Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Kontrolka cisnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam pewien problem audi a4 1.9 2000r. Po przejechaniu okolo 60 km zapala sie kontrolka oleju (konewka z dopiskiem min) Problem pojawił sie już paro krotnie, brak innych objawów, silnik pracuje normalnie (im więcej o tym myślę tym większe mam wątpliwości.) Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci. Wydaje mi sie ze w przypadku uszkodzenia pompy olejowej, kontrolka zapaliła by się dopiero po odpaleniu.

proszę o rade.

pozdrawiam

[mod]Proszę używać prefix kolejne niezgodne z regulaminem tematy będą usuwane[/mod]

Opublikowano

Może stan oleju byś sprawdził?

Opublikowano
  • Autor

stan oleju ok.

sytuacja pojawiła sie w momencie awaryjnego hamowania i raptownego skrętu. i tak teraz co ok 60 km

Opublikowano

Jak też tak kiedyś miałem że po nagłym hamowaniu mi się zapaliła ale ja od razu sprawdziłem stan i dolałem oleju.U mnie to było za mało oleju.

Opublikowano

Odpowiedzialny za to jest czujnik stanu poziomu oleju który jest w dolnej części miski olejowej.Przy niskim stanie oleju w silniku zapala się ta kontrolka o której piszesz .Jak stan oleju jest ok. to może wina tego czujnika.Wypnij wtyczkę i spryskaj gniazdo WD-40 może pomoże,czasami wilgoć płata różne figle.

Opublikowano

kolego ale po przekręceniu kluczyka to raczej do chwili uruchomienia silnika kontrolka będzie się palić... moment przekręcenia na zaplon świadczy zaledwie o sprawności czujników z tego co wiem :mysli: moze olej zmieniłeś, a jak było wczesniej? [br]Dopisany: 02 Maj 2010, 21:39_________________________________________________"Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci" oczywiście nawiązuje do tego zdania...

Opublikowano

kolego ale po przekręceniu kluczyka to raczej do chwili uruchomienia silnika kontrolka będzie się palić... moment przekręcenia na zaplon świadczy zaledwie o sprawności czujników z tego co wiem :mysli: moze olej zmieniłeś, a jak było wczesniej? [br]Dopisany: 02 Maj 2010, 21:39_________________________________________________"Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci" oczywiście nawiązuje do tego zdania...

ja mam ajm i żadna kontrolka oleju mi się nie pali po przekreceniu kluczyka. Dopiero po wyjęciu wtyczki z czujnika ciśnienia.
Opublikowano

Przecież on pisze że chodzi o kontrolke od poziomu oleju a nie od ciśnienia oleju :shocked:

Opublikowano

a jaki masz olej, u mnie zapalało sie na magnatecu??? teraz mam inny olej i od dłuzszego czasu nic sie nie dzieje, kiedys tez na autostradzie zapalało mi sie min i pomimo tego że olej był co jakieś 100 km, wystarczyło otworzyc maske i wyjac i włożyc miarkę,.

pozdro

Opublikowano
  • Autor

sprawa wyjaśniona (zaśniedziałe styki czujnika) po oczyszczeniu (04.05) do dzisiaj nic się nie dzieje.

temat uważam za zamknięty. dzięki za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.