Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Inna tylnia klapa niepasuje (AVANT)


maestrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, być może ktoś miał podobny problem. Po małej stłuczce przyszło mi wymienić niestety tylną klapę (Avant) 2000r AJM model B5 oczywiście po lifcie.

Kupiłem z 99r (też po lifcie) i okazuje się że klapa nie pasuje - jest w bardzo dobrym stanie i nie była wcześniej malowana o co potwierdził miernik grubości lakieru itd... zatem nie ma możliwości żeby była krzywa czy coś w tym stylu, jednak odstaje nad światłami itd, nie przylega prawidłowo...

Na zawiasach nie ma innej możliwości aby zamocować ją inaczej (chyba że jest jakaś regulacja o której nie wiem - to niech mnie ktoś oświeci proszę koledzy :) ).

Aczkolwiek dziwne jest to, że uszczelki dolegają prawidłowo (na to wygląda... )zamyka się też poprawnie (zamek).

To już druga klapa, którą przymierzam - stara (walnięta) przylega poprawnie jednak nie nadaje się do naprawy za bardzo. Klapy wyglądają identycznie i wszystkie części pozostałe pasują poprawnie (zamki, wycieraczka itd.)

Czy ktoś ma jakieś pomysły ??

Dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwie klapy przymierzałeś i jest tak samo, że odstaje to prawdopodobnie coś z autem nie tak :mysli: miało z tyłu jakieś naprawy wcześniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie było. Jestem pewien na 100% że tył do ostatniej stłuczki był w oryginale. Stara klapa pasuje (aczkolwiek nie nadaje się do klepania bo dziwnie dostała) Nowa natomiast jest 100% oryginał, z tego samego roku i "piz*!@#" niestety. Dziwię się tylko dlaczego. Przymierzałem też klapę od 98r. to by nie pasowała już pomimo tego, że wielu sprzedawców na Allegro chociaż by pisze inaczej... <bzdura>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę wątek. Czy jeśli klapa przylega bliżej lewej lampy niż prawej (patrząc na nią od tyłu auta) to jest możliwość regulacji na zawiasach tak by jej prawy dolny narożnik przybliżył się do prawej lampy, a jej lewy dolny narożnik odsunął się od lewej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę wątek. Czy jeśli klapa przylega bliżej lewej lampy niż prawej (patrząc na nią od tyłu auta) to jest możliwość regulacji na zawiasach tak by jej prawy dolny narożnik przybliżył się do prawej lampy, a jej lewy dolny narożnik odsunął się od lewej?

Problem rozwiązany. Klapa w moim przypadku przylegała bliżej lewej lampy. Dopiero jak dostałem dobrą klapę, która miała oryginalnie wklejoną szybę i nie była wcześniej "tknięta" wszystko od razu leży jak trzeba nic nie trzeba regulować itd.

Wszystkie wcześniejsze klapy po prostu były malowane wcześniej (przekoszone) a w jednej ewidentnie była wycinana jeszcze szyba i krzywo wklejona.

Tył auta dostał zbyt lekko żeby coś mogło się stać bo całe uderzenie wziął na siebie mechanizm mocowania haka pod zderzakiem (zderzak wzmocniony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, czy da się założyć tylną klapę od Avanta polifta do przedlifta?

Nie da się. Już przerabiałem temat. Do lifta musisz szukać od lifta klapę a do przed lifta od przed lifta. Zdecydowanie łatwiej znaleźć klapę do tego drugiego i to w kolorze :-) Inne są nieco prowadzenia samych wiązek, inaczej przykręcana listwa z oświetleniem i przyciskami otwierania klapy itp. itd. Sama listwa też jest inna, w lifcie są przyciski kontaktowe w przed lifcie są normalne klamki. Same lampki oświetleniowe tablicy rej. też się różnią nieznacznie. PS. jeśli wymieniasz klapę zwróć uwagę na uszczelkę (22pln w aso) która jest właśnie na listwie jeśli chcesz w perspektywie 1-2 lat uniknąć problemów z elektryką związanych z cieknącą wodą w przypadku braku czy uszkodzenia tej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...