Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 2,5] Wymiana rozrządu, czy dobrze mysle,czy to wszystko?


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Chce wymienić w przyszłym tyg. rozrząd + wszystko co powinno być wymienione przy takiej robocie w silniku 2,5tdiV6 z marca 1999 (oznaczenie silnika chyba AKN) i czy wszystko wymieniłem poniżej i czy sie nie melę?

Rozrząd (+ dodatki):

-2x paski

-2x napinacze

-1x rolka prowadzaca

-tłumik drgań paska rozrzadu (???czy to wymieniac bo w sklepie w komplecie rozrzdu tego nie ujeli jak sie o ceny pytałem)

-pompa wody

-fitr powietrza

-filtr przeciwpyłkowy

-filtr paliwa

olej bl wymieniany

Czy wogle dobrze wypisałem? bo w sklepach takie tłumoki czasami ze...... (raz zle amorki mi zamowili :twisted: ). Czy kto sie orientuje jaka cena moze za to wszystko byc? z gory dzieki za zainteresowanie tematem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół przodu rozbiorą wiec mozna odrazu wymienić a majatku nie kosztuje (z reszta tu na forum wszyscy tak radza) wiec....

ps ktos moze rozeznaje sie jaka by byla miejwiecej rozsadna cena za ten komplet?

[ Dodano: 2006-07-05, 22:43 ]

ps czy ktoś zna adresy jakiś stron www z częściami do audi tam gdzie mozna dokładnie dobrac i kupić w rozsadnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe wody wymieniaj na 100%. Jeżeli chcesz mieć ori części to udaj się do ASO a tam można nabyc w tej chwili cały zestaw do wymiany rozrządu do v6 łącznie z pompą wody. Koszt to około 1700 zł brutto ( tak było rok temu jak ja wymieniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba kolega ctv, handluje oryginalnymi czesciami, jak sie myle to mnie poprawcie. Wiec moze jego sie zapytaj.

Co do pompy wody to wymien. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszystko ale wiesz niewiem poco ta pompe wody ?? Ja mam 1,9 tdi i nie wymieniałem .

to nie masz sie czym chwalic ....

powinno sie wymienic :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pompe na 100% wymieniam. bratpit ,żydem nie jestem ale jakoś do ASO za ta cene mnie nie ciągnie, mam dobrego mechaniola. Moze i on mi czesci taniej skądś wyrwie ale zanim to zlece sam chce sie dowiedziec cen itd.

ps ten tłumik drgań jest wogle w moim silniczku :oops: ? kupowac to ?to jest w zestawie rozrzadu do tego silnika?

[ Dodano: 2006-07-05, 23:10 ]

ps tak latam teraz w necie i szukam cen czesci i te 1700zł to grubo!!! jak tak licze to czesci rozrzad+pompa+filtry to do 1000zł chyba da rade a robocizna max 250-300

[ Dodano: 2006-07-05, 23:49 ]

:oops: Panowie czy jest potrzeba wymiana tego calego tłumika drgań paska??? w żadnych kompletach rozrzadu do mojego silnika tego czegoś nie ma. Było byc z zawodu mechanikiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum piszę pierwszy raz tak więc troszkę wyrozumiałości!!!

Jestem użytkownikiem A4 od około 1,5 miejsiąca (A4 1,6 benzyna - moje marzenie, no może silnik mógłby być troszkę mocniejszy).

Zaciekawiła mnie wymiana pompy wodnej przy wymianie rozrządu... i teraz moje pytanie czy to się tyczy tylko diesli czy wszystkich Audi.

Może nadmienię, że poprzednio miałem VW Passat 90r., tak więc w Audi jestem totalnie zielony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum piszę pierwszy raz tak więc troszkę wyrozumiałości!!!

Zapraszamy do dzialu NEWBIE (na oficjalne przywitanko :wink: )

Sam chetnie uslysze czy to tylko w dieslach jest zalecana wymiana pompy wodnej czy w benzynie tez... ja sie przyznam ze nie mialem wymienianej pompy podczas wymiany paska rozrzadu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chetnie uslysze czy to tylko w dieslach jest zalecana wymiana pompy wodnej czy w benzynie tez... ja sie przyznam ze nie mialem wymienianej pompy podczas wymiany paska rozrzadu :oops:

Bez róznicy czy diesel czy benzyna pompa powinna być wymieniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompe wody wymienia sie po to (nawet jak jest sprawna) ze jej zywotnosc jest niewiele wieksza niz rozrzadu. autko moze jeszcze pojezdzi 10k-30k-60k na tej pompie moze nawet do nastepnej wymiany rozrzadu (ale prawdopodobienstow to 10%) i cala robota, rozbieranie zaczyna sie od nowa. Nie oszczedzamy glupio tych ok300pln(koszt pompy) bo poziej dolozymy jeszcze z 400pln za robocizne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pompe wody powinno się wymieniać przy 2 wymianie rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszystko ale wiesz niewiem poco ta pompe wody ?? Ja mam 1,9 tdi i nie wymieniałem .

to nie masz sie czym chwalic ....

powinno sie wymienic :!:

Eeeeee .... ja w moim B4 tez nie wymienialem ... :wink: :roll:

twoje b4 to takie jakies dziwne jest .... :twisted:

ale tak jak mowilem powinno sie wymienic , ale nie kazdy to robi ..... i jednym pompa wytrzymuje do drugiej wymiany,innym nie ....

P.S moj kolega ostatnio robil rozrzad w Astrze I (1992 1.8 OHC) i mial oryginalna pompe wody :!: a autko ma prezejechane 250 tys km :!: ... wymienil ja bo zaczynala juz troszk sie pocic ..... a mowia ze Ople sa zle .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to mam w cenie 1100zl,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ctv, słyszasłem ze chandlujesz troszke czesciam i mam małe co do tego pytanie ile kosztuje cały komplet rozrządu do AUDI 1.8 Avant 125 kM łacznie z pompa wodna z góry dzieki pozdrawiam.

[ Dodano: 2006-07-07, 11:59 ]

a pompe wodna zawsze powinno sie wymieniac przy wymianie rozrzadu bo potem szkoda pchac pieniadze jeszcze raz na wyniane pompy a tak zrobia za jednym zamachem to i to i przepraszam za post wyzej pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slyszalem o tym ze przy kazdej wymianie paska rozrzadu powinno sie dodatkowo ustawiac pompe wodna.

nie wiem na czym to polega ale potrzebne jest do tego specjalne urzadzenie aby zestroic z paskiem.

Wiecie cos wiecej na ten temat?

Mam TDI i wymieniam wlasnie dzisiaj sm pasek bez pompy.

A to dlatego ze wymieniam pasek bez zwalania calego przodu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slyszalem o tym ze przy kazdej wymianie paska rozrzadu powinno sie dodatkowo ustawiac pompe wodna.

nie wiem na czym to polega ale potrzebne jest do tego specjalne urzadzenie aby zestroic z paskiem.

Wiecie cos wiecej na ten temat?

Mam TDI i wymieniam wlasnie dzisiaj sm pasek bez pompy.

A to dlatego ze wymieniam pasek bez zwalania calego przodu

Pozdrawiam

jakas nowa technika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś powiedział i pamięci nie starczyło.

Na pewno chodziło o pompę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...