodzie z RNSe bo w innych autach lapalem z roznych stacji a tu ciagle jedynka i jedynka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE ROZUMIEM ;( od kiedy mam audi z rns-em czyli gdzieś od roku zawsze włączały mi sie komunikaty po czesku z racji tego że mieszkam blisko czeskiej granicy a dzisiaj pierwszy raz usłyszałem po polsku . Ikonka na wyświetlaczu TMC cała na zielono , jak słuchałem mp3 to w momencie pojawienia sie komunikatu muzyka mp3 ucichła a obraz na ekranie się zmienił na środku był napis "anuluj" czyli ze mogłem nacisnąć na kierownicy przycisk ( lewa rolka ) i przerwać komunikat i powróciła by muzyka z mp3 , a powyżej napisu "anuluj" wyświetla sie nazwa stacji która nadaje komunikat.

Jeśli to nie TMC to jak wygląda komunikat TMC ????

TMC to aktywne wplywanie na droge ktora wyznacza Ci navi a nie komuniakty glosowe. komuniakty glosowe sa w polsce od kilkunastu lat. a to ze ich wczesniej nie lapales moze wynikac z ustawien stacji radiowej...

co wiecej jak nacisniesz sobie ANULUJ tam gdzie miales taka mozliwosc to wrocisz do sluchania MP3 a komunikat mozesz sobie posluchac bo RNS je nagrywa . mozesz sobie w manu wybrac memory i zobaczyc czy masz zapamietane jakies komunikaty.

nie wiem tylko jak to sie dzieje ze czasami mi cos pamieta pomimo ze ich nie sluchalem. niestety chyba tylko program 1 polskego radia nadaje sygnal w zgodzie z RNSe bo w innych autach lapalem z roznych stacji a tu ciagle jedynka i jedynka...

tutaj musze Cie poprawic OLO - TMC jak najbardziej podaje informacje glosowe coprawda nie sa to szczegolowe informacje ale ostrzezenia takie jak np:

Falschfahrer auf der a.... bitte passen sie die Geschwindigkeit an, nicht überholen -- pani pieknie ostrzega przed kierowca jadacym pod prad, zeby dostosowac predkosc i nie wyprzedzac (wiem ze to chore ale sa debile ktore na autostrade smigaja przez wyjazd!) wczoraj np na A8 byl taki wlansie komunikat

ihre Route wurde auf Grund der Verkehrslage geändert -- zmiana trasy ze wzgledu na warunki na drodze - ten komunikat mnie ewidentnie wku.... i nawet postowalem pytanie czy da sie tak navi ustawic aby pytala mnie o zgode zmiany trasy(w ustawieniach nie znalazlem) jak narazie robi to samowolnie co mnie czasem spienia bo widze ze juz po wypadku a ona mnie kieruje przez gorny karabach i koluszki o celu!

Autobahn a... auf Grund eines Unfalls gesperrt - z powodu wypadku autstrada ... zablokowana

i jeszcze kilkanascie innych oczywiscie informacje sa podawane w jezyku ustawionym pod navi czyli jesli nie masz polskiego jezyka w navi definitywnie w angielskim lub niemieckim lub tych 4 pozostalych zaleznie od ustawien

rnse przelacza sie wtedy z mapy na tryb INFO i jesli jest komunikat dluzszy trzeba pozniej z info przelaczyc na mape wciskajac navi lub w sds - navigation

zielony999 - jesli mialo by byc w katowicach tmc klinkinij na info i zobacz jakie infomracje podaja o jakich drogach i zobaczy czy sa polskie drogi wyswietlone a wtedy bedziesz pewien ze to polskie TMC

po drugie komunikatu tmc nie da sie anuliowac bynajmniej u mnie nie ma takiej opcji a jesli pani mowi o pogodzie to jest definitywnie "TP" i to w polsce dziala ale jak wlacze na rmf czy zet to mi sie wykrzacza stacja cos maja zrypane z tym sygnalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...