Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciales kable czy zrobiles przedluzke?

gdyby ktoś chciał iść na łatwizne

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230383404801&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIj w parowanie,ale nie strasz mnie regeneracja ;( ;( ;(

Na zdjęciu nic nie widzę przyznam szczerze.

Regeneracja to nic złego - wyjmij całą soczewkę i najlepiej tak jak masz wyślij do nich tylko wykręć sobie ten elektromagnesik co steruje klapką - oni to rozłożą, zregenerują i potem odpowiednio złożą. Samo szkło wyczyścisz sobie delikatną szmatką.

Tutaj masz dobrą firmę:

http://www.regeneracja-hc.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciales kable czy zrobiles przedluzke?

gdyby ktoś chciał iść na łatwizne

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230383404801&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

To chcialbym wlasnie zrobic.. Ale 25 juro za to dac.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzu az tak odstrasza Cie ciecie kabli??NIc nie widac...a jak zrobisz dobrze to i roznicy nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

troszkę odgrzebię...

Czy ktoś się uporał z poziomowaniem lamp bixenon z kabiny? Lampy kupiłem dawno ale dzisiaj miałem chwilę żeby wszystko przepatrzeć... i tak kosteczki (piny po dłogości)

zwykła soczewka:

1. niebieski poziomowania

2. brązowy poziomowania

3. czarny poziomowania

4.wspólna masa dla kierunku/długich/postojowych (brązowy)

5.masa krótkich (brązowy)

6. + długich (fioletowo/czarny)

7.NC

8.+ krótkie ( czerwony)

9.+ postojowe (fioletowo/żółty)

10. + kierunek

w bixie dostajamy jeden kabel gratis do poziomowania i nieco inny układ:

1. czarny poziomowanie

2. niebieski poziomowanie

3. brązowy poziomowanie

4.wspólna masa dla kierunku/długich/postojowych (brązowy)

5.masa krótkich (brązowy)

6. + długich (fioletowo/czarny)

7. biały poziomowanie

8.+ krótkie ( czerwony)

9.+ postojowe (fioletowo/żółty)

10. + kierunek

Mierzyłem instalacje i wychodzi ze miedzy czarnym a brązowym zawsze jest około 12V... a miedzy czarny a nibieskim lub brązowym a niebieskim wartości napieć się zmieniają wprost proporcjonalnie do poziomu. np na 0 miałem około 2V miedzy brązowym a niebieskim... natomiast na 3 miałem około 7V z tego co pamiętam...

Pytanie czy ktoś mierzył za co odpowiada biały w bixie? Ktoś w ogóle mierzył w instalacji z orginalnym bixem co gdzie idzie? może wystarczy tylko ułożyć kabelki w kostce tak żeby odpowiadały tym w bixenonie, biały pominąć i będziemy mogli cieszyć się regulacją z kabiny?

Pozdrawiam[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 16:20_________________________________________________OK dobra po małej analizie tematu... czy byli by chętni na urządzenie plug&play, na każdą lampę z osobna... urządzenie kosztowało by około 50zł wykonane metodą SMD... główny koszt to płytka :/ w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, w kwestii regeneracji odblysnikow.

moje lampy swieca... chyba slabo.

lukaszr kiedys wsiadl i sie zapytal czy mam wlaczone swiatla...

wyeksploatowane odblysniki rozumiem, ze wplywaja na jakosc "swiatla" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Ja tez mam wrazenie,ze swieca slabo.Zasieg i szerokosc ok.Zarnik nowy,a jednak to nie to co sie spodziewalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, w kwestii regeneracji odblysnikow.

moje lampy swieca... chyba slabo.

lukaszr kiedys wsiadl i sie zapytal czy mam wlaczone swiatla...

wyeksploatowane odblysniki rozumiem, ze wplywaja na jakosc "swiatla" ?

