Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mi się wydawało, ale zrozumiałem z ostatnich postów, że chłopaki kupują właśnie bix z D2S :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon plus jaki dostalem:

rryer.jpg

zestawienie moich z plus:

Ilvki.jpg

ja roznicy w tych pionowych paskach nie widze wiec z tym s-line to raczej sciema ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to pisz, zglaszaj jakies uwagi, bom ciekaw i na weekend tez bede zmienial. Daj znac jak poszlo z kostka (czy wystarczyla na dlugosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczylo sie na przymiarce ;)

okazalo sie ze tak:

- przetwornica jest przykrecona ciekawymi srubkami - torx z bolczykiem w srodku ;), ale mozna to spilowac np wiertarka, takze luz

- gorzej bo przetwornica okazala sie 12 pinowa a do bixa trzeba 4

takze znowu alledrogo i szukam przetwornic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie 2 do sprzedania :>

na pewno silniczek jest inny w xenonie a inny bi xenonie

ten leb kulisty na koncu laczy sie z tym uchwytem wlasnie :)

czym sie te silniczki roznia ? ja mam tylko z bixa a z xenonu nie widzialem

dzis widzialem silniczek w xenonie... :gwizdanie: i niestety sie rozni wielkoscia i dlugoscia :>

na pewno sa roznice ...

ciekawi mnie jescze jedna rzecz, do Bixenonu idzie przetwrnica 4 pin do xenonu 12 pin (chromowany srodek lampy) . Sa jeszcze 6 pinowe przetwornice i do jakich lamp podchodza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekb_

No to mnie zaniepokoiłeś...

ja bym na Twoim miejscu nie wytrzymal i sprawdzal ;)

nowe przetwornice ok 290szt.

tyle dobrze ze silniczki sa, to tym sie nie musisz martwic

no i zeby bylo na gotowo to postojowki sa inne - H6W

czym sie te silniczki roznia ? ja mam tylko z bixa a z xenonu nie widzialem

postaram sie zrobic fotki jak bede juz mial przetwornice i bede zmienial na bixy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczylo sie na przymiarce ;)

okazalo sie ze tak:

- przetwornica jest przykrecona ciekawymi srubkami - torx z bolczykiem w srodku ;), ale mozna to spilowac np wiertarka, takze luz

- gorzej bo przetwornica okazala sie 12 pinowa a do bixa trzeba 4

takze znowu alledrogo i szukam przetwornic ;)

Dzięki naszym skośnookim przyjaciołom z dalekiego wschodu Torxy z dziurką do kupienia w każdej castoramie/obi/tesco w cenie około 10PLN za komplet.

Przetwornicą się nie zrażaj. Wyjmij PINy z kostki 12 pinowej i dokładnie tak samo wepnij je do kostki 4 pinowej. Zauważ, że tak na prawdę używane są 2 kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekb_

jestem 700km od domu ;( już bym wczoraj nocował w garażu gdybym był na miejscu hehe

malik dobrze gada. Dać mu wina :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki naszym skośnookim przyjaciołom z dalekiego wschodu Torxy z dziurką do kupienia w każdej castoramie/obi/tesco w cenie około 10PLN za komplet.

Przetwornicą się nie zrażaj. Wyjmij PINy z kostki 12 pinowej i dokładnie tak samo wepnij je do kostki 4 pinowej. Zauważ, że tak na prawdę używane są 2 kabelki.

juz sam nie wiem - tzn. przelozyc kostke 12 pin do nowej lampy? ta przetwornica na 12 pin ma inny ksztalt i jest grubsza, nie zmiesci sie w tej ramce z bixa a nie sprawdzilem czy ramka bedzie pasowac ze zwyklego xenona do bi :wallbash:

jeszcze pytanie jaka maja trwalosc takie przetwornice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelecialem ten caly temat jeszcze raz

no i doszedlem do wniosku ze wymienie przetwornice - nie chce za duzo rzezbic i jeszcze ryzykowac

znalazlem goscia z nowymi przetwornicami za 289, jutro bede z nim rozmawial na temat ew. rabatow dla klubu ;)

_________________________________________________

rozmawialem dzis z gosciem ale cena 270 z faktura jest dla niego nie osiagalna za nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIektóre przetwornice do bixenonów mają małego garba. Jak już było to opisywane w tym i innych wątkach wystarczy wyciąć miejsce na tego garba w lampie i wszystko ładnie się mieści. Samemu przez to przechodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelecialem ten caly temat jeszcze raz

no i doszedlem do wniosku ze wymienie przetwornice - nie chce za duzo rzezbic i jeszcze ryzykowac

znalazlem goscia z nowymi przetwornicami za 289, jutro bede z nim rozmawial na temat ew. rabatow dla klubu ;)

było pisac do mnie [br]Dopisany: 12 Listopad 2009, 08:24_________________________________________________Nowe przetwornice mam po 270 zł [br]Dopisany: 12 Listopad 2009, 08:25_________________________________________________Tak jak Malik pisał nie ma różnicy czy Bi czy zwykły xenon.Są po prostu różne przetwornice 2-4-6-12 pinowe ,i wszystkie będą świecić.Kwestia kostki jeden + i - .

I oczywiście kwestia garba.Mała przeróbka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pozwolicie ze sie podlacze pod temat a mianowicie moja A4 ma chyba zwykle lampy soczewkowe ale sam nie jestem pewien moze ktos wyjasnic mi ten opis jak znajduje sie na lampie "halogen lamp H7 = XENON D1S. Nie posiadam zadnych zarnikow i przetwornic , regulacja jest reczna z kabiny.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pozwolicie ze sie podlacze pod temat a mianowicie moja A4 ma chyba zwykle lampy soczewkowe ale sam nie jestem pewien moze ktos wyjasnic mi ten opis jak znajduje sie na lampie "halogen lamp H7 = XENON D1S. Nie posiadam zadnych zarnikow i przetwornic , regulacja jest reczna z kabiny.

Dziekuje i pozdrawiam.

nie sugeruj sie tym co pisze na lampie tylko tym ze jak sam napisales regulacje masz reczna z kabiny i do tego nie masz zarnikow

a tak z innej beczki,zastanawia mnie ciagle cos takiego-oddalem oblysniki mojego bi xenonu do regeneracji,teraz sa one jak nowe albo i lepiej.Oczywiscie jest duza poprawa w jasnosci swiatla i obszaru jakie ono oswietla ale jednak dalej to nie jest to czego oczekiwalbym od xenonu.Dzis jechalem za nowa honda cr-v z xenonami.To jak te swiatla swiecia to poprostu bajka :kox:.Nie dosc ze niesamowicie jasno to jeszcze granica swiatlo cienia jest bardzo wyrazna po obu stronach auta.To samo sie tyczy nowego opla insignia.Tam tez swiatlo jest bardzo jasne i dobrze oswietla droge-jak xenon z prawdziwego zdarzenia.W czym twki sekret tak jasnych xenonow ?Inny odblysnik?Inne zarniki?Soczewka o innej budowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...