Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trasa Gdańsk-Praga jak jechać????


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się na następny weekend do Pragi

jaki obrać kierunek:

Gdańsk/Szczecin/przez Niemcy i do Czech

czy jechać przez całą Polskę trochę luksusu :decayed: i

A1/Bydgoszcz/Zielona Góra/Liberec/Praga

ma ktoś pomysła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kilka razy wypad do Pragi z Karpacza,przejście w Jakuszycach. Fajna trasa przez góry,a później ekspresówka. Nie zapomnij kupić winiety. Do Karpacza w brew pozorom nie jest daleko z Pomorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winieta na osobowe też???

w Czechach??

na osobowe też

Wszyscy kierowcy, podróżujący czeskimi drogami powinni obowiązkowo posiadać w samochodzie:

- zapasowy bezpiecznik elektryczny

- zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju do zewnętrznego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej oraz narzędzia potrzebne do ich wymiany

- podnośnik samochodowy

- klucz do demontażu kół

- koło zapasowe

- apteczka samochodowa

- trójkąt ostrzegawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 22:38_________________________________________________ale winieta obowiązuje tylko na ekspresowych drogach i autostradach w Czechach

http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/autostrada-2010-do-czech-od-102-jedynie-z-nowa-winieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winietę można kupić na stacji benzynowej,najlepiej po Czeskiej stronie.

Po Czechach jeździ się bardzo fajnie znaki i drogowskazy są bardzo przejrzyste wystarczy tylko jechać tak jak prowadzą,a bardzo łatwo trafić do celu. Jedyny problem to Policja Czeska :cool1: ma legendarnie złe podejście do Polskich kierowców osobówek :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku byłem w Czechach w miejscowości Libercu ale kuzwa wtedy nie pomyślałem o winiecie a pare razy radiowóz wyprzedzałem bo jakoś wolno jechał :decayed:

do Liberca jechałem przez większąść miast w PL :decayed: a to odwiedzić dziadka, babcie, ciotkę i takiem tam [br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 23:01_________________________________________________teraz śmigam bezpośrednio do Pragi

przejezdzajac przez Czeską granice zuważyłem lepszy dywan dla moich czterech kapci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzegaj ograniczen predkosci... jak dostrzegą owe u polaka to masz przekichane :kox: :kox: i nawet nie próbuj załagodzić w nasz polski sposób sprawy bo będzie jazda konretna ... ja raz probowalem to mnie zaczal straszyc aresztem lecz naszczescie skonczylo sie mandatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety obowiązują na Autostradach.

W Czechach jestem kilkanaście razy w roku (narty) i jak do tej pory zero problemów z Policją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku nie miałem zadnego problemu ale nie wgłębiałem sie daleko w granice Czech...

pojadę przez przejście w Jakuszycach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk, Szczecin, później na Ring, Drezno i na Pragę. Od Drezna zaczynają się super widoki, jedzie się szybko i w miarę płynnie. Podobną trasą my jeździliśmy do Pragi i mimo, że wyszło dalej niż przez Polskę, to byliśmy tam dużo szybciej ;) A winiety mają na autostrady, ekspresówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk, Szczecin, później na Ring, Drezno i na Pragę. Od Drezna zaczynają się super widoki, jedzie się szybko i w miarę płynnie. Podobną trasą my jeździliśmy do Pragi i mimo, że wyszło dalej niż przez Polskę, to byliśmy tam dużo szybciej ;) A winiety mają na autostrady, ekspresówki.

tak i tylko tak...

8 , 9 godzin jestes w Pradze i nie zmordujesz sie nawet polowe tego co u nas. od granicy do samej pragi masz autostrade. nie wiem czemu masz sie mordowac przez te nasze wszsystkie miasta i wspaniale drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śmigam po europie czesto więc można podać dokładnie trase przez Niemcy, więcej miast przez które sie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybieram się na następny weekend do Pragi

jaki obrać kierunek:

Gdańsk/Szczecin/przez Niemcy i do Czech

czy jechać przez całą Polskę trochę luksusu :decayed: i

A1/Bydgoszcz/Zielona Góra/Liberec/Praga

ma ktoś pomysła

a co masz zaplanowane zwiedzić ?? :D

winieta na osobowe też???

w Czechach??

Yhy

a droga jest taka winieta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winieta w porównaniu do kosztów naszych autostrad to są groszowe sprawy.

A my jechaliśmy dokładnie taką trasą jak Olo pokazał- fajne widoki po drodze ;) . Tylko stacji benzynowej na początku nie przegap, żeby winietę kupić.

Tutaj można zamówić winietę: http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/czechy,-,winietka,10,dniowa,dla,pojazdow,do,3%2C5,t,0,1,32.html ale jest duużo drożej niż na zwykłej stacji w Czechach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...