Na pewno.[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 08:21_________________________________________________A tak przy okazji czy występowały bixenony w wersji USA ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, w kwestii regeneracji odblysnikow.

moje lampy swieca... chyba slabo.

lukaszr kiedys wsiadl i sie zapytal czy mam wlaczone swiatla...

wyeksploatowane odblysniki rozumiem, ze wplywaja na jakosc "swiatla" ?

Na pewno.[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 08:21_________________________________________________A tak przy okazji czy występowały bixenony w wersji USA ? :mysli:

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dobra po małej analizie tematu... czy byli by chętni na urządzenie plug&play, na każdą lampę z osobna... urządzenie kosztowało by około 50zł wykonane metodą SMD... główny koszt to płytka :/ w sumie...

Rozumiem, że dzięki temu "urządzeniu" Będzie można regulować BiXy z kabiny?

Jeśłi tak, to ja chyba się piszę. O ile nie sprzedam lamp do tego czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Ja tez mam wrazenie,ze swieca slabo.Zasieg i szerokosc ok.Zarnik nowy,a jednak to nie to co sie spodziewalem...

dajcie sobie odlbysniki do regeneracji bo naprawde warto-przed samochodem jest o wiele jasniej a pobocze lepiej oswietlone

Ja zaplacilem za sztuke 50 zl z tym ze dalem do reki juz sam odlbysnik wymontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Ja tez mam wrazenie,ze swieca slabo.Zasieg i szerokosc ok.Zarnik nowy,a jednak to nie to co sie spodziewalem...

dajcie sobie odlbysniki do regeneracji bo naprawde warto-przed samochodem jest o wiele jasniej a pobocze lepiej oswietlone

Ja zaplacilem za sztuke 50 zl z tym ze dalem do reki juz sam odlbysnik wymontowany.

Gdzie robiles?Rozebranie i wysylka samego odblysnika to nie problem,tyle ze samochod bedzie uziemiony z 1.5tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Ja tez mam wrazenie,ze swieca slabo.Zasieg i szerokosc ok.Zarnik nowy,a jednak to nie to co sie spodziewalem...

dajcie sobie odlbysniki do regeneracji bo naprawde warto-przed samochodem jest o wiele jasniej a pobocze lepiej oswietlone

Ja zaplacilem za sztuke 50 zl z tym ze dalem do reki juz sam odlbysnik wymontowany.

Gdzie robiles?Rozebranie i wysylka samego odblysnika to nie problem,tyle ze samochod bedzie uziemiony z 1.5tyg

w katowicach robilem,odblysnik dalem w poniedzialek a w srode odbieralem

ps najlepiej od razu kupic nowe zarniki do zregenerowanych odblysnikow jesli stare nie sa juz zbyt wydajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Pytanie bo gdzieś czytałem że tak jest więc proszę o potwierdzenie lub nie potwierdzenie ;) hihi... Czy jak walniecie drogowe (długie) to czy się lekko wiązka podnosi? Nie chodzi mi o samą przesłonę.. chodzi mi o to czy silniczki lekko podnoszą klosz do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak regulujecie swiatla???Chcialem dzisiaj ustawic iiii.....

Jedna sruba jest elegancko odslonieta, ale nia za wiele nie ustawie.Druga zreszta ta przez ktora paruja lampy est tak ladnie ukryta,ze bez wyjecia lampy sie do niej nie dostane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak regulujecie swiatla???Chcialem dzisiaj ustawic iiii.....

Jedna sruba jest elegancko odslonieta, ale nia za wiele nie ustawie.Druga zreszta ta przez ktora paruja lampy est tak ladnie ukryta,ze bez wyjecia lampy sie do niej nie dostane...

nie wiem jak to robisz ale ja po ciemku potrafie ustawic swiatla tzn mam na mysli to ze otwory sa w blotniku a pod otworami sa sruby do regulacji wysokosci zarowno z prawej jak i lewej strony.

Imbus musi byc dluzszy jakis bo krotkim nie dojdziesz.Nie ma mowy o wyciaganiu lampy bo jak mozna ustawic wiazke swiatla kiedy lampa nie jest prawidlowo przykrecona na swoim miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...